Τιμές pellet

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #97446 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Τιμές pellet
μια και το σωσες πριν με την αναφορα της τιμης καλο θα ειναι να μην μπουμε σ αυτη την κουβεντα
οπως επισης να μην πολυαναφερεις εδω μεσα τουλαχιστον την αυστρια :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by dimlyk.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": mega pellet

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #97448 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τιμές pellet
1ον Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει η Ελλαδα
2ον Δεν ειχα δεν θα εχω ουτε σκοπευα ποτε να αγορασω τζιπακι για να κανω ταξιδακια αλλα και αν ειχα ή οποιος ειχε μαγκια του και καμαρι του.Δουλευε και αγορασε οτι ηθελε.
3ον Το μικρο πολυ μικρο κερδος ειναι της ταξης του 30% γιατι πλεον τρωτε κραξιμο ενω παλιοτερα δουλευατε με κερδος 110%.
4ον Εγω ειμαι 35 χρονων αν λοιπον καταφερα μεσα σε 10 χρονια που ειμαι στο ενεργο κοινωνικο συνολο να διαλυσω την χωρα τοτε πρεπει να μου στησουν αδριαντα.Εγω και ολοι οι συνομηλικοι μου δεν καταστρεψαμε τιποτα.
5ον Ακομα ενω εχουμε πιασει πατο αντι να αναδειξετε την ελληνικη πρωτη υλη εσεις κανετε τους μεσαζοντες και πουλατε ΞΕΝΟ προιον.
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by erimitis.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #97450 από theoilia
Απαντήθηκε από theoilia στο θέμα Τιμές pelletείναι
Θεσσαλονίκη-Rădăuți είναι 1135χμ (σύμφωνα με το google map) και Βιέννη-Rădăuți είναι 954χμ.Κοντά στα 200χμ διαφορά.Τιμή στην Αυστρία χωρίς ΦΠΑ αλλά με το κέρδος του έμπορου κοντά στα 217€,τιμή στην Ελλάδα 235€.Μπορεί κάποιος που ξέρει από αυτά να μας πει αν αυτά τα 200χμ επιβαρύνουν την τιμή κοντά στα 20€/τόνο;Εντάξει,να δεχθώ πως ο αυστριακός έμπορος πέρνει μεγαλύτερες ποσότητες και άρα καλύτερες τιμές αλλά δεν νομίζω πως τα μεταφορικά είναι κοντά 500€ περισσότερα για αυτά τα 200χμ

φέτος καίμε πετρέλαιο...


Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by theoilia.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #97451 από mega pellet
Απαντήθηκε από mega pellet στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: 1ον Δεν ειπα οτι δεν μου αρεσει η Ελλαδα
2ον Δεν ειχα δεν θα εχω ουτε σκοπευα ποτε να αγορασω τζιπακι για να κανω ταξιδακια αλλα και αν ειχα ή οποιος ειχε μαγκια του και καμαρι του.Δουλευε και αγορασε οτι ηθελε.
3ον Το μικρο πολυ μικρο κερδος ειναι της ταξης του 30% γιατι πλεον τρωτε κραξιμο ενω παλιοτερα δουλευατε με κερδος 110%.
4ον Εγω ειμαι 35 χρονων αν λοιπον καταφερα μεσα σε 10 χρονια που ειμαι στο ενεργο κοινωνικο συνολο να διαλυσω την χωρα τοτε πρεπει να μου στησουν αδριαντα.Εγω και ολοι οι συνομηλικοι μου δεν καταστρεψαμε τιποτα.
5ον Ακομα ενω εχουμε πιασει πατο αντι να αναδειξετε την ελληνικη πρωτη υλη εσεις κανετε τους μεσαζοντες και πουλατε ΞΕΝΟ προιον.


Ευχαριστώ για την απάντηση σου.
Πίστεψε με ούτε εγώ κατέστρεψα τίποτα.
οσο για το 30 % και το 110 % παλαιότερα άστο.Παλαιότερα έκανα μια πρόταση.
Αν θέλειςσου δίνω την αντιπροσωπεία της Egger και το πελατολόγιο μου.Επί του συνολικού σου κέρδους (λες ειναι της ταξης του 30% ) θέλω το 10%.Δηλαδή θα βγάλεις καθαρά 30.000ευρώ θέλω τα 10 χιλιαρικα σου μένει ενα 20αρικο με έτοιμο πελατολόγιο.Τι λες?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #97452 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

erimitis έγραψε: 3ον Το μικρο πολυ μικρο κερδος ειναι της ταξης του 30% γιατι πλεον τρωτε κραξιμο ενω παλιοτερα δουλευατε με κερδος 110%.
5ον Ακομα ενω εχουμε πιασει πατο αντι να αναδειξετε την ελληνικη πρωτη υλη εσεις κανετε τους μεσαζοντες και πουλατε ΞΕΝΟ προιον.


30% λες. Έλα μου που δεν ξέρεις τίποτα. ΤΙΠΟΤΑ όμως. Το μικτό περιθώριο δεν είναι συνολικά περισσότερο από 10%. - τα έξοδα που μπορεί να φτάσουν τα πολλές δεκάδες χιλιάδες ευρώ.

Προσωπικά την Ελληνική πρώτη ύλη την πωλούσα με το μικρότερο δυνατό περιθώριο. Αλλά.......

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #97453 από giogud
Απαντήθηκε από giogud στο θέμα Τιμές pellet

dimlyk έγραψε:

giogud έγραψε:

dimlyk έγραψε: οσο για την τιμη δεν ξερω ποσο πραγματικα πιο φτηνα ειναι μια και οι τιμες εξαρτωνται κυριως απ τους εμπορους και μια τιμη αν παρουσιαζεται σαν προσφορα δεν μπορει να σημαινει οτι γενικα ειναι χαμηλοτερη .


ΚΟΥΝΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΥΝΑΓΕ.

Σημ.: Ναι φωνάζω.


φωναζεις κατα την λαικη παροιμια του φωναζει....

αφου ηδη με την προηγουμενη δηλωση σου εχεις παραβει καθε επαγγελματικη δεοντολογια

μπορεις να φωναζεις οσο θες ...τουλαχιστον για το φορουμ η εποχη της παραπληροφορησης εχει περασει

μπορει ο καθε ενας να κανει οτι θελει και να κερδιζει οσα θελει αλλα δεν μπορει να λεει και οτι θελει
εχοντας την απαιτηση να τον πιστευουν ανεκριτα


Το ίδιο όμως θα ισχύει και για εσάς. Το να λέτε αναπόδεικτα πράγματα θα σημαίνει ότι και εμείς θα μπορούμε να απαντάμε.
Και όσο αφορά τις διαφορές που "ανακαλύπτετε". Η Schweighofer μου στέλνει συμβόλαια για En plus A1 pellet. Λες να ρισκάρει και να μου δίνει σαβούρα; Μια μήνυση να φάει θα το φυσάει και δεν θα κρυώνει. Μικρές διαφορές ανά παρτίδα μπορεί να υπάρχουν. Αλλά δεν παίζει ρόλο η σακούλα. ΚΑΜΙΑ.

Τα περί παραπληροφόρησης σου τα επιστρέφω. Κάψε ρεύμα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.407 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ