Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10083 από michalisgr
Γεια χαρα σε ολους.. Εχω 2 μερες που γυρισα απο την Γερμανια οπου ειχα και την ευκαιρια να μιλησω με αρκετους Γερμανους (Εταιρειες) κλπ. Πολλες μου ειπαν κιολας οτι σε λιγο καιρο (ΑΝ Ολα πανε καλα) θελουν να ερθουν στην Ελλαδα και να πουλανε Γερμανικο Πελλετ σε πολυ καλη τιμη. Ενας μαλιστα ηξερε αρκετα καλα την Ελληνικη αγορα και μολις του ειπα για Βουλγαρια αρχισε να γελαει.. Τον ρωταω γιατι γελας;; Μου λεει οτι το θεμα ειναι να καις Ξυλο-Πελλετ και οχι συρματοσιδηρο μιξ με πριονιδι!!! Ειπε οτι η αγορα στην Ελλαδα εχει πολυ δουλεια ακομη κλπ..Του ειπα μαλιστα και το Φορουμ και τις προσπαθειες που κανουμε και μου ειπε "Ηρθε η στιγμη να ξυπνησετε και εσεις μιας και κοιμαστε τα τελευταια 2000 χρονια"!!

Πηγα σε φιλους που εχουν λεβητες και σομπες πελλετ. Ειδα και την δικη μου σε αλλα 4 σπιτι φιλων.Αυτοι εχουν ολοκληρες κατασκευες κατω απο τα σπιτια τους αλλη φαση. Τιμη πελλετ 190€-220€ το πολυ στις περιοχες που ημουν! Ντορτμουντ, Ντισελντορφ, Μπιλεφελντ και Κολονια.

Οσο για δουλειες γινεται ενας πανικος.. Οσοι νομιζουν οτι μπορουν στο εξωτερικο καιρος να αναχωρουν...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10167 από erimitis
παιδια ποιος να φανταζοταν οτι θα ξεκιναγε κινημα πατατας.και ομως ειναι αυτα που λεμε ολο το χειμωνα οι μεσαζοντες τελος το ευκολο κερδος τελος.
Λεφτα δεν υπαρχουν για αυτο οποιος ειναι μαγκας και εξυπνος θα μπορεσει να κρατησει πελατεια

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10187 από mariak
καλημερα παιδια.ειμαι καινουρια στο forum.
το θεμα ειναι πως και 50λεπτα να παει θα θελουμε 500 ευρο για τον τονο.
το πελλετ θα θελουμε 200 με 250ευρω.
μας περισευουν?????
και εννοειται πως δεν θα ειναι 500 γιατι βαλτε και τους φορους......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10189 από mariak
Οι γερμανοι και οχι μονο ειναι ασχετοι που τοσα χρονια χρισημοποιουν το πελλετ και οχι πετρελαιο??
Εμεις μονο μας ριχνουν ψιχουλα και τρεχουμε με το στομα ανοιχτο σαν σκυλακια.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10201 από blackbird
Αν ο τονος πετρελαιο εχει 500 ευρο και για πελλετ χρειαζεσαι 1¨.2.2 τοτε ειναι πανω απο 500 ευρο.Ευτυχως κρατησα και τον λεβητα πετρελαιου(για παν ενδεχομενο) αν και δε νομιζω να γινει αυτο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10225 από mastoras
Ερώτηση:

Το πέλλετ ALFA WOOD και το ALFA PELLET είναι το ίδιο. :) Δηλαδή είναι Ελληνικής κατασκευής και ποιότητας ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.225 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ