Τιμές pellet

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7898 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": pantelis1973

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7899 από pantelis1973
Απαντήθηκε από pantelis1973 στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.


Mail send

Δεν κανει κρυο στην Ελλάδα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7907 από smaragdenios
Απαντήθηκε από smaragdenios στο θέμα Τιμές pellet
Φιλε μου Εριμιτη,
Ειναι προσωπικη επιλογη του καθε''επαγγελματια'' να πουλαει οποια ποιοτητα Πελετ θεωρει αυτος ως πιο καταληλη για χρηση.
Επειδη λοιπον εγω δεν θελω να δω σχολια εδω μεσα για την ποιοτητα αυτων που θα πουλαω οριζω τις συντεταγμενες και αναλαμβανω τα ρισκα.
Αν για καποιους οι πιστοποιησεις ενος προιοντος δεν λενε κατι,για μενα ειναι νομος.
Και επαναλαμβανω,βρες μου εσυ ενα ποιοτικο προιον σε πιο χαμηλη τιμη και θα σε ευγνομονω.
Μηπως Ξερεις ποσο πουλαει ο ΜΑΚΗ το πελετ του..?????? :(

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7909 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Γιαννη
Εισαι πολυ σωστος σε αυτα που λες και συγνωμη αν εγινα εριστικος η επιθετικος.Απλα εχω αγανακτησει να αγοραζω κατι σε διπλασια τιμη απο γειτονικες χωρες που την δικαιολογια του ΦΠΑ τα μεταφορικα και οτι ο αερας σημερα ειναι βορειος.Πρεπει οι εμποροι να παρουν χαμπαρη οτι λεφτα δεν υπαρχουν ο κοσμος ψαχνεται ζουμε στην εποχη της πληροφοριας και αναζητουμε την ποιο συμφερουσα λυση.Οπως ξαναειπα ενας εμπορος πελλετ που κρατησε χαμηλα την τιμη του χρονου θλοτερη τιμη εχει ακομα μεγαλητερη παραγγελια και ετσι θα μπορεσει απο το εργστασιο που το προμηθευεται να πετυχει χαμηλοτερη τιμη αρα ποιο μεγαλο κερδος.Αλλα στο ελλαδισταν αυτο δεν γινεται.
Το ξερεις οτι φετος πελλεταδες ενω ειχαν κλεισει συμφωνια για πελλετ τα ειχαν πληρωθει και αποθηκευση τα πουλησαν αλλου και εδωσαν πισω τα λεφτα γιατι η τιμη εφτασε τα 300 ευρω.


Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7910 από Τάκης
Απαντήθηκε από Τάκης στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Γιαννη
Οπως ξαναειπα ενας εμπορος πελλετ που κρατησε χαμηλα την τιμη του χρονου θλοτερη τιμη εχει ακομα μεγαλητερη παραγγελια και ετσι θα μπορεσει απο το εργστασιο που το προμηθευεται να πετυχει χαμηλοτερη τιμη αρα ποιο μεγαλο κερδος.Αλλα στο ελλαδισταν αυτο δεν γινεται.


Γίνεται, από μερικούς. Πριν καμιά 20ριά μέρες είχα αναφερθεί σε πέλλετ ελληνικό που αγοράζω στα Φάρσαλα σε τιμή σταθερή από τον Δεκ έως σήμερα, 267 ο τόννος παραδωτέο στο σπίτι, και μου έκαναν επίθεση. Αν αυτός λοιπόν μπορεί και κρατά την τιμή σε ένα μικρό μέρος που οι καταναλωτές είναι μετρημένοι στο χέρι σκέψου πόσο μεγαλύτερες δυνατότητες θα έχει κάποιος σε μέρη όπως η Θεσσαλονίκη ή άλλες μεγάλες πόλεις.
Από την άλλη όμως δεν συμμετέχω σε αυτή τη κουβέντα γιατί νομίζω ότι ο καθένας πουλά αυτό που μπορεί. Αν νομίζουμε ότι έχουν υπερκέρδη του χρόνου άλλοι χίλιοι θα κάνουν αυτή τη δουλειά και μοιραία η τιμή θα πέσει.

Για τον κόσμο του κεφαλαίου είμαστε όλοι ξένοι.
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Last edit: 12 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Τάκης.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Μήνες πριν #7912 από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ
Απαντήθηκε από ΕΥΘΥΜΙΟΥΓΙΑΝΝΗΣ στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: Γιαννη
Το ξερεις οτι φετος πελλεταδες ενω ειχαν κλεισει συμφωνια για πελλετ τα ειχαν πληρωθει και αποθηκευση τα πουλησαν αλλου και εδωσαν πισω τα λεφτα γιατι η τιμη εφτασε τα 300 ευρω.


:ohmy: :ohmy: :ohmy:
ξέρω πως στη όλα εδώ πληρώνονται. σε κάθε τι. Ναι ηταν μιά ευκαιρία για πολλούς... αλλά αυτό, όποιος το έκανε δείχνει έναν χαρακτήρα.
Είμαστε δυστυχώς λιγάκι άτσαλος λαός. Απρόβλεπτος σε πολλά.
Μπορούμε υπέροχα, μπορούμε και άσχημα, τα χουμε δείξει και τα δύο.. και φοβάμαι τις τελευταίες δεκαετίες δείξαμε πολύ περισσότερα από τα κακα μας.. που βέβαια έκαναν κακό στα καλά μας.
Το χειρότερο είναι πως στη φάση που περνάμε σα χώρα, λαός και νοοτροπία, πρέπει να είμαστε ενωμενοι και να λειτουργούμε μ ενα ΚΟΙΝΟ καλό, ενα καλό που ο "λόγος" κι η "τιμή" θα χουν τη παλιά ουσία της μπέσας...
Το χουμε τόσο ανάγκη αυτό, μας έχει λείψει και μας έχει οδηγήσει σε μιά επιφανειακή ποιότητα ζωής, που δε βασίζεται όμως στην ικανοποίηση της ουσιαστικής απόκτησης της.. κι έτσι τελικά δε μας ικανοποιεί, αλλά οδηγεί στην όλο και μεγαλύτερη αναζήτηση νέων.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.462 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ