Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7943 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Τιμές pellet

smaragdenios έγραψε: καλοι μου φιλοι,
το 30-40% ειναι το ποσοστο του κερδους απο την πωληση των πελετ χωρις να
εχουν υπολογιστει πανω στην τιμη το ποσοστο παγιων εξοδων της λειτουργειας
της εταιριας.....!!!!!!(ενοικια,μισθοι,ικα,τεβε,διαφημιση)
Στην ουσια το καθαρο κερδος ειναι ΠΟΛΥ μικροτερο.
Τι δεν καταλαβαινετε..?????

Αγαπητέ μου φίλε δεν έχω ανάγκη να καταλάβω τίποτε!!!!!!!!!!!!! Απλά την γνώμη μου διατυπώνω,όσο για το κέρδος σου μικτό η καθαρό σου ευχομαι να είναι τεράστιο και να σε καταξιώσει σαν επαγγελματία.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7945 από smaragdenios
Απαντήθηκε από smaragdenios στο θέμα Τιμές pellet
δωσε βαση λοιπον να καταλαβεις,
165.00 ευρω/τονος αγορα πελετ απο ρουμανια (αρκετα καλη ποιοτητα)
1500-1600 ευρω μεταφορα 23 τονων.......
165.00 + 66.00 (40% κερδος)+ 67.00 ευρω μεταφορα =298.00 ευρω τιμη πωλησης.
298.00 χ 23% φπα = 366 ευρω.....!!!!!!!!!
ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ..........ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑΖΕΙΣ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7946 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Τιμές pellet

spyroskosmas έγραψε: Θα μου ακουγόταν πιο ευχάριστο πάντως αν άκουγα από κάποιους πως σκοπεύουν να ασχοληθούν με τη διαδικασία παραγωγής πέλλετ και λιγότερο με την εμπορία.
Να ασχοληθούν με τη συγκομιδή των απομειναριών των κλαδεμάτων, των παραγωγών, και να στήσουν βιοτεχνικά μια μονάδα παραγωγής και συσκευασίας σε τοπικό επίπεδο.
Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνουν όσα λέω σε περιοχές π.χ. όπως η Άρτα, που η δενδροκαλλιέργεια είναι από τις κύριες ασχολίες των χωριών του κάμπου. Άπειρα στρέμματα ελαιώνων και πορτοκαλεώνων, με άπειρα απομεινάρια κλαδεμάτων.
Σίγουρα θα ήταν διέξοδος και στην οικονομική κρίση για πολλούς. Στροφή στη γη και τα αγαθά της. Δυστηχώς, ακόμη και τώρα, η εύκολη λύση είναι η εμπορία.


Πες το Χρυσόστομε να αγιάσει το στόμα σου......... πες το !!!! :kiss: :kiss:

Τέρμα μάγκες η κονόμα, με το κουστούμι στην Ελλάδα......ΤΕΛΟΣ τα μπερεκέτια !!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7948 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
delete
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA, smaragdenios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7949 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

mastoras έγραψε:

spyroskosmas έγραψε: Θα μου ακουγόταν πιο ευχάριστο πάντως αν άκουγα από κάποιους πως σκοπεύουν να ασχοληθούν με τη διαδικασία παραγωγής πέλλετ και λιγότερο με την εμπορία.
Να ασχοληθούν με τη συγκομιδή των απομειναριών των κλαδεμάτων, των παραγωγών, και να στήσουν βιοτεχνικά μια μονάδα παραγωγής και συσκευασίας σε τοπικό επίπεδο.
Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνουν όσα λέω σε περιοχές π.χ. όπως η Άρτα, που η δενδροκαλλιέργεια είναι από τις κύριες ασχολίες των χωριών του κάμπου. Άπειρα στρέμματα ελαιώνων και πορτοκαλεώνων, με άπειρα απομεινάρια κλαδεμάτων.
Σίγουρα θα ήταν διέξοδος και στην οικονομική κρίση για πολλούς. Στροφή στη γη και τα αγαθά της. Δυστηχώς, ακόμη και τώρα, η εύκολη λύση είναι η εμπορία.


Πες το Χρυσόστομε να αγιάσει το στόμα σου......... πες το !!!! :kiss: :kiss:

Τέρμα μάγκες η κονόμα, με το κουστούμι στην Ελλάδα......ΤΕΛΟΣ τα μπερεκέτια !!!!


Ποιος τρελός θα βάλει τα λεφτά του και θα περιμένει 2-3 χρόνια για μια σφραγίδα ώστε να ξεκινήσει να παράγει; Το μοντέλο που περιγράφεις είναι στην σωστή κατεύθυνση, κυρίως για βιομηχανική χρήση ώστε η Ελληνική παραγωγή να γίνει ανταγωνιστική, αλλά εδώ στην Ελλάδα επιδοτούμε με χαμηλό ΦΠΑ το φυσικό αέριο.


Μαζί με τις αντιρρήσεις σου κι εγώ. Άλλωστε αυτό είναι αυτή τη στιγμή το ΜΕΓΑ θέμα. Και να θέλει κάποιος να κάνει κάτι, βρίσκει απέναντί του τους κάθε λογής μπέηδες και αγάδες του Δημοσίου , που έχουν στηλώσει τα πόδια, και δεν αφήνουν τίποτε να ανθίσει.
Θα τους αλλάξει κι αυτούς η κρίση, που θα πάει..
Αυτό που περιγράφω δεν είναι για βιομηχανική χρήση. Μιλώ για μικρές τοπικές βιοτεχνίες καταρχήν.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7950 από OANNHSEA
Απαντήθηκε από OANNHSEA στο θέμα Τιμές pellet
Τελικά μου φαίνεται θα ασχοληθώ με το εμπόριο πέλετ...
Θα φέρω Β κατηγορία, χύμα από τη Βουλγαρία και θα το συσκευάσω εδώ με ονομασία στη συσκευασία: "το πέλετ των Θεών" πέλετ ανωτέρας ποιότητας με διακόσια DIN και τριακόσια DAN...

80 ευρώ ο τόνος...
900 ευρώ τα μεταφορικά/ 24 τόνους = 37,5 ο τόνος
10 ευρώ ο τόνος σακούλιασμα
Σύνολο 127,5 ευρώ.
50 ευρώ για την πάρτη μου = 177,5 ευρώ
177,5 ευρώ + 23% = 220 ευρώ και τα μεταφορικά του πελάτη με ανεξάρτητη εταιρεία...
10 ευρώ τον τόνο τα 5 χιλιόμετρα ζητάει μία εταιρεία εδώ στην Αθήνα για την μεταφορά συν να στα μεταφέρουν εκεί που θες...

Μμμμμ
Για να δούμε τι θα προτιμήσει ο κόσμος...

Ποιος τρελός θα βάλει τα λεφτά του και θα περιμένει 2-3 χρόνια για μια σφραγίδα ώστε να ξεκινήσει να παράγει; Το μοντέλο που περιγράφεις είναι στην σωστή κατεύθυνση, κυρίως για βιομηχανική χρήση ώστε η Ελληνική παραγωγή να γίνει ανταγωνιστική, αλλά εδώ στην Ελλάδα επιδοτούμε με χαμηλό ΦΠΑ το φυσικό αέριο.

2-3 χρόνια... ΧΑΧΑΧΑ
Άνθρωποι που αγόρασαν τα μηχανήματα πριν από μερικούς μήνες παράγουν ήδη και πουλάνε...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.513 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ