Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #53123 από XARHS TS
Απαντήθηκε από XARHS TS στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
οκ. να εισται καλα..καλως σας βρηκα :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #53126 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
η ερωτηση οπως την κανεις ειναι καπως δυσκολο να απαντηθει :)

για τους burnit θα βρεις καποιες αναφορες εδω

αν εκανες μερικες πιο συγκεκριμενες ερωτησεις θα ειχες περισσοτερες πιθανοτητες να βοηθηθεις


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XARHS TS

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #53128 από XARHS TS
Απαντήθηκε από XARHS TS στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
καταλαβαινω τι εννοεις!για το BURNIT διαβασα εδω κι απ οτι καταλαβα ειναι πολυ καλoς!!!για το STECO δεν μπορω να μαθω κατι!!!στην περιοχη μου φερνουν STECO και καποιους αλλους δεν γνωριζει κανεις το BURNIT,,,αλλα απο οτι διαβασα εδω και μου ειπε ενας φιλος απο ξανθη πρεπει να προτιμησω BURNIT!εδω σε εμας τωρα αρχιζουν και ασχολουνται με ξυλολεβητες επομενως δεν υπαρχουν γνωμες εκτος απο αυτους που πουλανε λεβητες,,αλλα αυτοι να πουλησουν θελουν!!!!!!!!!!!!!!!!!
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by XARHS TS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #53133 από valsam
Απαντήθηκε από valsam στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
Mαλλον ακυρο το + 10 κιλα ξυλο που ελεγα οτι θα εβαζα σημερα το πρωι για να συμπληρωσω 40 κιλα ξυλου καταναλωσης και σε 24 ωρες,τα αποτελεσματα ακομη καλυτερα του αναμενομενου μεχρι στιγμης με 30 κιλα ξυλο εχω συμπληρωσει 20 ωρες και αυτην την ωρα με εξωτερικη θερμοκρασια 8,2 στο σπιτι εχω 21,3,το βραδυ στις 2 κατεβασα τον θερμοστατη στους 20-21(περιπου γιατι ο θερμοστατης μου λεει οτι να΄ναι) και μεχρι τις 7 ειχε 20-21 ,στις 7 τον γυρισα ξανα και σε μιση ωρα το σπιτι χτυπησε 23 ξανα που τα παιδια σηκωθηκαν για το σχολειο,ειχαν μεινει νερα καβαντζα στο μπαφερ για το ευχαριστο πρωινο ξυπνημα που κτρατουν το σπιτι ακομη και τωρα στους 21+ βαθμους!
Ειναι βεβαια νωρις για οριστικα συμπερασματα καταναλωσης αλλα μια καλη γευση την εχω παρει,αν αναλογιστουμε οτι χθες και σημερα εχουμε θερμοκρασιες που ειναι κοντα στις μεσες θερμοκρασιες του μηνα Δεκεμβριου για Θεσ/νικη των 40 τελευταιων χρονων bobby-e4.blogspot.gr/2011/06/1973-2011.html
δηλ. ο Δεκεμβριος εχει μεση μεγιστη κοντα στους 11 βαθμους και μεση ελαχιστη κοντα στους 3,οσο περιπου χθες και σημερα, τοτε μια χαρα συμπερασμα βγαζω!
Τα νερα του λεβητα τελικα τα εβαλα μαξ.75(για να μην μου ριχνει το θερμικο,τελικα χθες δεν μου το'ριξε)και το βεντιλατερ το εβαλα να σβηνει στους 52(50 ουσιαστικα) και τωρα εχω 48,5 στον λεβητα,το κυκλοφορητη του μπαφερ να τα γυρναει εως και 45 και τωρα εχει 42,το επομενο αναμα θα ειναι ακομη πιο οικονομικο πιστευω!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #53135 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit

με το αεροθερμο τζακιου


Σάμη τι αερόθερμο τζακιού εχεις;

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #53142 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Απ: Γνώμες για ξυλολέβητες Burnit
XARHS TS

σωστα :)
καλο ειναι παντως να προτιμαει κανεις την ντοπια αγορα και σοβαρους επαγγελματιες που εχουν χρονια στον χωρο ... κι ακομα καλυτερα αν για χρονια υποστηριζουν καποια συγκεκριμενη εταιρεια ...
αυτο φυσικα δεν σημαινει να αγοραζουμε οτι μας πασσαρουν αλλα ψαξιμο για τον καλυτερο συνδυασμο προιοντος-πωλητη-υποστηριξης


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by dimlyk.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.191 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ