Κινέζικη αερόθερμη σόμπα

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21031 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

dimkais έγραψε: Μέχρι ενός σημείου έχεις δίκιο αλλά τότε θα έπρεπε να σκεφτείς ταυτόχρονα οτι αφού είσαι φίλος με τα παιδιά εκει δεν σε κάνει και το πιο αμερόληπτο άτομο ε?

Όσο αφορά το καπάκι μιας και στάθηκες εκει, δεν ειχε θέμα το καπάκι αλλά είχε στραβωσει το κομματι πίσω απο αυτό και εβρισκε το καπακι οταν ηθελες να το ανοίξεις!\


Τέλος πάντων δεν μπήκα με σκοπό να αρπαχτώ με κανενα οπότε όλα καλά!

Το φόρουμ με βοήθησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και σας ευχαριστώ όλους γι αυτό!

1ον. Για να δεις οτι παλι είσαι λάθος λοιπόν και για να καταλάβεις ότι δεν έχω κανένα συμφέρον , ούτε χωρίς λόγο υπερασπίζομαι κανένα
2ον. Για να καταλάβεις την αξία των ποστ που προανέφερα που είναι η εικόνα του καθενός.

Εγώ παρ ότι τους γνωρίζω προσωπικά (χωρίς να είναι φίλοι μου) έχω προτρέψει σε παλαιώτερα ποστ εδω αλλά και σε προηγουμενο φόρουμ που συμετείχαμε οι περισσότεροι, πως εάν επιλέξουν τη συγκεκριμένη σόμπα να την προμηθευτουν απο τον μπλουζομάνια (πλέον peletherm) όπως έκανα και εγώ σε πολύ ποιο συμφέρουσα τιμή.
Αν βαριέσαι να ανατρέξεις στα παλιά μπορεί να σου το επιβεβαιώσει και ο love-bacardi που με ρώταγε πρόσφατα για την δική μου μέσω mail.
Οπότε που μεροληπτώ όπως λες????
Τα ποστ του καθενός είναι η εικόνα και ο χαρακτήρας του για τα φόρουμ , αφού δεν υπάρχει η προσωπική επαφή , αν κάποιοι κρύβονται και έχουν το σκοπό τους ελπίζω κάποια στιγμή να ξεσκεπάζονται.

ΥΓ. Για να συμπληρώσω κάτι ακόμα , ο love-bacardi με ρώτησε αργότερα ποια να πάρει? την δικιά μου η την 12άρα την hp του Μόσχαλη? και του απάντησα ότι του κύριου Μόσχαλη δεν την γνωρίζω και μακάρι να την έβλεπα απο κοντά γιατί το μάτι μου σαν τεχνικός κόβει
Αλλά μου φαίνεται και αυτή τουλάχιστον απο τα video πολύ καλή χωρίς βέβαια αυτό να μου αρκεί και απ ότι βλέπω επέλεξε του κύριου Μόσχαλη.
Μακάρι να έκανε καλή επιλογή και μακάρι και αυτή η σομπίτσα να βγει καλή σαν τη δικιά μου και γιατί όχι και καλύτερη. ;)
Οπότε καταλαβαίνεις το ρόλο μου στο φόρουμ και ποσο αμερόληπτος ή μη είμαι απλά σε κάποια πράγματα τραβηγμένα απο τα μαλιά επέτρεψέ μου να αντιδράω.

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21048 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
ουφφφφφφφφφφφφ :ohmy: :ohmy: :ohmy: :ohmy: :S :S :S

ειλικρινα...Πολυ βοηθατε το κοσμακι που ψαχνετε το πως θα ζεστανει το κοκκαλακι του φετος με τις αντιπαραθεσεις σας... ΕΥΓΕ!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21084 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
Ενδιαφέροντα πράγματα μετά την διακοπή της σκέψης μου (εξ αιτίας της φαμίλιας που ήθελε πλατεία-να δουμε και τον Μπαογκ)
ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ; Μην ρωτάς. Χτυπά και για σένα φίλε μου.

Τρέμω στην ιδέα μήπως γίνει κανένα θανατηφόρο ατύχημα με σόμπα πέλλετ.
Θα μας ξεσκίσουν τα καθοδηγούμενα απο Φ.Α και πετρέλαιο ΜΜΕ.
Πέντε χρόνια πίσω θα πάει η προσπάθεια μας για διάδοση των πέλλετς.
Τα ορυκτά καύσιμα δίνουν τεράστια διαφημιστικά πακέτα σε ΤιΒι και εντυπα.
Αυτός και ο λόγος που ποτέ δεν διαβάσατε για τις 6.500 δηλητηριάσεις ετησίως που προκαλούνται απο Φ.Α. εξ αιτίας του CO που εκπέμπει. Μερικά δε θανατηφόρα. Μερικά είχαμε και στην Ελλάδα, αλλά τα ΜΜΕ τα έριξαν στον κακό εγκαταστάτη και υποβαθμίστηκε αμέσως.

Επειδή βεβαίως θεωρώ επικίνδυνο να ανοίγει το παιδί μου ένα μαγνητικό καπάκι και να βρίσκεται μπροστά σε καλώδια. Με οκτώ δολλάρια επι πλέον, ο Κινέζος σου βάζει κάποιο προστατευτικό. Γιατί δεν τα δίνει ;


Δείτε και τον Μοσχάλη που θησίασε οκτώ δολλάρια και συγκρίνατε


ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ; Μπορεί και για σένα φίλε sta1


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Nasikas.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21085 από Nasikas
Απαντήθηκε από Nasikas στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα
α....αν περισσεψει κανένα πιάτο καυσης, θα ήθελα και εγω να τεσταρω.
Κάνει για την 10,5 κιλοβατ???.

-Μιχάλη, εσένα που έζησες και στην Γερμανία, ποιά είναι η γνώμη σου ;
Θα επιτρεπόταν να πωλείται η γυμνή σόμπα, ή μόλις θα την έβλεπε ο πρώτος καταναλωτής θα έκανε καταγγελία ;


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #21103 από sta1
Απαντήθηκε από sta1 στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Nasikas έγραψε: ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΧΤΥΠΑ Η ΚΑΜΠΑΝΑ ; Μπορεί και για σένα φίλε sta1

1ον.Τα φισάκια είναι μονωμένα και το μοτέρ είναι γειωμένο.Παρ όλα αυτά....
Το μοτέρ των καπναερίων που δίχνεις παίρνει ρεύμα μονο όταν δουλεύει η σόμπα και άντε να πούμε ότι εν ώρα λειτουργίας κατάφεραν τα παιδάκια να ανόιξουν το καπάκι , άντε και βάζουν τα χέρια τους εκεί ε δεν θα πέσει ο ρελές? δεν έχει το σπίτι ρελέ? οκ :P
Οποιος έχει έχτρα θέματα και κολήματα παίρνει έξτρα προφυλάξεις όπως σε τόσα πράγματα πχ στις γωνίες των πάγκων-τραπεζιών , κλίπ στις ηλ κουζίνες , κλίπ στα ντουλάπια και πολλά άλλα.
Ε όποιος θέλει στα καπάκια της σόμπας με το δράπανο βάζει 2 βίδες η λουκετάκια.
Αλλά δεν μου απάντησε κανείς που όταν λειτουργεί η σόμπα ακουμπήσει κάποιο παιδάκι , όχι μόνο παίζωντας αλλά και απρόσεκτα πάνω στην αναμένη σόμπα? (η θερμοκρασία στο εμπρος τζάμι όπως και στα μεταλικά μέρη εμπρός ξεπερνάει τους 300 βαθμούς)
Η ανοίξει τον εκτεθημένο μοχλό (σε άλλες σόμπες που δεν έχουν το μοχλό κρυφό) μάλον και εδώ παίρνει έξτρα ποφυλάξεις , φράχτη.
Μάλον δεν βλέπουμε το δάσος και βλέπουμε το δέντρο.
Και στο κάτω κάτω για 8 δολάρια όπως λες δεν θα πληρώσω 1230 ευρώ (επιπλέον 200 ευρώ) για την 12άρα moshalis.skroutzstore.gr/c.Sompes-pellet...e=Sompa-pellet-12-KW
Αντί για 1033 ευρώ την δική μου 13άρα. www.pelletherm.gr/shop/106/nbpa.html
Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και ελπίζω για τον καθένα μας να καλύπτει τις ανάγκες του και τις απαιτήσεις του. :)

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
{Η ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΠΕΛΛΕΤ} Απο 180 ΕΥΡΩ > ΣΕ 2 ΧΡΟΝΙΑ 280 > ΣΕ ΑΛΛΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟ????????? :whistle:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by sta1.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 10 Μήνες πριν #21116 από michalisgr
Απαντήθηκε από michalisgr στο θέμα Απ: Κινέζικη Αερόθερμη Σόμπα

Nasikas έγραψε: α....αν περισσεψει κανένα πιάτο καυσης, θα ήθελα και εγω να τεσταρω.
Κάνει για την 10,5 κιλοβατ???.

-Μιχάλη, εσένα που έζησες και στην Γερμανία, ποιά είναι η γνώμη σου ;
Θα επιτρεπόταν να πωλείται η γυμνή σόμπα, ή μόλις θα την έβλεπε ο πρώτος καταναλωτής θα έκανε καταγγελία ;


Κωστα δεν υπαρχει περιπτωση ο Γερμανος σου σου πουλησει σομπα που τα πλαινα να ανοιγουμε με μαγνητακια και μετα να μπορεις να βαλεις το χερι σου μεσα στα καλωδια.... Η δικη μου σομπα που ειναι απο Γερμανια ανοιγει με βιδες που θελουν ειδικο κατσαβιδι..Εχουν κανει αρκετες τροποποιησεις σε σχεση με αυτες που υπαρχουν στην ελληνικη αγορα.. ΒΙΔΕΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.246 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ