Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #90156 από stratis 1

mastoras έγραψε: Ναι όντως τα 70 τσουβάλια που έβγαλα μέχρι τώρα μου στοίχισαν για το πρεσάρισμα 15 ευρώ :( ...........καταστροφή :lol: :lol:

Βιομαζιστή ετοίμασε πιστόλι να αυτοκτονήσεις παλικάρι μου.......έχεις χρόνο όμως μέχρι να σου δώσω τα τελικά κόστη, από όλη την διαδικασία.



Μαστορα εχεις μετακομισει στη Κινα?? :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #90158 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Βιομαζιστής έγραψε:

mastoras έγραψε: Την νοημοσύνη σου δεν θέλω σε καμία περίπτωση να την υποτιμήσω.

Μα μάθεις από εμένα ορισμένα πράγματα προσπαθώ εδώ και καιρό.



Ο βασικός σκοπός του forum είναι να μοιραζόμαστε μεταξύ μας γνώσεις. Σε αυτό θα με βρεις σύμφωνο.
Ότι καλό μπορείς να μου δώσεις θα το πάρω. Όπως πιστεύω το ίδιο θα κάνεις κι εσύ.
Δεν διαφωνούμε πάντα.
Και έγραψα ξανά, οι έμποροι και οι επαγγελματίες δεν με ενοχλούν. Χρήσιμοι είναι. Με ενοχλεί όμως μερικές φορές ο τρόπος τους.


Εσύ έκανες μια πολύ μεγάλη προσφορά ΤΟΤΕ που χρειάζονταν πολλά μπράβο και επευφημίες, γλίτωσες πολύ κόσμο, ιδιώτες και επαγγελματίες, από μεγάλη χασούρα χρημάτων. Δεν γνωρίζεις το ύψος, και δεν μου έδωσες την ευκαιρία να σου το πω ποτέ.

Δυστυχώς μετά τα μαμ2σες την μάνα όλα....και συνεχίζεις ακόμα και σήμερα, να διαλύεις περισσότερα από όσα φτιάχνεις.

Έχω γνωρίσει τρελούς και τρελούς στην ζωή μου, τρελούς αλλά ντόμπρους.....

Σου έχει σφηνώσει τώρα μέσα στο μυαλό σου, η εξαπάτηση, το δούλεμα, και ότι κινείται γύρω από αυτό.

Επ αυτού ήθελα να μάθω εάν και πόσο τίμιος ήσουν μέχρι τώρα ζωή σου, με τους ανθρώπους και τα επαγγελματικά.

Μπεσαλίδικα όμως ;)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #90160 από Βιομαζιστής

stratis 1 έγραψε:

mastoras έγραψε: Ναι όντως τα 70 τσουβάλια που έβγαλα μέχρι τώρα μου στοίχισαν για το πρεσάρισμα 15 ευρώ :( ...........καταστροφή :lol: :lol:

Βιομαζιστή ετοίμασε πιστόλι να αυτοκτονήσεις παλικάρι μου.......έχεις χρόνο όμως μέχρι να σου δώσω τα τελικά κόστη, από όλη την διαδικασία.



Μαστορα εχεις μετακομισει στη Κινα?? :P



Στρατή, γράφει μόνο για το pelletizing και όχι για όλη την διαδικασία.
Αν η πελλετόπρεσα καταναλώνει 10kw την ώρα και βγάζει 100 κιλά, (μάλλον τόσα βγάζει αφού είναι φτιαγμένη για ξύλο και κινούνται τα ρόλλερς) έχει κόστος 1,8€/ώρα. Στις 10 ώρες παράγει 1 τόνο (άρα 70 περίπου τσουβαλάκια) με συνολικό κόστος ενέργειας, 18€.
Δεν μου φάνηκε πολύ παράλογο αυτό που έγραψε.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by Βιομαζιστής.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #90162 από Βιομαζιστής

mastoras έγραψε:


Επ αυτού ήθελα να μάθω εάν και πόσο τίμιος ήσουν μέχρι τώρα ζωή σου, με τους ανθρώπους και τα επαγγελματικά.

Μπεσαλίδικα όμως ;)



Τίμιος μέχρι βλακείας. Μέχρι που με δούλευαν κάποιοι συνάδελφοί μου.
Τα υπόλοιπα που έγραψες, δεν τα σχολιάζω.

Τα Μηχανήματα Τα Πήραμε!
Άντε Να Δούμε Τώρα Αν Θα Τα Κάνουμε Απόσβεση.
Απόσβεση Δεν Εγιναν Και Ούτε Είναι Σε Θέση Να Γίνουν. :(
Τώρα Πια Μένει Να Δούμε Τι Θα Κάνουμε Με Δαύτα. :unsure:
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #90165 από xrysafis72

OANNHSEA έγραψε: Ο δεύτερος που παρέθεσες είναι ο σωστός!!!
Μάθε τιμή για μαύρο από την ιταλική εταιρεία...
Εάν τον φτιάξεις στην Ελλάδα, πες μας τιμή, γιατί υπάρχουν και άλλοι που ενδιαφέρονται...

ειμαστε στα σκαρια με το φιλαρακι μου,εχουμε ενα κολημα με του δυο κοχλειες που ειναι σε ενα αξονα,δεν ξερει ακομα πως θα τους κεντραρη.αν εχει κανενα σχεδιο απο τους κοχλειες και θελεις στηλτα.xrysafis72@yahoo.gr.λεω να την φτιαξω 80 cu.ft.εχω διαστασης απο την κατασκευη εκτος του κοχλεια.το καθαριστηριο-ψυγειο τελιωσε το εβαψα και εβαλα και ενα μοτερακι φορτηγησιο για την κινηση του.φωτο αυριο.δωσε λινκ απο ιταλια.
βιομαζηστη@
φτιαχνε τσιπς..... ασε τα πελλετ σε εμας :evil:

ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ!!!

Συνημμένο αρχείο:
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by xrysafis72.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #90168 από mastoras
Απαντήθηκε από mastoras στο θέμα Παραγωγή pellet... φτιάξ' το μόνος σου!

Βιομαζιστής έγραψε:

mastoras έγραψε: Επ αυτού ήθελα να μάθω εάν και πόσο τίμιος ήσουν μέχρι τώρα ζωή σου, με τους ανθρώπους και τα επαγγελματικά.

Μπεσαλίδικα όμως ;)



Τίμιος μέχρι βλακείας. Μέχρι που με δούλευαν κάποιοι συνάδελφοί μου.
Τα υπόλοιπα που έγραψες, δεν τα σχολιάζω.


..το κέρατο μου μέσα. :(

Ο τίμιος άνθρωπος δεν είναι τίμιος μόνο στην σκέψη, αλλά και σε όλα τα πράγματα στην ζωή του και φυσικά στα γραφόμενα του.
Επίσης ο τίμιος λόγω ήσυχης συνείδησης και καθαρής σκέψης, μπορεί να δει και να αντιληφθεί τον φυσικό κόσμο, και σε πολλές περιπτώσεις τον μεταφυσικό, σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από όλους τους υπόλοιπους ανθρώπους.

Πως έχεις βγάλει τόσο λάθος συμπεράσματα, και έχεις πέσει τόσο έξω......δεν το χωράει ο νους μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.162 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ