Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4470 από OANNHSEA

Καλα ρε μαστορα εισαι μηχανοτεχνιτης και σε προβληματιζει ο σφυρομυλος και κλαδοτεμαχιστης;;;;;;;;
αντε εγω να παω το αγορασω εσυ γιατι;

Και εγώ έχω δουλέψει σε συνεργεία αυτοκινήτων,αλλά το μόνο που κάνω στο αμάξι μου είναι να του βάζω νερό για τα τζάμια... :evil:

Συμφωνω οτι χρειαζονται και τα δυο χωρις δευτερη κουβεντα
και οτι δεν θα βρει τετοιο πραγμα .
1-2 mm νομιζω πως ειναι υπερβολη.

Υπάρχουν οι μεγάλοι σφυρόμυλοι που κάνουν αυτή τη δουλειά - κάνουν όμως και πάνω από 3.000 ευρώ...

Εδώ όμως χωρίζουν οι απόψεις: εγώ πιστεύω ότι ο κόκκος της σκόνης πρέπει να είναι όσο πιο μικρός γίνεται για να μην κουράζεται το μηχάνημα - έτσι και αλλιώς δεν είναι για παρασκευή ξύλου 100%...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!
Last edit: 12 Χρόνια 5 Μήνες πριν by OANNHSEA.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4475 από mastoras

antisakis έγραψε: Καλα ρε μαστορα εισαι μηχανοτεχνιτης και σε προβληματιζει ο σφυρομυλος και κλαδοτεμαχιστης;;;;;;;;
αντε εγω να παω το αγορασω εσυ γιατι; [/color]


antisakis εάν βλέπεις τα εργαλεία μόνο από φωτογραφίες, και δεν είχες στο παρελθόν πότε επαφή με κάτι παρόμοιο πως να γνωρίζεις τις βασικές αρχές λειτουργίας του.....ώστε να έχω άποψη. :)

Και όσο για την αγορά, τι εννοείς θα μπορούσα να το φτιάξω μόνος ? Ίσως ναι. Αφενός όμως δεν έχω πρόσβαση σε τόρνους και βιομηχανικά εργαλεία-μηχανήματα, αφετέρου δε η τιμή των συγκεκριμένων εργαλείων είναι τόσο χαμηλή, που ούτε ένα φύλλο λαμαρίνας δεν αξίζει να μπει κανείς στον κόπο να αγοράσει.

750 ευρώ, όλοκληρο μηχάνημα, με αυτόνομο κινήτηρα καυσίμου, ρόδες ρυμούλκισης, ακόμα και χούφτα για κοτσαδόρο :woohoo: :woohoo:

Θα το ζέψω στην κούρσα και με καμάρι θα φέρνω βόλτες στους ελαιώνες του Πολυγύρου τον επόμενο Οκτώβρη. :lol:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4500 από antisakis
"mastoras"
Θα το ζέψω στην κούρσα και με καμάρι θα φέρνω βόλτες στους ελαιώνες του Πολυγύρου τον επόμενο Οκτώβρη.
ok mastoras καταλαβα τετοιο πτυχιο θα ειχα και γω αν καθομουν 3-4 μηνες ακομη.
Ομως ειπες πολυγυρο απο που εισαι;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4507 από SIOYJ
Απαντήθηκε από SIOYJ στο θέμα Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση
ANTE KAI KAΛΑ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΝΤΙΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΑΔΕΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΕΛΙΕΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4508 από OANNHSEA

SIOYJ έγραψε: ANTE KAI KAΛΑ ΠΕΛΛΕΤ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ ΕΝΤΙΠΩΣΕΙΣ ΓΙΑΤ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΛΑΔΕΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΕΛΙΕΣ

Τι κάθεσαι και το σκέφτεσαι;;;
Είπαμε ΟΛΑ μπορούν να γίνουν πέλλετ και όχι μόνο τα κλαδέματα!!!
Είτε είσαι αγρότης, είτε είσαι στην πόλη...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 5 Μήνες πριν #4550 από jose pelleto

mastoras έγραψε:
Και επειδή το μπλέ μηχάνημα δεν το έχει παραδοτέο ο MGM .....πάω να πάρω το πορτοκαλί από τον θεοχαρίδη.....γιατί αγανάκτησα B)


Εαν δεν βιάζεσαι mastoras, στις 2 Φεβρουαρίου ξεκινάει η agrotica στη Θεσσαλονίκη. Σίγουρα θα λυθούν όλες οι απορίες σου.

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.229 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ