Τι είναι ο Πυρήνας - Πυρήνας ως καύσιμη ύλη

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #106035 από creta pellet

Stavrax έγραψε:



καλησπερα Stavrax
στα βιντεακια σε παραδεχομαι.Δεν ειναι κακο να ανοιξει ενα τοσο συμαντικο θεμα .εδω ανοιγουν θεμα πελλετ ψητα στο φουρνο

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #106037 από Stavrax
Αν η οποιαδήποτε συζήτηση κρατηθεί σε ένα επίπεδο και χωρίς χαρακτηρισμούς, οι γνώσεις και το μεράκι του doom μπορεί να είναι σύμμαχος σου στο να αποδείξεις την ποιότητα του πελλετ που παράγετε. Όλα τα υπόλοιπα περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #106038 από creta pellet

Stavrax έγραψε: Αν η οποιαδήποτε συζήτηση κρατηθεί σε ένα επίπεδο και χωρίς χαρακτηρισμούς, οι γνώσεις και το μεράκι του doom μπορεί να είναι σύμμαχος σου στο να αποδείξεις την ποιότητα του πελλετ που παράγετε. Όλα τα υπόλοιπα περισσότερο κακό κάνουν παρά καλό.


ποιες γνωσεις θα με τρελανεις τωρα .που της βρηκε τι γνωσεις στο κομπιουτερ που καθετε ολοι μερα η κορη μου που ειναι 12 χρονων εχει ποιο πολλες γνωσεις απο αυτονε .επειδη σε εχω σε εκτιμηση το θεμα τελειωνει εδω .καλο βραδυ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #106039 από DOOM_NX
Πφφφ... Εδώ δεν τα έβαλα με τα πέλλετ σου, αλλά με τη διαφήμιση που κάνει μπαμ. Σε παρακολουθώ εδώ και καιρό και το έχεις κάνει σύστημα να μπαίνεις και να αυτοδιαφημίζεσαι. Έχεις υπογραφή, έχεις δικό σου θέμα με προσφορές, έχεις προσφορές στην ομαδική αγορά, έχεις τιμές στο post it, πουλάς μέσω της Πολλαπλότητας που έχει διαφημίσεις παντού... Ε ας μην κάνουμε και το υπόλοιπο forum Χρυσό Οδηγό!


ΥΓ: Ναι, βρε... Στο κομπιούτερ τις βρήκα τις γνώσεις. Ταΐζω πέλλετ στο τροφοδοτικό και ζεσταίνω τον i7 και τη Megahalems.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by DOOM_NX.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #106056 από vag1234
Πάντως απο τις μέχρι τώρα δοκιμές μου με Πέλλετ, πυρηνοξυλο , το πυρηνοξυλο μου βγαίνει 10 % φθηνότερο απο το Πέλλετ σε σχέση και με τις ποσότητες που απαιτούνται για το καθένα υλικό.. Οπότε δεν με συμφέρει να καιω πυρηνοξυλο με τα μειονεκτηματα που έχει ..
Το πυρηνοξυλο με συμφέρει μόνο αν αγοράζω τον τόνο, το πολύ 100€ τελική τιμη..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #106063 από papg
Το ότι ο πυρήνας έχει βρωμιά και μαυρίλα σε σχέση με το πέλλετ ναί, αλλα απο κόστος καμιά σχέση.
Σε λέβητα τύπου volcano έτος 2008 υλικό καύσης πέλλετ κόστος σεζόν 1000€
το 2009 υλικό καύσης πέλλετ κόστος σεζόν 1100€
το 2010 υλικό καύσης πυρήνα κόστος σεζόν 550€
το 2011 υλικό καύσης πυρήνα κόστος σεζόν 600€
το 2012 υλικό καύσης πυρήνα κόστος σεζόν 770€
Αυτά στην πράξη.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by papg.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.206 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ