Παραγωγή πέλλετ (pellets) για ιδιόχρηση

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3371 από mastoras

OANNHSEA έγραψε: Εεεε...
Υπάρχουν και μηχανολόγοι εδώ, που ήταν σχεδιαστές μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής - μην πετάτε τούβλα... :woohoo:


Και εσείς κατεβείτε από το καλάμι, γιατί θα σας θέσω το απλό ερώτημα προς τα ποιά μεριά σφίγγουν οι δεξιόστροφες οι βίδες ......και θα τρέχετε :evil: :evil:



Τέλος διαδρομής αποβιβαστείτε παρακαλώ ;)
Last edit: 12 Χρόνια 6 Μήνες πριν by mastoras.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3373 από OANNHSEA

mastoras έγραψε:

OANNHSEA έγραψε: Εεεε...
Υπάρχουν και μηχανολόγοι εδώ, που ήταν σχεδιαστές μηχανημάτων και γραμμών παραγωγής - μην πετάτε τούβλα... :woohoo:


Και εσείς κατεβείτε από το καλάμι, γιατί θα σας θέσω το απλό ερώτημα προς τα ποιά μεριά σφίγγουν οι δεξιόστροφες οι βίδες ......και θα τρέχετε :evil: :evil:



Τέλος διαδρομής αποβιβαστείτε παρακαλώ ;)


Axxxx και να ξέρες... :evil: :evil: :evil: :evil:
Θέλεις να ξέρεις; Ε θα σου πω και ας μην θέλεις... :evil: :evil: :evil:
Μια στιγμή να ηρεμήσω από τα γέλια...
Ξέρεις το βίτσιο μου με την τεχνολογία οικονομίας είναι μεγάλο. Πόσο μεγάλο;
Έχω επισκεφτεί όλες τις εταιρείες που πουλάνε μηχανήματα ως πελάτης...
Λοιπόν ο Σαλονικίδης - ο GMI δηλαδή - έχει την μηχανή που βλέπεις.
Την έχει ταράξει στις δοκιμές...
Κάθε φορά λοιπόν που αλλάζει προϊόν, την πλένει με μία δική του επινόησης πλύση...
Είναι η μαυρίλα που βλέπεις... :evil: :evil: :evil:
Όταν μάλιστα είχα πάει και την είδα, νόμιζα ότι μόλις είχε κάνει δοκιμές με κοπριά προβάτου... :silly:

Για αυτό σου έγραψα Mastoras: κάνε μία βόλτα πρώτα να δεις, να κάνεις δοκιμές με το προϊόν που έχεις για να καταλάβεις τι παίζεται, να μιλήσεις μαζί τους και ύστερα να αποφασίσεις...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3434 από ^silent_power^
καλησπερα παιδια! χρονια πολλα και καλη χρονια σε εσας και τις οικογενειες σας!
OANNHSEA θελω τα φωτα σου για το παρακατω ινδικο μηχανημα.μπρικετιερα..που θυμιζει αρκετα στροφαλομπιελλα κατασταση.ειχα σκευτει κατι αναλογο πριν αρκετο καιρο.εναν στροφαλο με μια μπιελα που θα μετατρεπουν την περιστροφικη κινηση ενος μοτερ σε παλινδρομικη για την συμπιεση βιομαζας μεσα σε καποιο σωληνα. τη ξερεις για τα μηχανηματα αυτου του τυπου και παρεθεσε αν εχει πεσει στο ματι σου κατι μικροτερο.κανε ενα μικρο σχολιασμο!ευχαριστω εκ των προτερων!!!
www.ronakindustries.in/


ΥΓ.:δεν εχω ξεχασει την υποσχεση που εχω δωσει, στο να γραψω 2 λογια για την πατεντα που ειχα αναφερει πιο πανω.κανετε λιγο υπομονη.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3453 από OANNHSEA
Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι μικρότερο στην Ινδία ή στην Ελλάδα, εκτός από τα δύο στέκια με ιταλικά μηχανήματα που έβαλα και πιο πάνω.

Η Ronak www.ronakindustries.in/
και η Jay Khodiyar www.jaykhodiyargroup.com/briquetting_plant.htm
Είναι δύο από τις μεγαλύτερες εταιρείες στην Ινδία, οι οποίες ενεργοποιούνται στο χώρο της μπριγκέτας.

Μειονέκτημα: δεν κάνουν οικιακά μηχανήματα. Δεν έχει φτάσει στην Ινδική κοινωνία αυτή η ιδέα ακόμα.
Έτσι τα μηχανήματα τους είναι μόνο για μικρά εργοστάσια. Το πιο μικρό μπορεί και να βγάζει 500Kg/h...

Ο Κινέζος βέβαια εδώ λέει ότι έχει πουλήσει στην Ελλάδα!!!
hnaimeisi.en.alibaba.com/product/4471248...eece_Brazil_etc.html
Εάν τον εμπιστεύομαι; Μμμμμ
Έχει όμως και άλλα μηχανήματα που κάνουν μπριγκέτες σε καλές τιμές...

Bellum omneum contra omne...
Θάνατος στους πετρελαιάδες!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3459 από jose pelleto
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με λιγότερο κρύο!!!!
silent power μπορεις να κοιταξεις και δω, μπρικετομηχανές με μικροτερη απόδοση, και νομίζω πιο αξιοπιστες.........

www.machinestock.com/site/searchmachines...er=08013008&anfang=0

Υ.Γ. Περιμένουμε νέα απο την πατέντα σου !!!!! ;)

Οι σοφοί άνθρωποι μιλούν επειδή έχουν κάτι να πουν, οι ανόητοι επειδή πρέπει να πουν κάτι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 6 Μήνες πριν #3514 από ^silent_power^

jose pelleto έγραψε: Χρόνια πολλά και καλή χρονιά με λιγότερο κρύο!!!!
silent power μπορεις να κοιταξεις και δω, μπρικετομηχανές με μικροτερη απόδοση, και νομίζω πιο αξιοπιστες.........

χρονια πολλα jose!
ευχαριστω για το λινκ. οι μηχανες αυτες ειναι υδραυλικες.δυλαδη εχουν ενα μοτερ που γυρναει μια αντλια λαδιου, η οποια στελνει το λαδι σε μια μπουκαλα που πρεσαρει. χμμ...δεν συμπαθω αυτο το συστημα γιατι μετα απο λιγο αρχιζουν τα προβληματα με τις διαροες.επισης πιστευω οτι το εν λογω συστημα με μπουκαλες λαδιου κλπ κλπ...δεν ειναι και τοσο αποδοτικο.ασε που εχει και αυτοματισμους που δεν ξερω ποσο μπορουν να αντεξουν. οπως πχ για να σταματησει η μπουκαλα εκει που πρεπει και να ξαναγυρισει πισω εχει αυτοματισμο. δεν ξερω αλλα φοβαμαι τους αυτοματισμους γενικα γιατι δεν μπορεις να τους βαλεις χερι.πρεπει να το πεταξεις και να βαλεισ αλλο, που ενας θεος ξερει τι θα σου ζητησουν. η μηχανικη πιεση πιστευω ειναι πιο απλη και αξιοπιστη επισης.αν κατι συμβει τοτε μπορεις να πας και σε ενα μηχανουργειο για να επισκευασεις αυτο που θες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.390 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ