Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #100603 από NIKITAS
Απαντήθηκε από NIKITAS στο θέμα Τιμές pellet
Δεν μου κάνουν εντύπωση οι παραπάνω τιμές...
Πήγα το Σάββατο στον αντιπρόσωπο εν Αθήναις της Αγωγός με τις καμινάδες και είδα ότι είχε silva και ένα νέας Ζηλανδίας (Pinofloam ή κάπως έτσι).
Τιμές με παράδοση:
340 το silva, 380 το άλλο...
(τόνος)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #100619 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Τιμές pellet
thermansipress.gr/thermansi/%CE%B4%CE%B9...0%CE%B9%CE%B4%CF%8C/

Μάλλον αγοράζουμε ακριβά καύσιμο πελλετ διότι κάποιος που θα δικαιούται επίδομα θέρμανσης σε όλη την επιστροφή φόρου δεν τον συμφέρει να καίει πέλλετ....

Επίσης υπάρχει αρκετός κόσμος ακόμα που είναι μπερδεμένος με την αναλογία πετρέλαιο-πέλλετ.. Κάποιοι παραμυθιάζουν ότι είναι 1:1,2 και όχι 1:2,2..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #100621 από malia
Απαντήθηκε από malia στο θέμα Τιμές pellet
εγω δεν νομιζω οτι το αγοραζουμε ακριβα το πελλετ!οκ!καποιοι οντως πουλανε ακριβα!μην αγοραζεις!διαβαζω κ παρακολουθω καιρο διαφορα σαιτ εμπορων οντως καποιοι ομως πουλανε ακριβα!π.χ εγω δεν αγοραζω ακριβα!ισα ισα που μου καθεται το πελλετ προς 1/4 με το πετρελαιο!αγοραζω biotherm με 5 ευρω το σακι!κ ο συγκεκριμενος εμπορα που λιγο τον ξερω μου ειπε οτι εχει μικρο κερδος!μην περιμενετε να το παρουμε τσαμπα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #100627 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

vag1234 έγραψε: thermansipress.gr/thermansi/%CE%B4%CE%B9...0%CE%B9%CE%B4%CF%8C/

Μάλλον αγοράζουμε ακριβά καύσιμο πελλετ διότι κάποιος που θα δικαιούται επίδομα θέρμανσης σε όλη την επιστροφή φόρου δεν τον συμφέρει να καίει πέλλετ....

Επίσης υπάρχει αρκετός κόσμος ακόμα που είναι μπερδεμένος με την αναλογία πετρέλαιο-πέλλετ.. Κάποιοι παραμυθιάζουν ότι είναι 1:1,2 και όχι 1:2,2..


Τότε γρήγορα να πουλήσεις το μηχάνημα σου και με τα λεφτά να αγοράσεις πετρέλαιο να σωθείς. Άλλο τι θα ακούσουμε.... Έλεος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #100637 από fotisbasm
Απαντήθηκε από fotisbasm στο θέμα Τιμές pellet

giogud έγραψε:

vag1234 έγραψε: thermansipress.gr/thermansi/%CE%B4%CE%B9...0%CE%B9%CE%B4%CF%8C/

Μάλλον αγοράζουμε ακριβά καύσιμο πελλετ διότι κάποιος που θα δικαιούται επίδομα θέρμανσης σε όλη την επιστροφή φόρου δεν τον συμφέρει να καίει πέλλετ....

Επίσης υπάρχει αρκετός κόσμος ακόμα που είναι μπερδεμένος με την αναλογία πετρέλαιο-πέλλετ.. Κάποιοι παραμυθιάζουν ότι είναι 1:1,2 και όχι 1:2,2..


Τότε γρήγορα να πουλήσεις το μηχάνημα σου και με τα λεφτά να αγοράσεις πετρέλαιο να σωθείς. Άλλο τι θα ακούσουμε.... Έλεος


Σε παρακολουθώ τόσο καιρό δεν γράφω αλλα η εξυπναδα σου παει συννεφο και ακομα παραπανω !!!

Επειδη πουλας πελλετ πρεπει να εχεις μονο εσυ δικαιο και μονο εσυ αποψη .

δηλαδή κακό είναι που το ανέφερε ? ξέρεις πόσοι χρειαζοντουσαν πετρέλαιο θέρμανσης π.χ. 3000 λίτρα , και περναν επιδότηση για 1200 λίτρα, και κοβόντουσαν τα πόδια?

700 ευρω σε πελλετ = 1000 ευρω σε πετρελαιο , ναι ειναι μια διαφορα 300 ευρω , δεν λεω , αλλα και η ευκολια του πετρελαιου δεν την εχει το πελλετ . ο καθενας τα ζυγιζει πλέον ολα .

ΥΓ το πετρελαιο στο φερνουν σπιτι , οχι να παρω τηλ την μεταφορικη για το εαν μπορει να μου φερει το πελλετ στο σπιτι και να μου κανει και τον δυσκολο , το επιασες το υπονουμενο ετσι ?!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν #100639 από john88s
Απαντήθηκε από john88s στο θέμα Τιμές pellet
Όποιος θέλει καίει πέλλετ όποιος θέλει καίει πετρέλαιο. Τα πράγματα είναι απλά.

Από άποψη τιμής το πετρέλαιο δεν συμφέρει για κανένα λόγο.

Επίσης κάτι που δεν έχω δει να αναφέρεται πουθενά.

Όταν κάποιος αγοράζει 1 τόνο πέλλετ είναι 100% ότι πήρε 1 τόνο πελλετ. Όταν αγοράζει 1 τόνο πετρέλαιο είναι το ίδιο σίγουρος ότι πήρε ένα τόνο πετρέλαιο;

Γιατί οι βενζινάδες και η πετρελαιάδες από αυτό έγιναν πλούσιοι. Από το κλέψιμο στις αντλίες...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.386 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ