Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #14944 από ^silent_power^

jnet έγραψε:

^silent_power^ έγραψε:

OANNHSEA έγραψε:


Σβήστηκε μια και με το συγκεκριμένο μήνυμα διαφήμιζε κάποιο προϊόν του.(Μη ξαναλέμε για κανόνες κλπ)


ναι..και απο οτι ειδα υπηρξε και αλλη αποπειρα με καινουργιο τοπικ! αλλα...you removed him again!!! :evil: :evil: :evil:

Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by ^silent_power^.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #14958 από OANNHSEA
Ευχαριστώ παίδες για τα περαστικά, αλλά μάλλον είναι βαριά η κατάσταση... :unsure:

Λοιπόν, όπως έχω ξαναγράψει, με μία επικοινωνία που είχα στην Κίνα, δίνουν μηχανή των 200 κιλών την ώρα τριφασική 4.000 ευρώ - με πετρελαιοκινητήρα 5.000 ευρώ...
Βάλτε και κάνα 40 - 50% για τους φόρους και τον εκτελωνισμό...

Βέβαια
α) κανείς ιδιώτης δεν θέλει τόσο μεγάλη μηχανή - εγώ απλώς ρώτησα ενδεικτικά - και άρα οι μικρές θα έχουν πολύ πιο φτηνά...
β) Η τιμή είναι για ιδιώτη - εάν πάρουν πολλοί μαζί και κατόπιν συμφωνίας, η τιμή θα πέσει και άλλο...
γ) Η τιμή αυτή είναι από εταιρεία χωρίς CE - ε καλά μικρό το κακό. Σε περίπτωση που τα βρούμε στην τιμή, θα μας τα δώσουν με μαϊμού CE...
δ) 200 κιλά παραγωγή για στάχυα - για ξύλο είναι μικρότερη...

Ο mastoras που ανέλαβε τις πελετομηχανές, θα μπορούσε να αναλάβει και εδώ...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #14962 από fillmore

^silent_power^ έγραψε:

fillmore έγραψε: εεεεεεεε!!!!!!!!!.........όχι ρε πόσο μπροστά είναι οι άνθρωποι!!!!!!!.............ακριβώς ότι χρειάζομαι!!!!!!!!!!!...............


τα βρήκα σε αυτό το site
......και μάλιστα στο διπλανό χωριό!!!!!!!!!.............Γουμένισσα!!!!!!..........


παρα πολυ καλο!!! ελπιζω η εταιρια να κρατησε την τιμη χαμηλα! πως ξυραινει το υλικο ομως?
γουμενισσα? απο που εισαι ακριβως fillmore? μιας και η μανα μου ειναι απο τα μερη σου!
το κοβω να βγουμε και συγγενοις στο τελος! :evil:


.....για την τιμή παιδιά αφήστε το καλύτερα!!!!!!!!.........ο συλλέκτης που κάνει τις μπάλες έχει από 17,000 στην απλή του μορφή και φτάνει πάνω από 20,000 το φουλ έξτρα!!!!.... για να πάρεις όλη τη σειρά χρειάζεσαι περίπου 70,000 με 80,000 ευρώ!!!!!!......
Είμαι από Αξιούπολη!!!!..... Πριν καμιά εβδομάδα έμαθα από έναν συνάδερφο πως κάποιοι φτιάχνουν πέλλετ στο Στάθη!!!!.... μήπως είσαι εσύ;
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν - 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #14963 από fillmore

OANNHSEA έγραψε:

^silent_power^ έγραψε:

fillmore έγραψε: εεεεεεεε!!!!!!!!!.........όχι ρε πόσο μπροστά είναι οι άνθρωποι!!!!!!!.............ακριβώς ότι χρειάζομαι!!!!!!!!!!!...............


τα βρήκα σε αυτό το site
......και μάλιστα στο διπλανό χωριό!!!!!!!!!.............Γουμένισσα!!!!!!..........


παρα πολυ καλο!!! ελπιζω η εταιρια να κρατησε την τιμη χαμηλα! πως ξυραινει το υλικο ομως?
γουμενισσα? απο που εισαι ακριβως fillmore? μιας και η μανα μου ειναι απο τα μερη σου!
το κοβω να βγουμε και συγγενοις στο τελος! :evil:


Δεν το ξηραίνει το υλικό... Ή θα το αφήσεις να ξηραθεί μόνο του ή θα πάρεις ένα ξηραντήρα...
Πες μας fillmore, ποιός το φέρνει στην Ελλάδα;;;

ΥΓ Παίδες είμαι κοντά να τελείωσω σχεδιαστικά και το ξηραντήριο που έχουμε δει και τη μπριγκετομηχανή....
Ϊσως στα μέσα αυτού του μήνα να τα ανεβάσω στο διαδίκτυο...



......το μεσαίο δοχείο κάνει και την ξήρανση αν και ο κατασκευαστής λέει πως πρέπει να μείνουν οι μπάλες για 4 μήνες σε στέγαστρο!!!!....
Last edit: 12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν by jnet.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #14964 από jnet
Απαντήθηκε από jnet στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

^silent_power^ έγραψε:

jnet έγραψε:

^silent_power^ έγραψε:

OANNHSEA έγραψε:


Σβήστηκε μια και με το συγκεκριμένο μήνυμα διαφήμιζε κάποιο προϊόν του.(Μη ξαναλέμε για κανόνες κλπ)


ναι..και απο οτι ειδα υπηρξε και αλλη αποπειρα με καινουργιο τοπικ! αλλα...you removed him again!!! :evil: :evil: :evil:


Και ελαβε και mail...


Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ^silent_power^

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #14975 από ^silent_power^

fillmore έγραψε:

^silent_power^ έγραψε:

fillmore έγραψε: :

.....για την τιμή παιδιά αφήστε το καλύτερα!!!!!!!!.........ο συλλέκτης που κάνει τις μπάλες έχει από 17,000 στην απλή του μορφή και φτάνει πάνω από 20,000 το φουλ έξτρα!!!!.... για να πάρεις όλη τη σειρά χρειάζεσαι περίπου 70,000 με 80,000 ευρώ!!!!!!......
Είμαι από Αξιούπολη!!!!..... Πριν καμιά εβδομάδα έμαθα από έναν συνάδερφο πως κάποιοι φτιάχνουν πέλλετ στο Στάθη!!!!.... μήπως είσαι εσύ;


γεια σου φιλε fillmore!
η τιμη ειναι φευγατη!με πιο σκεπτικο ο κατασκευαστης πουλαει σε αυτη τη τιμη? ποιος θα αγορασει? πουλαει τενολογια ΟΚ...αλλα ας κρατουσε λιγο χαμηλα την τιμη.
να ξερεις οτι εγω κερδισα κατι απο το βιντεακι τους που μας εδωσες να δουμε.
μου εδωσε πολυ καλη ιδεα με τον τροπο που συλλεγει.εννοω τις λονχες που εχει μπροστα για να μαζευει τα κλαδια χωρις να ακουμπαει κατω. ειναι μια πολυ καλη ιδεα για το πως μπορει να γινει ενας καταστροφεας που θα μαζευει κλαδια. με λονχες μπροστα σαν του μηχανηματος που μας εστειλες και ημικλειστο το κατω μερος του καταστροφεα, θα μπορουμε να συλλεγουμε τα κλαδια που θα ειναι στην αραδα σε αποσταση απο το εδαφος για να μην περνουμε χωματα.
Ξερω που ειναι το Σταθη. δεν ειμαι εγω αυτος που σου ειπε ο συναδελφος σου μιας και εγω μενω χαλκιδικη. η μανα μου ειναι απο την πλαγια διπλα στον φανο.ξερω αρκετα καλα τα μεροι σου! εχω και λιγο σοι εκει!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.270 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ