K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #31559 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
το δουλευες ολη μερα περυσι?γιατι εγω εχω και μωρα και δεν το εσβηνα καθολου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #31560 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
το εχει δουλεψει κανεις με κλειστο βεντιλατερ(φυσικη ροη αερα)...η δεν αξιζει τον κοπο.
εγω το εχω φτασει μεχρι 150 βαθμους περυσι...
με ποσους βαθμους αερα δουλευεις το δικο σου αστερη?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #31568 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
75 έως 85, αλλά δεν συγκρίνονται, γιατί είναι αέρας εναλλάκτη, το 1/10 δηλαδή της συνολικής ισχύος του τζακιού...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #31569 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Πέρσι το δούλευα όλη μέρα κι εγώ λόγω μωρού. Βέβαια εγώ το δούλευα στο αυτόματο το βιντιλατέρ, νομίζω γράφει prop, και δεν ανέβαζε υψηλή θερμοκρασία. Να σου πω την αλήθεια δεν το έχω δει να πιάνει πάνω από 100 βαθμούς, γιατί ποτέ δεν έκλεισα το βιντιλατέρ. Ζεσταινόμασταν όμως πιστεύω λόγω της μεγάλης ποσότητας αέρα (νομίζω 1000 κυβικά ανά ώρα), έστω και σε θερμοκρασίες χαμηλότερες. Φέτος θα το ρυθμίσω να ξεκινάει πιο ψηλά και όχι στους 45. Ελπίζω για καλύτερα αποτελέσματα.
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #31584 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
Δεν μπορείς να συγκρίνεις θερμοκρασίες ανάμεσα σε τζάκια, γιατί είναι άμεσα εξαρτώμενες με το μοτέρ του καθενός. Εσένα μπορεί να λέει 90 βαθμούς γιατί είναι πχ 1000 κυβικά και δουλεύει στα 500, εμένα να λέει 100, αλλά με το μοτέρ στα 300 κυβικά. Οπότε σύγκριση μόνο με ολόιδια μοτέρ και ίδιες στροφές λειτουργίας. Εμένα θα λέει παραπάνω θερμοκρασία, αλλά το δικό σου βγάζει παραπάνω ενέργεια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #31586 από 1kost1
Απαντήθηκε από 1kost1 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Γεια σας! Διάβασα με προσοχή όλα τα μηνύματα σας…. Είμαι κάτοχος από πέρσι ενός k-evo 80 cm πρίσμα αλλά λογω κάποιας ιδιαιτερότητας της ταράτσας με προσοχή έκανα μια καμινάδα “S” χωρίς ευτυχώς κανένα πρόβλημα ελκυσμού.
Πέρσι το δούλεψα κυρίως στο πρόγραμμα το βεντιλατερ γιατί στο auto είχα την εντύπωση ότι δεν είχα την ίδια καλή εντύπωση (ίσως ήταν μια ψευδαίσθηση μου…δεν ξέρω) αλλά στο χειροκίνητο ελάχιστα το έβαλα γιατί κάθε τόσο έπρεπε να σηκωνόμουν να ανέβαζα ή να κατέβασα κάποια ταχύτητα και….είναι κουραστικό!!!! :angry:
Το είχα βάλει μέχρι στο 135 για πολύ λίγο αλλά επειδή φοβόμουν επειδή καταπονούνται οι πλάκες του και γενικά η εστία το χαμήλωσα….
Ναι διαβάζοντας όλα τα μηνύματα δεν μπορώ να πω ότι κλείνει αεροστεγώς και για να μη μπω στην διαδικασία να πάρω τηλέφωνο την εταιρία για να πάρω τα λαμάκια με το κορδόνι έλεγα να αγόραζα 3-4 μέτρα κορδόνι και να το έβαζα στο κάτω μέρος της πόρτας με την σιλικόνη της κόκκινη ή την γκρι (όχι την μαύρη γιατί αυτή στεγνώνει τελείως δίχως ελαστικότητα) θα έκανα δουλειά;;;;;;;; :( :(
Τον κόφτη που λέτε ότι βάλατε μεγαλύτερο κλπ….τι πάχος είχε;;;; 3 χιλιοστά;;; πως τον στερεώσατε;;;;; δεν υπάρχει φόβος να φύγει ή γενικά με την θερμότητα να σκεβρώσει και μετά να μην μπορεί να βγει;;;;;;;; :blink: :blink: Μένω περιοχή Χαλκίδα και φυσικά όλα μόνος μου θα τα κάνω…….
Εσείς με αυτά που έχετε κάνει μείνατε ικανοποιημένοι;;;;;;;;
Αν τελικά μια μεγάλη ελληνική εταιρία έχει αυτά τα προβλήματα με τις εστίες……φανταστείτε τι γίνεται με τις μικρές δίχως πιστοποιήσεις κλπ….. :woohoo:
Προτίμησα επώνυμη Ελληνική εταιρία για να μένουν τα χρήματα στην Ελλάδα και όχι να φεύγουν στο εξωτερικό…..
:)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ