Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #8865 από erimitis
ρε φιλε σου ειπα οτι βρηκα με 155 ευρω τον τοννο σε σακουλες 15 κιλες με ολες τις πιστοποιησεις.κανε υπολογισμους και βγαλε ποσο δηλαδη 155χ23% φπα=190χ24=4560
μεταφορα φορτιου 1200 ευρω(ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ)+4560=5760=240 ο τοννος
Ολα αυτα εαν ολες οι διαδικασιες γινουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ δηλαδη εαν κοπει τιμολογιο με μικροτερη τιμη αρα ΦΠΑ μικροτερο.Η τιμη αφορα ενα φορτηγο εαν παρεις παραπανω σαφως η τιμη θα ειναι μικροτερη ΑΡΑ μεγαλυτερο κερδος.
Και προσεξε με ολα αυτα μεσα απο τον υπολογιστη εαν παω απο κει πιστεω τα πραγματα θα ειναι διαφορετικα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #8866 από giogud
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #8871 από terisds
giogud-σου το ξαναεγραψα,αν δεν το καταλαβες να στο ξαναπω.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΜΠΟΡΟΣ. ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΠΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΛΑΔΙ. ΚΟΨΤΟ ΠΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΡΑΨΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.JNET KANE KATI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΓΙΝΕ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #8873 από stelios

terisds έγραψε: giogud-σου το ξαναεγραψα,αν δεν το καταλαβες να στο ξαναπω.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΜΠΟΡΟΣ. ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΠΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΛΑΔΙ. ΚΟΨΤΟ ΠΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΡΑΨΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.JNET KANE KATI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΓΙΝΕ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

συμφωνω....το καλαθακι και σε αλλη παραλια ΑΙΝΤΕ!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #8874 από giogud

terisds έγραψε: giogud-σου το ξαναεγραψα,αν δεν το καταλαβες να στο ξαναπω.ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΜΠΟΡΟΣ. ΜΑΣ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΗΞΕΙ ΠΙΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΛΑΔΙ. ΚΟΨΤΟ ΠΙΑ ΤΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΓΡΑΨΕ ΑΛΛΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΤΟ ΕΞΥΠΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΔΩ ΔΕΝ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ.JNET KANE KATI ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΠΑΡΑΓΙΝΕ :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Κύριε ανώνυμε. Θα απαντάω σε όσους αποκαλούν συλλήβδην απατεώνες κάποιους χωρίς καμία τεκμηρίωση. Αν μπορείτε να διαψεύσετε αυτά που λέω με αριθμούς κάντε το. Αν δεν θέλετε να κουβεντιάζετε μαζί μου κανένα πρόβλημα. Αν θεωρείτε οτι κάποιος είναι απατεώνας μη ψωνίζετε από αυτόν. Απλά ρώτησα τον συνομιλητή μας από που προκύπτει οτι θησαυρίζουμε. Εσείς έχετε να πείτε κάτι σ' αυτό ή πάλι θα με πείτε "λύκο", "αρπακτικό" και τα συναφεί;
Η κουβέντα ξεκίνησε πάλι από την σύγκριση τιμών Γερμανίας - Ελλάδος. Σας επισημαίνω κάθε φορά οτι σε κάθε αγορά πέλλετ που κάνετε στην Ελλάδα, το κράτος εισπράττει 60-65 ευρώ ανά τόνο. Αντίστοιχα στην Γερμανία εισπράττει 17-18 ευρώ ανά τόνο. Το κράτος είναι το αρπακτικό και όχι ο κάθε ένας που προσπαθεί να επιβιώσει σ' αυτήν την χώρα.
Αν ενοχλώ ή τέλος πάντων θεωρείτε την παρουσία μου περιττή, μπορεί ο admin να με διαγράψει. Κανένα πρόβλημα. Συμμετέχω εδώ, εκτίθεμαι σε επιθέσεις που λόγο της θέσης μου δεν μπορώ να απαντήσω σε ανάλογο ύφος.
Το δικό σας ζόρι δεν καταλαβαίνω. Μάλλον κάτι κρύβεται από πίσω. Κάποιος γνωστός ίσως κάποια συμφέροντα θα έχει. Είστε από τους λίγους που μιλάτε με τέτοιο τρόπο. Τόσο επιθετικά.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #8876 από jnet
Καταρχήν ας ηρεμήσουμε. ;)

Δεν υπάρχει λόγος να εκνευριζόμαστε από την στιγμή που κάνουμε εναν διαλογο για να επιτύχουμε καλύτερα πράγματα. Ο giogud λέει τις απόψεις του και μέχρι τωρα δεν εχω δεί να γράφει κάτι το οποίο είναι τόσο κακό, δεν παραβαίνει τους κανόνες(όποτε γίνεται κατι τετοιο πέφτει σβυσιμο) και συμμετεχει λέγοντας τις απόψεις του . Εγώ νομίζω οτι βοηθάνε ολα αυτά που λέει. Το πόσο ο καθένας μπορεί να λάβει την αποψη ενος εμπόρου είναι δικο του θέμα.

Τα μέλη του energ αρχισαν να δραστηριοποιούνται πλεον πολύ εντονα σε πολλούς τομείς.
Η Αγορά είναι εδω και κρίνει ποιος πουλάει φτηνα και ποιός ακριβά.

Εχει χρειαστεί παλιά να προσπαθώ να σταματώ αντιπαραθέσεις αλλά νομίζω οτι τα πράγματα ηρεμούν καλύτερα με τον διάλογο.

Το βράδυ που θα κάνουμε την συνάντηση θα συζητήσουμε και αρκετά ζωντανα με κάποια μέλη και ισως βγούνε και ακόμη καλύτερα αποτελέσματα. :) :) :)

Κοστίζει τόσο να είσαι ειλικρινής όταν είσαι ευφυής! Είναι σαν να είσαι τίμιος όταν είσαι φιλόδοξος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.247 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ