Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21812 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
καλημερα σωστος ο asteris αυτο πρεπει να βλεπεις οχι ποσα τμ ειναι το σπιτι σου....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22007 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Η ζέστη που βγάζει αυτή η σόμπα είναι ίδια με το πετρέλαιο;; Αν την σβήσεις παραμένει η ζέστη η χάνεται γρήγορα όπως τα κλιματιστικα;;
Πόση ώρα χρειάζεται για να ζεστάνει ενιαίο χώρο πχ 50 τμ;; Και να πάει και σε άλλους χώρους σε πόση ώρα;; Μπορεί να δουλεύει 24/24ωρο;; Υπάρχει κίνδυνος φωτιάς η έκρηξης αν την αφήσεις αναμμένη και φύγεις για ώρες;; Υπάρχει κάποιο προστατευτικό κάγκελο ή πλέγμα για προστασία των παιδιών;; Ποτέ μπορούμε να την καθαρίσουμε; Όταν ειναι σβηστη η και ανοιχτή;; Σας ευχαριστώ!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22079 από -mike-
Απαντήθηκε από -mike- στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

georgebest έγραψε: Η ζέστη που βγάζει αυτή η σόμπα είναι ίδια με το πετρέλαιο;; Αν την σβήσεις παραμένει η ζέστη η χάνεται γρήγορα όπως τα κλιματιστικα;;
Πόση ώρα χρειάζεται για να ζεστάνει ενιαίο χώρο πχ 50 τμ;; Και να πάει και σε άλλους χώρους σε πόση ώρα;; Μπορεί να δουλεύει 24/24ωρο;; Υπάρχει κίνδυνος φωτιάς η έκρηξης αν την αφήσεις αναμμένη και φύγεις για ώρες;; Υπάρχει κάποιο προστατευτικό κάγκελο ή πλέγμα για προστασία των παιδιών;; Ποτέ μπορούμε να την καθαρίσουμε; Όταν ειναι σβηστη η και ανοιχτή;; Σας ευχαριστώ!!


εγω φιλε μου ειχα και σομπα πετρελαου αεροθερμη και ξυλου καμια και απο τις δυο σομπες δεν εβγαζε ζεστα απο τα 5 πρωτα λεπτα και μετα οπως η πελλετ,οσο για το εαν χανεται η ζεστη ειναι θεμα μονωσης του σπιτιου.
κινδυνος φωτιας:οπως την ειδα δεν υπαρχει τετοιο θεμα,ενω στην πετρελαιου αεροθερμη που ειχα εαν κοβοταν το ρευμα υπηρχε καθως η τροφοδοσια πετρελαιου συνεχιζε.
προστατευτικο καγκελο:καμια σομπα δεν εχει κατι τετοιο σε ολες ερχεσαι σε επαφη με το τζαμι και την λαμαρινα και σε καμια σομπα δεν εχεις επαφη με την φωτια
καθαρισμος:γινετε οταν η σομπα ειναι κρυα και δεν υπερβαινει τα 5 λεπτα ειναι κατι πολυ γρηγορο και απλο,η σομπα ξυλου ηθελε πολυ παρισσοτερο καθε μερα και 2 με 3 φορες τιναγμα των μπουριων μεσα στο χειμωνα,
πιστευω να σε καληψα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22107 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

-mike- έγραψε:

georgebest έγραψε: Η ζέστη που βγάζει αυτή η σόμπα είναι ίδια με το πετρέλαιο;; Αν την σβήσεις παραμένει η ζέστη η χάνεται γρήγορα όπως τα κλιματιστικα;;
Πόση ώρα χρειάζεται για να ζεστάνει ενιαίο χώρο πχ 50 τμ;; Και να πάει και σε άλλους χώρους σε πόση ώρα;; Μπορεί να δουλεύει 24/24ωρο;; Υπάρχει κίνδυνος φωτιάς η έκρηξης αν την αφήσεις αναμμένη και φύγεις για ώρες;; Υπάρχει κάποιο προστατευτικό κάγκελο ή πλέγμα για προστασία των παιδιών;; Ποτέ μπορούμε να την καθαρίσουμε; Όταν ειναι σβηστη η και ανοιχτή;; Σας ευχαριστώ!!


εγω φιλε μου ειχα και σομπα πετρελαου αεροθερμη και ξυλου καμια και απο τις δυο σομπες δεν εβγαζε ζεστα απο τα 5 πρωτα λεπτα και μετα οπως η πελλετ,οσο για το εαν χανεται η ζεστη ειναι θεμα μονωσης του σπιτιου.
κινδυνος φωτιας:οπως την ειδα δεν υπαρχει τετοιο θεμα,ενω στην πετρελαιου αεροθερμη που ειχα εαν κοβοταν το ρευμα υπηρχε καθως η τροφοδοσια πετρελαιου συνεχιζε.
προστατευτικο καγκελο:καμια σομπα δεν εχει κατι τετοιο σε ολες ερχεσαι σε επαφη με το τζαμι και την λαμαρινα και σε καμια σομπα δεν εχεις επαφη με την φωτια
καθαρισμος:γινετε οταν η σομπα ειναι κρυα και δεν υπερβαινει τα 5 λεπτα ειναι κατι πολυ γρηγορο και απλο,η σομπα ξυλου ηθελε πολυ παρισσοτερο καθε μερα και 2 με 3 φορες τιναγμα των μπουριων μεσα στο χειμωνα,
πιστευω να σε καληψα

Σε ευχαριστώ. Για τον καθαρισμό μέσα στον Γενάρη πχ. πρέπει να σβήσεις την σόμπα και να κρυώσει για να την καθαρίσεις όπως λες. Δεν θα κρυώσει και το σπίτι όμως έτσι ?? Πόση ώρα κάνει για να κρυώσει η σόμπα? Έχω και παιδιά και καταλαβαίνεις....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22112 από love.bacardi
Απαντήθηκε από love.bacardi στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
καλημερα το βραδυ οταν την κλεισεις το πρωι μεχρι να ζεσταθει το νερο για τον καφε την εχεις καθαρισει την εχεις γεμισει και την εχεις αναψει κιολας..ειναι ευκολο και γρηγορο το καθαρισμα. εγω πιστευω θα την καθαριζω τα πρωινα πριν την βαλω να δουλεψει και θα δειξω και στην γυναικα μου για την κανει και μονη της αν θα λειπω εγω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #22199 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Εγώ όμως θέλω να την καίω 24/24ωρο δεν θα τη σβήνω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.252 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ