Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7914 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet
delete
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by giogud.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": XAALAARAA, smaragdenios

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7918 από smaragdenios
Απαντήθηκε από smaragdenios στο θέμα Τιμές pellet
Επισης υπαρχει αυτη την στιγμη εταιρια στην Αθηνα που εισαγει απο Βουλγαρια και πουλαει αυτο το πελετ σαν Γερμανικο.......(γιατι αυτην την φωτογραφια εχει βαλει)και μαλιστα σε τιμη 360.00..!!!!!
Το συγκεκριμενο πελετ μαρκας woodox,ειναι απο τις καλυτερες ποιοτητες στον κοσμο εχει τιμη αγορας στην Γερμανια 240.00 ευρω χωρις την μεταφορα βεβαια (3200 ευρω για 23 τονους).
Συμφωνω λοιπον μαζι σας για κακους επαγγελματιες αλλα μην μας περνει η μπαλα ολους.
Επαναλαμβανω οτι δεν λειτουργω ακομη αλλα απο Σεπτεμβρη και ειλικρινα κανω μεγαλες προσπαθειες για να μπορεσω να βρω φθηνο αλλα και ποιοτικο προιον.
Το βασικο μειονεκτημα οσο και αν καποιοι μιλουν ειρωνικα γι'αυτο ειναι ο συντελεστης ΦΠΑ.
Ειναι απαραδεκτο να υπαρχει 23% συντελεστης στην χωρα μας με τα τοσα προβληματα ενω ολοι οι αλλοι να πουλουν απο 7-10%.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7919 από smaragdenios
Απαντήθηκε από smaragdenios στο θέμα Τιμές pellet
Αν πιστευεις ειλικρινα,οτι θα βρεις χωρο επαγγελματικο με τις προυποθεσεις που θελει μια εταιρια πωλησης βιομαζας με 1000 μονο ευρω και θα χρειαζεσαι μονο ενα ατομο προσωπικο και εκτος του ΤΕΒΕ σου θα εχεις και ΙΚΑ για τουλαχιστον εναν......εργαζομενο σου ,τοτε εχω υπολογισει λαθος....υπαρχουν πολλα εξοδα ρε παιδια που δεν φαινονται οταν στηνεις μια δουλεια.......Αν βαλεις ολα αυτα το κερδος δεν ειναι 30-40 % αλλα πολυ λιγοτερο.
Ο φιλος Ευθυμιου πολυ σωστα λεει εξαρταται και απο τις ποσοτητες που πουλας.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7924 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

erimitis έγραψε: ΓΙΑ ΑΥΤΟ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΣΙΧΑΘΕΙ ΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΜΠΟΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΜΠΟΡΟΙ ΤΗΣ ΑΡΠΑΧΤΗΣ


Έχετε βρει κύριε πέλλετ από εργοστάσιο (όχι βιοτεχνία των 5-6000 τόνων παραγωγικότητα)να έχει διαθεσιμότητα και να πουλάει στην Βουλγαρία κάτω από 170€(χωρίς ΦΠΑ) ή κάτω από 150€ στην Σερβία ή στην Ρουμανία; Θα πρέπει βεβαίως το πέλλετ να είναι σχετικά αξιοπρεπές.
Πείτε το και αποστομώστε μας.


ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΒΡΗΚΑ ΦΙΛΕ ΓΕΩΡΓΙΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΛ ΣΕΖΟΝ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7925 από spyroskosmas
Απαντήθηκε από spyroskosmas στο θέμα Τιμές pellet
Μακάρι να έχεις τόση δουλειά που να μη σε φτάνουν στρέμματα αποθηκών, μακάρι να μπορείς να απασχολήσεις πολύ περισσότερα από ένα άτομα, μακάρι να σε πάνε όλα όπως τα υπολογίζεις.
Θα μου ακουγόταν πιο ευχάριστο πάντως αν άκουγα από κάποιους πως σκοπεύουν να ασχοληθούν με τη διαδικασία παραγωγής πέλλετ και λιγότερο με την εμπορία.
Να ασχοληθούν με τη συγκομιδή των απομειναριών των κλαδεμάτων, των παραγωγών, και να στήσουν βιοτεχνικά μια μονάδα παραγωγής και συσκευασίας σε τοπικό επίπεδο.
Δεν βλέπω το λόγο γιατί να μη γίνουν όσα λέω σε περιοχές π.χ. όπως η Άρτα, που η δενδροκαλλιέργεια είναι από τις κύριες ασχολίες των χωριών του κάμπου. Άπειρα στρέμματα ελαιώνων και πορτοκαλεώνων, με άπειρα απομεινάρια κλαδεμάτων.
Σίγουρα θα ήταν διέξοδος και στην οικονομική κρίση για πολλούς. Στροφή στη γη και τα αγαθά της. Δυστηχώς, ακόμη και τώρα, η εύκολη λύση είναι η εμπορία.

Η απογοήτευση λόγω κακής ποιότητας διαρκεί περισσότερο από την ικανοποίηση λόγω χαμηλής τιμής

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7926 από terisds
Απαντήθηκε από terisds στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Αφου ρε κωστα σου ειπα πηρα τιμες απο εξω για καλο και ΠΙΣΤΟΠΙΟΙΜΕΝΟ και μαλιστα η τιμη ειναι καλη τωρα που ειναι χειμωνας Ψαχνω φορτηγο και κλαρκ για να ξεφωρτωσω τις παλετεσ και μετα οι εμποροι θα φανε μια μουτζα που θα ειναι ολη δικια τους.Αλλους τρεις να βρω εδω στην περιοχη της λητης και καθαρισα χτυπαω 6 τοννους και υπολογιζω να μου βγουν το πολυ κανα 1000

Αν βρηκες καλη τιμη,εγω θελω ενα φορτιο.Αν εχεις νεα γραψε μου.terisds@yahoo.gr

ΥΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ-ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!
Στράτος.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.382 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ