Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #57391 από musikos
Απαντήθηκε από musikos στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Παντελή σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Τον λέβητα τον έχω στους
75 βαθμούς .Με της ρυθμίσεις που είπες ανέβασε….! για πρώτη φορά 50
Βαθμούς στο δοχείο αδρανείας !!!!!!!Να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια !!!!
Έχεις δίκιο για το θέμα που δεν διάβασα από την αρχή και ζητώ συγνώμη!!!
Βασικά τον λέβητα τον αγόρασα τον Αύγουστο η εγκατάσταση έγινε τον Σεπτέμβριο
Και όταν τον Οκτώβριο άρχισε να λειτουργεί εγώ έφυγα για Αγγλία για επαγγελματικούς λόγους .Γύρισα 7 Δεκέμβρη και τρελάθηκα με τους γονείς μου δεν είχαν ζέστη .!!Ευτυχώς τους είχα βάλει ένα air/tion αλλιώς !!!!!!!!Τώρα θα έχω
την ευκαιρία να το κοιτάξω .Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #57403 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Φιλε μουσικε το προβλημα σου ειναι προφανος οτι οφειλετε στο οτι δεν ανεβαζει θερμοκρασια το μπαφερ μιας κκαι πιστευω οτι ο υδραυλικος εκανε την συνδεση πρωτα στο μπαφερ και μετα στα σωματα και με 45 βαθμους δεν ζεσταινονται τα σωματα,κλεισε τις βανες που πανε στο μπαφερ και δοκιμασε να στειλεις απο τον λεβητα στα σωματα κατευθειαν και πες μας πως παει!
Οπως σου ειπε ο Παντελης διαβασε και ολα εδω μεσα ειναι,ορισε την θερμ.του λεβητα στους 80,τον αερα στο 4 και την θερμ. εναρξης του κυκλοφορητη στους 50!
Και μενα το μπαφερ δεν ανεβαζει οσο ο λεβητας (το ψαχνω που θα παει θα το βρω)αλλα τουλαχιστον πιανει τους 65 και με βγαζει ολη την νυχτα (τον υδροστατη τον εχω να τα γυρναει μτα νερα μεχρι τους 42-45)!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": musikos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #57508 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Σάμη τελικά αυτή η ταχυτητα του ανεμιστηρα,μπορουμε να καταλάβουμε τι ακριβως κανει; Θεωρητικά στην χαμηλότερη ταχυτητα τι θα γίνεται;θα καιγονται τα ξυλα αργότερα;
Το θέμα μου ειναι οτι λειτουργουν ολα μια χαρα,στο δοχειο πιανω πολυ καλές θερμοκρασιες,αλλα στο 4ωρο τα ξυλα εχουν καει τελειως..

Υγ 1. βάλε καμια φωτο πως εχεις συνδεσει το δοχειο
Υγ 2. Δες στο θεμα της θερμομώνοσης και πες μου την γνωμη σου

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by pantelis1973.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #57511 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

musikos έγραψε: Παντελή σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Τον λέβητα τον έχω στους
75 βαθμούς .Με της ρυθμίσεις που είπες ανέβασε….! για πρώτη φορά 50
Βαθμούς στο δοχείο αδρανείας !!!!!!!Να δούμε πως θα πάει στη συνέχεια !!!!
Έχεις δίκιο για το θέμα που δεν διάβασα από την αρχή και ζητώ συγνώμη!!!
Βασικά τον λέβητα τον αγόρασα τον Αύγουστο η εγκατάσταση έγινε τον Σεπτέμβριο
Και όταν τον Οκτώβριο άρχισε να λειτουργεί εγώ έφυγα για Αγγλία για επαγγελματικούς λόγους .Γύρισα 7 Δεκέμβρη και τρελάθηκα με τους γονείς μου δεν είχαν ζέστη .!!Ευτυχώς τους είχα βάλει ένα air/tion αλλιώς !!!!!!!!Τώρα θα έχω
την ευκαιρία να το κοιτάξω .Ευχαριστώ πάρα πολύ για τον χρόνο σου .


Μηπως τα ξυλα ειναι χλωρα και δεν σου ανεβαζουν θερμοκρασια;Τι θερμοκρασιες πιανει ο λεβητας συνήθως με τον τροπο που τον δουλευετε;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": musikos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #57601 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

pantelis1973 έγραψε: Σάμη τελικά αυτή η ταχυτητα του ανεμιστηρα,μπορουμε να καταλάβουμε τι ακριβως κανει; Θεωρητικά στην χαμηλότερη ταχυτητα τι θα γίνεται;θα καιγονται τα ξυλα αργότερα;
Το θέμα μου ειναι οτι λειτουργουν ολα μια χαρα,στο δοχειο πιανω πολυ καλές θερμοκρασιες,αλλα στο 4ωρο τα ξυλα εχουν καει τελειως..

Υγ 1. βάλε καμια φωτο πως εχεις συνδεσει το δοχειο
Υγ 2. Δες στο θεμα της θερμομώνοσης και πες μου την γνωμη σου

Παντελη τον αερα σου ειπα τον εχω στο 3 και το ταμπερ ενα κλικ κλειστο .και'μενα στο 4ωρο αντε το πολυ 5ωρο τα ξυλα καιγονται στο πρωινο αναμα στις 10 και με το μπαφερ να εχει πεσει στους 40,αλλα με την θερμοκρασια που εχει πιασει το σπιτι και την καβαντζα του μπαφερ με παει ανετα μεχρι τις 6-7 το απογευμα δηλ ενα 9ωρο ανετα με θερμοκρασιες 21-23+, μετα στο βραδυνο γεμισμα και εκεινο πανε τα ξυλα μεχρι τις 12 ισος και 1 ,μετα χαμηλωνω τον θερμοστατη και μας βγαζει μεχρι την αλλη μερα!
Και να φανταστεις οτι εχω και το προβλημα με το βεντυλατερ!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": musikos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #57616 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Παντελη τον αερα σου ειπα τον εχω στο 3 και το ταμπερ ενα κλικ κλειστο .και'μενα στο 4ωρο αντε το πολυ 5ωρο τα ξυλα καιγονται στο πρωινο αναμα στις 10 και με το μπαφερ να εχει πεσει στους 40,αλλα με την θερμοκρασια που εχει πιασει το σπιτι και την καβαντζα του μπαφερ με παει ανετα μεχρι τις 6-7 το απογευμα δηλ ενα 9ωρο ανετα με θερμοκρασιες 21-23+, μετα στο βραδυνο γεμισμα και εκεινο πανε τα ξυλα μεχρι τις 12 ισος και 1 ,μετα χαμηλωνω τον θερμοστατη και μας βγαζει μεχρι την αλλη μερα!
Και να φανταστεις οτι εχω και το προβλημα με το βεντυλατερ!


Συγνώμη που επιμένω,στο δευτερο γεμισμα στις 6-7 εχεις καρβουνα;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.182 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ