Παουλόβνια (Paulownia): το δένδρο του μέλλοντος!

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #14630 από FLANAGAN
ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ ΜΕ ΟΤΙ ΛΕΣ. ΑΠΛΑ Η ΑΓΝΟΙΑ ΤΩΝ ΕΜΠΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΟ. ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΑ ΔΕΝΔΡΥΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #14635 από mastoras

FLANAGAN έγραψε: ΣΥΜΦΩΝΩ ΦΙΛΕ ΜΕ ΟΤΙ ΛΕΣ. ΑΠΛΑ Η ΑΓΝΟΙΑ ΤΩΝ ΕΜΠΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΔΕΝΔΡΟ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΔΙΣΤΑΚΤΙΚΟ. ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΑ ΔΕΝΔΡΥΛΛΙΑ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ.


Καλή τύχη και μην ξεχάσεις να μας ενημερώνεις πως θα πάει η φυτεία κτλ. Και εμείς ότι πληροφορία έχουμε την διαδίδουμε αμέσως.

7 στρέμματα είναι super !!!! ;) Έχει βέβαια στην αρχή ένα κόστος, αλλά μετά δεν χρειάζεται τίποτα.

Δεν θα ασχοληθείς με τους Ελληνες ξυλέμπορους φυσικά αυτό ξέχασα να σου το τονίσω. Βεβαια όταν είσαι έτοιμος, τότε θα είμαστε όλοι το ίδιο.....οπότε μιλάμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #14637 από FLANAGAN
ΓΙΑ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ. ΠΑΝΤΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ Η ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΕΞΩ. ΤΑ ΛΕΜΕ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #14851 από tasosp
εγω αγορασα λιγους σπορους τους εσπειρα βγηκαν κ μεταφυτευσα ενα ενα τα φυτα . εχω περιπου 100 αν θελει καποιος μπορω να του δωσαω γιατι δεν τα χρειαζομαι ολα. φυτρωνουν ευκολα αν κ ειναι μικροι σποροι κ επισης μεταφυτευονται ευκολα ακομη κ οταν ειναι μικρα. Εγω τα θελω πιο πολυ για τα λουλουδια τους γιατι εχω μελισσες.
πρεπει να πω οτι ειναι παυλωνια tomentosa γιατι υπαρχουν πολλα ειδη. αυτη αντεχει στο κρυο

μη δια φοβον αλλα δια το δεον απεχεσθαι αμαρτηματων (Δημοκριτος)
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by tasosp.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν - 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #14855 από mastoras

tasosp έγραψε: εγω αγορασα λιγους σπορους τους εσπειρα βγηκαν κ μεταφυτευσα ενα ενα τα φυτα . εχω περιπου 100 αν θελει καποιος μπορω να του δωσαω γιατι δεν τα χρειαζομαι ολα. φυτρωνουν ευκολα αν κ ειναι μικροι σποροι κ επισης μεταφυτευονται ευκολα ακομη κ οταν ειναι μικρα. Εγω τα θελω πιο πολυ για τα λουλουδια τους γιατι εχω μελισσες.
πρεπει να πω οτι ειναι παυλωνια tomentosa γιατι υπαρχουν πολλα ειδη. αυτη αντεχει στο κρυο


Και βέβαια τα θέλουμε :) αλλά σε ποια περιοχή βρίσκεστε, και πόσο έχουν μεγαλώσει ? ;)
Last edit: 12 Χρόνια 1 Μήνας πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 1 Μήνας πριν #14866 από kosmidis80
Καλημερα και εγω ενδιαφερομαι για 2-3 δεντρακια! Πες μας περιοχη να περασουμε, αν εισαι μακρια τοτε το βλεπουμε πως θα γινει...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.152 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ