Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7927 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet

spyroskosmas έγραψε: Μακάρι να έχεις τόση δουλειά που να μη σε φτάνουν στρέμματα αποθηκών, μακάρι να μπορείς να απασχολήσεις πολύ περισσότερα από ένα άτομα, μακάρι να σε πάνε όλα όπως τα υπολογίζεις.
Θα μου ακουγόταν πιο ευχάριστο πάντως αν άκουγα από κάποιους πως σκοπεύουν να ασχοληθούν με τη διαδικασία παραγωγής πέλλετ και λιγότερο με την εμπορία.
Να ασχοληθούν με τη συγκομιδή των απομειναριών των κλαδεμάτων, των παραγωγών, και να στήσουν βιοτεχνικά μια μονάδα παραγωγής και συσκευασίας σε τοπικό επίπεδο.
Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνουν όσα λέω σε περιοχές π.χ. όπως η Άρτα, που η δενδροκαλλιέργεια είναι από τις κύριες ασχολίες των χωριών του κάμπου. Άπειρα στρέμματα ελαιώνων και πορτοκαλεώνων, με άπειρα απομεινάρια κλαδεμάτων.
Σίγουρα θα ήταν διέξοδος και στην οικονομική κρίση για πολλούς. Στροφή στη γη και τα αγαθά της. Δυστηχώς, ακόμη και τώρα, η εύκολη λύση είναι η εμπορία.


Φιλε μου δεν θα ασχοληθω με εμπορια αλλα για να ζεστανω τα δυο παιδακια που εχω και τιποτα αλλο Ουτε σεντσ θελω να βγαλω απλα να μην αισθανομαι ο μ@κακ@ς της υποθεσης

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7929 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Τιμές pellet
Στα Λαγκαδίκια μένω και έχω κι ένα φίλο δίπλα (ίσως και δεύτερο παραδίπλα). Οι τρεις μαζί θέλουμε ένα ολόκληρο φορτίο για το καλοκαίρι. Τώρα, άμεσα, για να βγάλουμε το χειμώνα, θέλουμε 5-6 τόννους. Απάντησέ μου erimitis στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ή τηλ. 2393022798 ή 6981270193.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7930 από smaragdenios
Απαντήθηκε από smaragdenios στο θέμα Τιμές pellet
μπορεις να μου δωσεις ενα Link?
το εχεις δοκιμασει?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7935 από kostas1
Απαντήθηκε από kostas1 στο θέμα Τιμές pellet
Κύριοι αυτό είναι που περνάει ένας (επαγγελματίας) στην Ελλάδα το μόνο του πρόβλημα είναι πως θα κάνει γρήγορα απόσβεση των κεφαλαίων του με απότερο σκοπό τα υπερκέρδη.Το 30 -40% κέρδος στις μέρες μας είναι υπερκέρδος για ένα μεσάζοντα.Αγαπήτε σμαραγδένιε δεν είναι προσωπική επίθεση αλλά είναι σε όλους όσους προσπαθούν να κάνουν αρπαχτές.Αν οι έμποροι είχαν μια ξεκάθαρη γραμμή θα πίεζαν τα εργοστάσια παραγωγης να ρίξουν τιμές αλλά και αυτοί αγοράζουν όσο όσο γιατί η τάση της αγορας πουλάει και βιάζονται να μοσχοπουλήσουν.Τους νόμους της αγοράς τους βάζει η ίδια η αγορά και κανένας άλλος,και το μόνο σίγουρο ότι η αγορα τιμωρεί.Δείτε γύρω μας πόσες επιχειρήσεις φούσκες έχουν κλείσει και μένουν μόνο οι καλές.Σμαραγδένιε δεν σε αποθαρρύνω αλλά πάντα να έχεις στο μυαλό σου τον πελάτη και να είσαι σίγουρος ότι θα σε προτιμήσει σε όλες της καταστάσεις αγοράς που επικρατούν και θα σε στηρίξει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7938 από smaragdenios
Απαντήθηκε από smaragdenios στο θέμα Τιμές pellet
καλοι μου φιλοι,
το 30-40% ειναι το ποσοστο του κερδους απο την πωληση των πελετ χωρις να
εχουν υπολογιστει πανω στην τιμη το ποσοστο παγιων εξοδων της λειτουργειας
της εταιριας.....!!!!!!(ενοικια,μισθοι,ικα,τεβε,διαφημιση)
Στην ουσια το καθαρο κερδος ειναι ΠΟΛΥ μικροτερο.
Τι δεν καταλαβαινετε..?????

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7941 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τιμές pellet

smaragdenios έγραψε: Καλημερα σε ολους σας,
Μενω στην Αθηνα και προσπαθω να ασχοληθω επαγγελματικα με πωληση βιομαζας.
Προτιμω να εισαγω λοιπον μονο pellets με specifications(DIN+,ONORM κτλ)
Οι λογοι ελπιζω να ειναι κατανοητοι.
Για να βοηθησω να καταλαβετε θα σας πω οτι δεν υπαρχει αυτη την στιγμη pellet των συγκεκριμενων πιστοποιησεων με τιμη κατω απο 150.00 ευρω/τονος αγορα κατ'ευθειαν απο το εργοστασιο.
Αν λοιπον προσθεσουμε την τιμη μεταφορας τους στην ΑΘΗΝΑ και 23% ΦΠΑ με ενα εκτιμωμενο κερδος
της ταξης του 30-40% (ενοικια-προσωπικο-τεβε κτλ)αν το προιον ερθει απο ρουμανια θα κοστιζει τουλαχιστον 329.00 ευρω.Οι τιμες κορυφωνουν στα επιπεδα των 420.00 ευρω οταν προκειται για ΓΝΗΣΙΟ ΑΥΣΤΡΙΑΚΟ pellet.
Δεν καταλαβαινω λοιπον σχολια μελων του φορουμ για κακους επαγγελματιες και αισχροκερδια.
Αν καπου εχω κανει λαθος και υπαρχει κανεις που πιστευει οτι μπορουμε να βρουμε pellet με πιστοποιηση σε πιο χαμηλα επιπεδα τιμων παρακαλω ας με βοηθησει.

smaragdenios έγραψε: καλοι μου φιλοι,
το 30-40% ειναι το ποσοστο του κερδους απο την πωληση των πελετ χωρις να
εχουν υπολογιστει πανω στην τιμη το ποσοστο παγιων εξοδων της λειτουργειας
της εταιριας.....!!!!!!(ενοικια,μισθοι,ικα,τεβε,διαφημιση)
Στην ουσια το καθαρο κερδος ειναι ΠΟΛΥ μικροτερο.
Τι δεν καταλαβαινετε..?????



Εδώ μπερδεύτηκες εσύ και περιμένεις να καταλάβουμε εμείς;Τελικά το 30-40% είναι το μικτό σου κέρδος, είναι αυτό που βάζεις καθαρό στο παντελόνι, τι είναι;
Θα σου πρότεινα να δουλέψεις με μικρότερο ποσοστό, και δε θα προλαβαίνεις να κλείσεις το τηλέφψνο, θα χτυπάει άλλο για νέα παραγγελία. Αλλά....ξεχνώ πως είναι πολύ καλύτερα να χτυπάει το τηλ μία στο ...τόσο και να βάζεις στο παντελόνι...ΤΟΣΑ.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.387 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ