Λέβητες Progetto Pellet

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154854 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

GEORGIOSK-DRAMA έγραψε: Παιδια καλημερα.και καλο χειμωνα.Εχω προβλημα με το αναμα τησ αντιστασησ.μεσα σε ενα χρονο με καικε 2 φορες.
Και οταν το τασακι το βαζο λιγο πιο πισω δυμιουργη ενα κενω 0.5 ποντων,και δεν αναβη το πελλετ.το βαζω για να μη μαζεβη πολη σταχτη μεσα στο πουρακι.Μηπωσ εκανε κανενας καμια πατεντα για την προστασια του πουρακι απο την σταχτη,γιατι καθε μερα το καθαριζω.ευχαριστω για τον χρονο σας.


Ελπίζω να έχεις τον NECIA ή τον PRIMUS , γιά να μην στα γράφω τζάμπα......

Πριν ανάψετε τη συσκευή, βεβαιωθείτε ότι το δοχείο καύσης είναι σωστά τοποθετημένο μέσα στην υποδοχή και μετατοπισμένο προς τα πίσω ώστε να ακουμπάει στο σωληνάκι της αντίστασης.

Αυτά λέει το manual.
Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ, δεν μου άναβε το πέλετ στο τασάκι πριν 4 χρόνια.
Εκανα τις παρακάτω δουλειές:
1.- Αλλαξα πέλετ και έβαλα επώνυμο γιατί έκανε σπηλαίωση στο σιλό επειδή κολάγαν μεταξύ τους τα πέλετ.
2.- Εδωσα στο κρυφό μενού άλλα 10 δευτερόλεπτα αρχική φόρτωση γιατί δεν κάλυπτε την τρύπα της αντίστασης το
πέλετ (πρέπει σχεδόν να την καλύπτει).
3.- Εβαλα κεραμική αντίσταση ....
4.- Τέλος έκανα και αυτή την πατέντα για να ακουμπάει καλά το τασακι στην αντίσταση.


Συνημμένα:
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154855 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Ευχαριστω σε ολους.Μολις τωρα εκλεισα 3 τονους αυσριακο 220 χωρης τιμολογ.θα αλλαξω και πουρακι αργοτερα γιατι ιδη εχω 2 κενουργια.Ερωτηση,αν εβαζα μια συτα μεταλικη μποστα στην τρυπα του δοχειου,θα ηταν λαθος?Οσω για λεβητα εχω ΝECIA 24KW με δοχειο 500 λιτρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154856 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
δημο,και παπαδακη θα ηθελα αν μπορητε να μου στηλετε της παραμετρους σας,9-4 και9-6.Στο ημαιλ μου.geokatsaka@yahoo.gr EYXAΡΙΣΤΩ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154857 από PAPADAKIS
Απαντήθηκε από PAPADAKIS στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet

GEORGIOSK-DRAMA έγραψε: Ευχαριστω σε ολους.Μολις τωρα εκλεισα 3 τονους αυσριακο 220 χωρης τιμολογ.θα αλλαξω και πουρακι αργοτερα γιατι ιδη εχω 2 κενουργια.Ερωτηση,αν εβαζα μια συτα μεταλικη μποστα στην τρυπα του δοχειου,θα ηταν λαθος?Οσω για λεβητα εχω ΝECIA 24KW με δοχειο 500 λιτρα.


Φίλε Γιώργο μη σε απασχολεί η στάχτη και δεν χρειάζεται σίτα.
Βέβαια είναι επιλογή σου αν θα βάλεις.
Κάθε 2 ή 3 ημέρες που θα καθαρίζεις το τασάκι θα βάζεις τη σκουπα να ρουφάει και από το σωληνάκι της αντίστασης.
Γενικά σε κάθε σβήσιμο ή έναυση του λέβητα ,φυσάει ο ανεμιστήρας αέρα μέσα από το σωληνάκι της αντίστασης γιά 30 δευτερόλεπτα.
Γιά τις παραμέτρους θα σου πούνε τα άλλα παιδιά γιατί φοράω άλλο controller.
Last edit: 7 Χρόνια 6 Μήνες πριν by PAPADAKIS.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154858 από GEORGIOSK-DRAMA
Απαντήθηκε από GEORGIOSK-DRAMA στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
ok

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
7 Χρόνια 6 Μήνες πριν #154863 από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Απαντήθηκε από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ στο θέμα Λέβητες Progetto Pellet
Αμα βαλεις και σιτα μπροστα θα σπασουν τα νευρα σου απο το αλαρμ no fire δεν θα αναβει.τα πελλετ τα αναβει η αντισταση με την πυρα που εχει στο κεφαλι απο το πουρακι της και με βοηθεια αερα που περνα απο το σωληνακι της σπρωχνει ο αερας την πυρα μπροστα και αναβει τα πελλετ.ΠΟΤΕ δεν πρεπει η αντισταση να ερχεται σε επαφη με τα πελλετ!!!!!!TA μενου που γραφεις εχουν και αλλο νουμερο διπλα π.χ. M 9-4-01.γραψε ποια ειναι τα νουμερα να σου πουμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.204 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ