Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17277 από TBD
Αν το σπορειο σας δεν θελετε να σας γινεται βασανο με καθημερινο ποτισμα σκεπαστε το με ναυλον για να μην στεγνωνει και τοποθετηστε το σε μερος οπου δεν το βλεπει ο καλοκαιρινος μεσημεριανος ηλιος για να μην ανεβει σε υψηλα επιπεδα η θερμοκρασια. Μια μικρη τρυπουλα στο ναυλον οταν βλαστησουν οι σποροι θα βοηθησει να μην πεσει το διοξειδιο του ανθρακα σε υπερβολικα χαμηλα επιπεδα
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Nasikas

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17347 από foxsat
Συνημμένο αρχείο:


Uploaded with ImageShack.us

Επιτελους φυτρωσαν και σε μενα.
Εφυγα διακοπες και οταν γυρισα ειδα μεσα στην γλαστρα που ειχα ρηξει προ 2 μηνων τους σπορους να εχουν φυτρωσει δυο δεντρακια.Τρελαθηκα απο την χαρα μου.Θα ξανααγορασω σπορους και θα ξαναβαλω.Ευχωμαι να μεγαλοσουν σε ολους μας τα δεντρα μας και να απολαμβανουμε τον ισκιο τους στις πολυ ζεστες μερες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17646 από Asteris
Tormentosa, Elongata και Catalpifolia. Τι μέγεθος γίνεται το κάθε είδος και είναι όλα εξίσου γρήγορα σε ανάπτυξη? Ριζικό σύστημα επιθετικό? Πόσο κοντά σε σπίτι μπορούν να μπουν?

Θέλω 8-10 δέντρα για το εξοχικό και πρέπει να μείνουν στα 10-12 μέτρα ύψος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17648 από kosmidis80
Αστερη στειλε ενα μαιλ το κινητο σου, συντομα τα πρωτα μικρα θα βγουν απο το σπορειο και αν ειναι να σου δωσω!

Α! Τομεντοσα εχω!

Πληρης επιτυχια παντως οι σποροι του σελλερ που εδωσα παραπανω σε προηγουμενο μου ποστ!!! Σε ουτε μια βδομαδα αρχισαν να βγαινουν τα φυτα και απο την δευτερη σπορα μου!

Συνολο θα βγαλω οπως παει 1000 δενδρα
Last edit: 11 Χρόνια 11 Μήνες πριν by kosmidis80.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17670 από kosmidis80
ok jnet!

Επειδη ομως ερχονται και email ξεκαρφωτα για δεντρακια, θα κανω μια επεξεργασια και θα αφαιρεσω το email

Οποιος θελει και ειναι μελλος του φορουμ, ας επικοινωνει πρωτα με τον jnet για να παρει το email μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 11 Μήνες πριν #17692 από Asteris
Διάβασα ότι τα Tomentosa θέλουν 5 μέτρα απόσταση από δομικά στοιχεία, γιατί οι ρίζες απλώνωνται πολύ. Παρόλα αυτά σε τρία χρόνια κάνουν σκιά λένε. Κοσμίδη, όταν βγουν τα φυτάκια, ενημέρωσε να κανονίσουμε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.154 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ