K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28905 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
3-4 χιλιοστα ανεβενει ρε παιδια οχι παραπανω αλλα τι καναν τη ζημια.πηρα και γω τα κορδονια αντε να δουμε ...λεω να μην κοψω την επανω και να κοψω τα δυο πλαινα που ειναι και πιο ευκολο.παντως ειδα την δευτερογενη - τριτογενη καυση σε ενα βιντεακι απο nordpeis που ανεβασε καποιος στο φορουμ και ακομα κλαιω...υπερθεαμα...απολυτος ελεγχος της φωτιας.
απο μονωση εχω καλουτσικια αστερη απλα εχω πολλα κυβικα να ζεστανω
παντως μεγαλο ρολο στην καταναλωση πεζει και το οτι εχει τεραστιο χωρο καυσης.ειδικα στο 120 που εχω εγω θελει πολυ πραμα για να γεμισει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28935 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Ε, καλά, τι συγκρίνεις τώρα! Οι άνθρωποι εκεί ασχολούνται χρόνια με τα τζάκια και φυσικά είναι χρόνια μπροστά! Κατά την γνώμη μου και από αυτά που έχω δει, δύσκολα πετυχαίνεις τόσο καλό έλεγχο με πόρτα που ανοίγει προς τα πάνω. Δεν σφραγίζει εύκολα αεροστεγώς. Δυστυχώς το καημένο το δικό μας το τζάκι δεν μπορεί να τους πλησιάσει. Αλλά το δικό τους ψήνει τόσο νόστιμα λουκάνικα? Αυτό που αναφέρεις τώρα σαν μειονέκτημα, ο τεράστιος χώρος καύσης, έχει και πολύ χώρο για ψήσιμο ακόμη και στο δικό μου (80)! Αν και έτσι όπως πάμε το κρέας θα γίνει είδος προς εξαφάνιση! Η δικιά μου εγκατάσταση θα γίνει μάλλον αύριο. Αν και όπως πάει ο καιρός μάλλον θα τ'ανάψουμε του χρόνου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28952 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα K-EVO Starfire 120

alex_nous έγραψε: Αλλά το δικό τους ψήνει τόσο νόστιμα λουκάνικα? Αυτό που αναφέρεις τώρα σαν μειονέκτημα, ο τεράστιος χώρος καύσης, έχει και πολύ χώρο για ψήσιμο ακόμη και στο δικό μου (80)! Αν και έτσι όπως πάμε το κρέας θα γίνει είδος προς εξαφάνιση! Η δικιά μου εγκατάσταση θα γίνει μάλλον αύριο. Αν και όπως πάει ο καιρός μάλλον θα τ'ανάψουμε του χρόνου!


To diκο μου δεν ψηνει με τιποτα ! Δηλαδη , εχει λιγο χορο , πρεπει να αφησεις μονο καρβουνα για να κανεις κανενα ψησιματακι ! Και παλι , ειναι σαν να βαζεις το χερι μεσα στην σομπα , για καμια φετουλα καλα ειναι . Τωρα περνω τα καρβουνα και παω στο μπαρμπεκιου , γιατι θελω και κανενα τσιγαρο και μεσα εχει μωρα , και δεν νομιζω ουτε οι αλλοι με φογερ, και μικρες εστιες να μπορουν να ψησουν !
Οχι οτι δεν μπορεις , αλλα στο τελος δεν θες !

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28954 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
Σε σοβαρό foyer, δεν ψήνεις. Όχι λόγω χώρου, αλλά λόγω θερμότητας, δεν πλησιάζεται η φωτιά, ούτε στο ένα μέτρο δεν μπορείς να κάτσεις. Εκτός αν όπως λες το αφήσεις με κάρβουνα μόνο. Στο δικό μου μόνο φέτες ψήνω, από έξω, με κλειστή την πόρτα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28956 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Προσωπικα δεν εχω ψησει ποτε σε τζακι, ισως φετος ομως αν το αναβω πιο συχνα κατι να γινει! Και μονο αφου μεινουν καρβουνα, γιατι με φλογα διπλα εγω δεν καθομαι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28964 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Εννοείται ρε παιδιά μόνο με καρβουνιά! Στο μπάρμπεκιου πως ψήνεις? Με φλόγα? Το μόνο που έχω ψήσει ενώ λειτουργούσε το τζάκι με φλόγα, μικρή βέβαια, είναι πατάτες τυλιγμένες με αλουμινόχαρτο κι αυτές μακριά από την φωτιά, κοντά στην πόρτα! Δεν ξέρω βέβαια αν είναι καλό για το τζάκι και την καμινάδα, αλλά τα γούστα είναι γούστα!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.218 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ