Φτηνό ή τζάμπα pellet: το θέμα στην παρέα του Forum!

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6263 από spyroskosmas
Συγχωρείσαι.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6265 από mastoras

OANNHSEA έγραψε: Αυτή τη μούφα την έγραψε κάποιος που δεν ξέρει την τύφλα του από αυτές τις μηχανές!!! Είδε ένα νούμερο και έφτιαξε ένα ολόκληρο σενάριο!!!


Όρε παιδιά τι "πόπης" γίνεται στο διαδίκτυο.

Θα υπάρξει μεγάλο πρόβλημα στο μέλλον με αυτήν την παραπληροφόρηση και τα ψέμματα που διαδίδονται καθημερινά. :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6294 από stergiosbik
Φιλε michalisgr μια ερωτηση θα ηθελα να σου κανω κ σε παρακαλω απαντησε μου ειλικρινα.
Αφου ολα εδω ειναι σκαρτα γιατι καθεσαι ακομα σ αυτη τη χωρα?

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6295 από stergiosbik

michalisgr έγραψε:



Ετσι ειναι ο Ελληνας!


Γιατι ρε Μιχαλη εσυ δεν εισαι Ελληνας?
Η μηπως επειδη εκανες Γερμανια θεωρεις τον εαυτο σου ανωτερο!

Κ στο κατω κατω φιλοι μου μιας κ το εφερε η κουβεντα προτιμω να ειμαι ΕΛΛΗΝΑΣ (εστω με τα κακα του) παρα ν ανηκω στην υποτιθεμενη "αρεια φυλη" που βυθισε τον πλανητη σε 2 παγκοσμιους πολεμους!!!

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by stergiosbik.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6296 από XAALAARAA

erimitis έγραψε: χαλαρα
φιλε με αυτα που γραφεις θα αποτρεψεις τον κοσμο να βαλει πελλετ.1450 κιλα σε ενα μηνα.Πηγαμε φυλακη φιλε?Με 250 μεση τιμη ο τονος σημαινει οτι το μηνα θες 250+125+375 ευρω για θερμανση.Την κατατσαμε την βαρκα φιλε



φίλε erimitis κάθε περίπτωση είναι διαφορετική αυτά που γράφω είναι απλά η αλήθεια για μένα
κάθε σπίτι είναι και μια διαφορετική περίπτωση όπου κάποιες λεπτομέρειες κάνουν την διαφορά π.χ
μονοκατοικία εκτεθειμένη από παντού αντί διαμέρισμα μεσαίου ορόφου σε πολυκατοικία
μποιλερ 200 λίτρα εκτεθειμένο στην ταράτσα αντί μποιλερ 80 λίτρα μέσα στο σπίτι
χωρίς μόνωση αντί με μόνωση
βερμούδα αντί μπουφάν
24ωρη θέρμανση αντί 8ωρη θέρμανση και τις άλλες ώρες παίζεις κυνηγητό
και πόσα ακόμη που δεν έχω γράψει που αν τα αλλάξεις θα καις 500 κιλά * 300€ /τόνο είναι 150€
μπορείς να την βγάλεις και ακόμη φτηνότερα πρωί δουλειά 8ωρο κάνεις ένα καλό πρόγραμμα επισκέψεων καθημερινό 16.00 με 21.30 σε φίλους με η χωρίς φαγητό στις 22.00 πίσω για ύπνο και δεν χρειάζεσαι καθόλου θέρμανση ;) ;)
εγρaφη σε γυμναστήριο .συνδρομή 50ευρω μονο βαρη,35ευρω αλλά κάθε μέρα ζεστό μπάνιο τζάμπα.

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by XAALAARAA.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": nicholasgr, navarxos

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #6302 από kappas

michalisgr έγραψε: βαρεθηκα να ακουω αυτες τις μπουρδες οτι στην ελλαδα το ενα και στην ελλαδα το αλλο...Ειναι απλα τα πραγματα!!!! Σχεδον ΟΛΑ ειναι πιο οικονομικα αν τα φερεις απο το εξωτερικο.. Παραδειγματα θελετε;;;

Ολες οι ηλεκτρικες συσκευες της κουζινας μου ειναι αγορασμενες απο ebay.de με παραδοση στην ελλαδα στο σπιτι μου. θα πληρωνα περιπου 3800€ παραπανω (αν τις αγοραζα απο εδω)

Ολα τα φωτιστικα του σπιτιου μου που ειναι Spotakia LED ειναι αγορασμενα απο ebay.de και εισαγωγη απο Ηong Kong. Συνολικη τιμη για ολο το σπιτι 450€. Απο το Ηλεκτροραμα και απο το Σ.Ναζος (ΓεΤΗΛ) ηθελα 1490€!! Ποσα χρηματα κερδισα;;;

Ανταλλακτικα για το αυτοκινητο μου ΟΛΑ τα αγοραζω απο το ebay.de Π.χ. Λαδια Mobil 1 0-40 Full synthethic 12€-13€το λιτρο στην ελλαδα 6.40€στη γερμανια +6€ μεταφορικα κερδισα καπου στα 30€!
ΕΛΛΑΔΑ
ΓΕΡΜΑΝΙΑ


Υαλοκαθαριστηρες 55€ εδω 17€ στο ebay μαζι με μεταφορικα!

Ακομη και η χεστρα του σπιτιου μου ειναι απο το Ebay.de Vileroy Boch 750-890€ ειχε εδω στα καταστηματα ειδων υγ. και εγω απο Ebay.de μαζι με τα μεταφορικα τη αγορασα 185€!!! ΑΥΤΑ ειναι ΧΡΗΜΑΤΑ!!!!

Γιατι να το δωσω εδω στον εμπορα που απλα ΚΟΙΤΑΕΙ να κανει την αρπαχτη του;;;
Απο Βουλγαρια αν φερετε πελλετ με 170-180€ ο τονος + τα μεταφορικα που ειναι η μιση τιμη απο τα μεταφορικα στη χωρα μας..οποτε αφηστε τους ελληνες εδω να φανε το πελλετ που πουλανε με 300-350 το τονο..παντα με τη δικαιολογια οτι εχουμε ΦΠΑ 23% + μεταφορικα + τα τελη κυκλοφοριας για τη μερσεντες που εχει + το στεγαστικο δανειο που εχει να πληρωσει + μια ανακαινιση που εχει κανει στο σπιτι+το δανειο για το αυτοκινητο που αγορασε + ++ +++++ ΠΑΠΑΡΙΕΣ!!!!!!!!!!!!! ΕΛΕΟΣ πια με τις παπαριες σας!!!!


Θελετε και αλλα παραδειγματα;;;
ΜΠΑΤΑΡΙΑ Νεροχυτη της Hansa εδω εχει ΕΛΛΑΔΑ
ΓΕρμανια

Γιατι να δωσω στον Ελληνα σχεδον 800€;;;; Του τα χρωσταω;;; Οχι ρε θα ψαχτω και θα φερω απο το εξωτερικο για να κερδισω χρηματα.. Τι δηλαδη οι Ελληνες ειναι μαγκες;;;;Ακομη και τα σαμπουαν κομμωτικης απο το εξωτερικο μαζι με εξοδα αποστολης ειναι στη ΜΙΣΗ τιμη αποτι εδω απο ΧΟΝΔΡΕΜΠΟΡΑ!!!

Βασικα θα μπορουσα να γεμισω ολη τη σελιδα με τετοια παραδειγματα!!! Το μονο που ειναι πιο φτηνο εδω ειναι το ψωμι απο το φουρνο!! Απλα ο ΕΛΛΗΝΑΣ δε ΞΕΡΕΙ!! δεν εχει ασχοληθει με το ιντερνετ οσο οι βορειοευρωπαιοι! Οποτε λεει α μωρε θα παω εδω διπλα στου μητσου να παρω τα πραγματα μιας και ειναι και φιλος και γνωστος.. Ναι αλλα ο φιλος και γνωστος θα σου φαει μπαμ μπαμ πανω απο τα μισα χρηματα....αλλα τι να λεμε τωρα...Ετσι ειναι ο Ελληνας!

α κατι ακομη...Ακομη και πυραντοχο χρομα για τζακια ειναι ΠΙΟ οικονομικο στο ebay απο το leroy merlin... 30€ εδω 10€ εκει!!!! :woohoo: :woohoo: :evil: :evil: :evil: :evil:



τωρα που το συζηταμε ..... Πώς μας κοροϊδεύουν και αγοράζουμε τα ίδια προϊόντα ακριβότερα

και κατι αλλο...ασχετο βεβαια...αλλα επειδη εχω γνωστο που εργαζεται σε μεγαλη βιομ. Γαλακτος.. Σε οσους εχουν παιδια και πινουν γαλα να προσεχουν το εξης: ΚΑΤΩ απο ΚΑΘΕ συσκευασια γαλακτος υπαρχουν νουμερα.. 1 ή 2 ή 3 ή ΚΑΝΕΝΑ!! Να αγοραζεται ΠΑΝΤΑ γαλατα που ΔΕΝ αναγραφουν Νουμερα!! Τα νουμερα δειχνουν το ΠΟΣΕΣ φορες εχει ΛΗΞΕΙ το γαλα και εχει γινει ΞΑΝΑ παστεριωση για να ξανα πωληθει!! Καντε ενα απλο τσεκαρισμα την επομενη φορα στο σουπερ μαρκετ!! Θα εκπλαγειτε!!! Σχεδον Ολα ειναι 2 ή 3!!! Ελαχιστα δεν γραφουν νουμερο απο κατω!!! !
ΑΥΤΑ τα λιγα!!!


Ναι μεσα και εγω διτε τι γηνετε στας Ευροπας www.alibaba.com/trade/search?Country=weu...rea=product_en&fsb=y

μεχρι και οι Ελληνες πουλανε πιο φθηνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.789 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ