Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22419 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

stavrosmet έγραψε: θεσσαλονικη ειμαι εισαι νομιζω βολο και για τον λεβητα vesta θα πρεπει να τον μεταφερεισ καπωσ για να πετυχουμε την τιμη


Την μεταφορα νομιζω την εχω !! Θα βρω μεσο να ερθω να το παρω ... το θεμα ειναι πως θα το εγκαταστησω και σε τι τιμη , αν ισχυει οντως η τιμη αυτη και για μενα για το VESTA και 3ον τι εγγυηση μπορω να χω απο τους αντιπροσωπους γιατι θα μαι Βολο !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22420 από stavrosmet
Απαντήθηκε από stavrosmet στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
2 χρονια ηλεκτρονικα κ 5 του λεβητα για την τιμη τεταρτη τα λεμε

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22422 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
Για Primus Mavil εχει κανεις νεοτερα ? Τελευταια φορα που ρωτησα ειχα ακουσει 2.600 με ΦΠΑ
και το αφησα !! Ξερει κανεις τπτ καλυτερο ?

Παπας , Ερημιτης εσεις σε τι φασεις βρισκεστε ? Εμενα και Ο Βεστα στα 2.300 μ αρεσει και ο Μενσα στην τιμη που τον βρισκουμε μ αρεσει . Αλλα επειδη και ο πυρηνας ειναι καλη λυση καλυτερα προτιμω γενικα στερεων καυσιμων παρα μονο Πελλετ !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 9 Μήνες πριν by Sp4wN.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22435 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Sp4wN έγραψε: Ενταξει θα το παρατησω μου φαινεται ... πανω που βρισκεις μια ακρη ερχεται ενας τυπος και σου λεει 1200 ευρω extra !! Τρελα ρε φιλε !!

Το σκηνικο εχει ως εξης . Βρισκω τον Μενσα 46 KW 2.200 . Ολα καλα ως εδω . Παιρνω τον υδραυλικο τηλεφωνο και μου λεει τα εξης : με 100λιτρα δοχειο αδρανειας (φοβερο εξοδο) , 2-3 βαλβιδες μια σκατουλα και 3 κερατα παμε στα 5-6 κατοσταρικα !! (προφανως οχι δραχμες σκεφτηκα ) . Και για την εργασια μου λεει 2-3 μερες αλλα 4-5 οποτε λεει υπολογιζε 1000 με 1200 ευρω εξτρα !!

Αυτο εννοουμε οταν λεμε εγκατασταση ? 1200 ευρω εξτρα ? Ε τι κοιταμε για λεβητες τοτε ρε παιδες ? Ας βγουμε στη συγγρου πρωτα κανα 3μηνο και μετα κανουμε παλι κουβεντα !!


Εγω σε οσους ρωτησα για εγκατασταση (παραλληλη συνδεση) μου ειπαν 400-500 ευρω,υλικα και δουλεια.
Το MENSA αν πιεσεις λιγο θα τον βρεις και ποιο φθηνα.
Ο ΔΗΜΗΣ τον πηρε 1900, εγω τον ειδα σε ενα σαιτ στην Ορεστιαδα 1850.

Πηρα τηλεφωνο για το VESTA στην Σινδο και μου ειπαν οτι πουλανε μονο σε εμπορους.Επισης ρωτησα για τη λειτουργια του λεβητα και μου ειπαν οτι δεν σβηνει εντελως,αλλα συντηρει τη φλογα και οταν χρειαστει αναβει κανονικα.Ετσι ηταν απο την αρχη η τα νεα μοντελα μονο δουλευουν ετσι?Παντως τοσο στις περιγραφες των φιλων οσο και στο εγχειριδιο δεν αναφερεται κατι τετοιο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

  • Sp4wN
  • Το Άβαταρ του/της Sp4wN Συντάκτης θέματος
  • Αποσυνδεμένος
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Δέν ελπίζω τίποτε.Δέ φοβάμαι τίποτε.Είμαι άφραγκος
Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22438 από Sp4wN
Απαντήθηκε από Sp4wN στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal
[/quote].Πηρα τηλεφωνο για το VESTA στην Σινδο και μου ειπαν οτι πουλανε μονο σε εμπορους.Επισης ρωτησα για τη λειτουργια του λεβητα και μου ειπαν οτι δεν σβηνει εντελως,αλλα συντηρει τη φλογα και οταν χρειαστει αναβει κανονικα.Ετσι ηταν απο την αρχη η τα νεα μοντελα μονο δουλευουν ετσι?Παντως τοσο στις περιγραφες των φιλων οσο και στο εγχειριδιο δεν αναφερεται κατι τετοιο.[/quote]

Ξερω μιλησα και με το Σπυρο και μου ειπε για Ορεστιαδα.Κ αυτη καλη η τιμη αλλα πρεπει να βρω και υδραυλικο για να κανει τη δουλεια γιατι με 1200 ευρω δεν παμε πουθενα !! Ειπε καπου 5-6 κατοσταρικα για υλικα και 4-5 κατοσταρικα για δουλεια .Ειπα Ελεος σοβαρα σου μιλαω ...
Το θεμα ειναι οτι υπολογιζα στην τιμη που λες και συ και ξαφνικα το Budget ξεφυγε επικινδυνα !!

Για τον Βεστα λιγο πολυ ξερουμε τιμη Παπα . Αν βρουμε εμπορο να θελει να κοψει κατι καλως .Το θεμα ειναι οτι το ερωτημα πρεπει να ναι τι καυσιμο θελουμε να καιμε πρωτιστως !!

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22441 από ΠΑΠΑΣ
Απαντήθηκε από ΠΑΠΑΣ στο θέμα Vesta 40kW vs Primus Mavil 34,000kcal

Sp4wN έγραψε:

.Πηρα τηλεφωνο για το VESTA στην Σινδο και μου ειπαν οτι πουλανε μονο σε εμπορους.Επισης ρωτησα για τη λειτουργια του λεβητα και μου ειπαν οτι δεν σβηνει εντελως,αλλα συντηρει τη φλογα και οταν χρειαστει αναβει κανονικα.Ετσι ηταν απο την αρχη η τα νεα μοντελα μονο δουλευουν ετσι?Παντως τοσο στις περιγραφες των φιλων οσο και στο εγχειριδιο δεν αναφερεται κατι τετοιο.[/quote]

Ξερω μιλησα και με το Σπυρο και μου ειπε για Ορεστιαδα.Κ αυτη καλη η τιμη αλλα πρεπει να βρω και υδραυλικο για να κανει τη δουλεια γιατι με 1200 ευρω δεν παμε πουθενα !! Ειπε καπου 5-6 κατοσταρικα για υλικα και 4-5 κατοσταρικα για δουλεια .Ειπα Ελεος σοβαρα σου μιλαω ...
Το θεμα ειναι οτι υπολογιζα στην τιμη που λες και συ και ξαφνικα το Budget ξεφυγε επικινδυνα !!

Για τον Βεστα λιγο πολυ ξερουμε τιμη Παπα . Αν βρουμε εμπορο να θελει να κοψει κατι καλως .Το θεμα ειναι οτι το ερωτημα πρεπει να ναι τι καυσιμο θελουμε να καιμε πρωτιστως !![/quote]

Το βραδυ θα σου πω την αποψη μου γι το καυσιμο και γενικα πως βλεπω το θεμα.Σα το Βεγγο τρεχω και δεν προλαβαινω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.217 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ