K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #29867 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Σιλικόνη μου είπε χρησιμοποιούν αυτή που είναι μέχρι 300 βαθμούς, κόκκινη ή γκρι, παίζει το χρώμα ανάλογα με την εταιρία. Αν δεν έχει απευθείας επαφή με φωτιά μου είπε δεν έχει πρόβλημα. Για την τρύπα και για το κορδόνι πάντως θα συμφωνήσω μαζί σου. Μάλιστα σήμερα πήγα στο Leroy Merlin για να πάρω πυράντοχο κορδόνι αλλά είχε τελειώσει. Μου είπαν θα φέρουν σε καμιά εβδομάδα. Μήπως ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω αλλού κατά προτίμηση ανατολικά. Ήθελα να πάω Praktiker αλλά δεν προλάβαινα. Εκεί θα έχει? Τέλος να ρωτήσω με τι κόλλα να το κολλήσω γιατί δεν κατάλαβα από τα προηγούμενα post. Στο Leroy είχε πάρα πολλές αλλά από πυράντοχες είδα μόνο σιλικόνη κόκκινη (300 βαθμούς) και το μαύρο σφραγιστικό (1250 βαθμούς).
Last edit: 11 Χρόνια 8 Μήνες πριν by alex_nous.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #29942 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
σφραγιστικο δεν κολαει στοκερνει μεσα στην εστια.ειναι ψιλοξερη η υφη του και δεν κανει για κορδονια.ρε συ ψαχνω να βρω υαλοκορδονο σε τετοια μορφη υμαντα που μας εστειλαν αυτοι αλλα δεν βρισκω.
αν βρεις πουθενα πες μου.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #30151 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Με ένα πρόχειρο ψάξιμο στο google βρήκα εδώ www.gaz-kir.gr/pyrimaxa_gr.htm
Θα πάω μάλλον την Τετάρτη από εκεί να πάρω υαλοκόρδονο μια και θα είμαι εκεί κοντά για δουλειές.
Φαίνεται να έχει και αυτό που θες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #30190 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Τελικά βρήκα πυράντοχο κορδόνι στην γειτονιά μου (ένα ευρώ το μέτρο) και αμέσως το τοποθέτησα με κόκκινη σιλικόνη. Επέλεξα να το βάλω στην κάσα. Έγινε και ένα τεστ αν και ανορθόδοξο! Σήμερα εδώ φυσάει πολύ, οπότε άνοιξα το κλαπέ και πριν βάλω το κορδόνι ο αέρας έβγαινε από κάτω πολύ αισθητά, ενώ τώρα σχεδόν καθόλου. Ομοίως και από τις λοιπές πλευρές γύρω από την πόρτα. Μπορώ να πω πλέον ότι ο θάλαμος καύσης σφραγίζει σε πολύ μεγάλο βαθμό, τουλάχιστον σε σύγκριση με πριν. Επόμενη βελτίωση η κόφτρα, αφού είπε και ο μάστορας της Starfire ότι πρέπει να την μεγαλώσω λόγω ύψους και διατομής καμινάδας.
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #30361 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
επιτελους τα εβαλα και εγω (μονος μου...ακομα περιμενω τον μαστορα που το περασε να ερθει) :angry:
δεν ξερω για σας ρε παιδια αλλα εμενα μου πειρε πολυ ωρα να τα βαλω τα πλαινα...
καταρχην οι λαμες δεν πατουσαν καλα πισω επειδη ηθελαν κι αλλο στραντζαρισμα.που σημενει οτι οταν τις εβαλα το κορδονι δεν εγλυφε την πορτα και ειχε κενο.
οι αυτοδιατρητες βιδες που μου εστειλαν ηταν κοντες.στραβωσα μονος μου τις λαμαρινες(προτιμισα να τις κοψω τις πλαινες και οχι την επανω) για να κανει καλητερη επαφη.εβαλα μεγαλητερες βιδες και οι τρυπες που ειχαν οι λαμες ηρθαν και πεσανε πανω σε αλλες βιδες :ohmy:
τελος παντων παιδευτικα αλλα τις εβαλα τις παλιολαμαρινες τους :angry:
πηρα πενταρι υαλοκορδονο για κατω και το κολησα με μαυρη φλατζοκολα...
θα το κανω μια προβα αυριο που θα εχει κολησει και αν δω οτι δεν σφραγιζει καλα θα βγαλω και τις λαστιχενιες ταπουλες (που εχει για να μην βρωνταει η πορτα).πιστευω οτι αφηνουν μεγαλο κενο αυτες οι ταπες κοιταξτε το και σεις και πεστε μου.
αν δω οτι πεφτει λιγο το πενταρι υαλοκορδονο θα κολησω απο πανω και ενα τριαρι!βαζωντας ενα δυνατο φακο απο μεσα μπορειτε να δειτε σχεδον ολες τις απωλειες της κακοφτιαγμενης πορτας

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #30397 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
Το τζάκι σας παιδιά είναι το ζωντανό παράδειγμα του λόγου για τον οποίο είμαι καχύποπτος με τις ελληνικές κατασκευές. Όταν έψαχνα πέρυσι για εστία, δυό τρεις σιδηρουργοί-κατασκευαστές μου λέγανε "είναι αντίγραφο του Palazzetti", θέλοντας να δείξουν ότι θα είναι καλό.

Τελικά από ότι φαίνεται, ούτε η ίδια η ελληνική αντιπροσωπεία της ίδιας της Palazzetti, δεν μπορεί να κάνει καλή κόπια ενεργειακού τζακιού, που έχει όλα τα μοντέλα των ιταλών στην διάθεσή της για να τα ξεψαχνίσει και να δει πως δουλεύουν. Οπότε φανταστείτε τι δουλειά κάνουν οι υπόλοιποι...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.187 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ