K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #28500 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120

kosmidis80 έγραψε: Ανοιγοκλεινα και τα δυο κλαπε, ξερω στο βιντεο δεν φαινεται μεγαλη διαφορα, αλλα αν το βλεπες απο κοντα εχει. Βεβαια ισως να ηθελε παραπανω ωρα λειτουργιας για να βγουν πιο σαφη συμπερασματα.
Οτι σιλικονη και να βαλεις εκει που ειναι δεν αναπτυσονται οι ιδιες θερμοκρασιες με της καμιναδας, οποτε λογικα δεν θα εχεις θεμα.


Σίγουρα η μεγαλύτερη φωτιά έχει μεγαλύτερη ανάγκη από οξυγόνο για να καεί. Οπότε λογικά η διαφορά θα είναι μεγαλύτερη καίγοντας περισσότερα ξύλα. Ευχαριστώ και πάλι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28644 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
καταρχην ευχαριστουμε ολοι οι K-EVOπονεμενοι που μπηκες στον κοπο να το αναψεις με τετοια ζεστη.
εγω βλεπω διαφορα στο βιντεο εστω και λιγη(πολυ μικρο βιντεο για συμπερασματα)
το 59 βαθμους που εδειξες δεν μου λεει τιποτα.
εγω περυσι εβαζα το βιντιλατερ στο μανουαλ στο 0 μεχρι να πιασει 100(δεν αργουσε και πολυ)και μετα το εβαζα στο 2 η 3 για να πεταει τουλαχιστον με 80(οχι πιο κατω)το βραδυ που πηγαινα για υπνο το τιγκαριζα ξυλα και το εβαζα στο auto στην 2-3 σκαλα maximum για να πεταει ζεστο ολη τη νυχτα.
ειχα ρυθμισει το auto να κλεινει οταν επιανε 60 βαθμους γιατι απο εκει και κατω δεν εχει νοημα να βγαζει χλιαρο αερα.
το μεγαλο μου προβλημα ηταν οτι απο τις 12μιση που το εκανα μεχρι τις 4 ειχε καψει τα παντα(μεσε-οξια)και μετα μεχρι τις 8 που ξυπνουσα παγωνε το σπιτι.
ας ελπισουμε οτι με τα κορδονια που θα μπουν θα εχω μεγαλυτερη διαρκεια.
εκανα κατι λαθος ρε παιδια?τον αερα εισαγωγης τον ειχα παρα πολυ λιγο ανοιχτο και την πορτα κλειστη (και σφινομενη για να μην σικωθει μονη τις μες την νυχτα) :blink:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28710 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα K-EVO Starfire 120
Αυτό δεν είναι τζάκι, είναι η Christine... :lol: :lol:

Άκου να σηκώνεται η πόρτα μόνη της, να είστε καλά ρε παιδιά, ακόμη γελάω.

Gousan, άσε το τζάκι και κάνε θερμομόνωση. Άμα σε 4 ώρες το σπίτι παγώνει, τζάμπα το ζεσταίνεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28715 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Gousan ανεβαινε η πορτα τοσο πολυ? Εμενα πριν την αλλαγη ανεβαινε 3-4 χιλιοστα, οχι παραπανω.

Αστερη για τα βιντεακια πες καμοια αποψη!?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28719 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Η δικιά μου η πόρτα, δεν είναι δαιμονισμένη, τουλάχιστον όχι στον ίδιο βαθμό με του gousan!
Εμένα αφού ζεσταθεί, κλείνει από μόνη της αν την ανοίξω!
Σήμερα θα πάρω το δικό μου κιτ και θα κάνω την εγκατάσταση! Άντε να δούμε τι θα δούμε!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28721 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Και κάτι νέο, τουλάχιστον εγώ δεν το ήξερα.
Μπήκα στο site του k-evo και είδα ότι ετοιμάζουν νέα προϊόντα, αν δεν κάνω λάθος τζάκι κασέτα και ξυλόσομπα με βιντιλατερ. Η ξυλόσομπα που έχει φώτο φαίνεται πολύ καλή κατασκευή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.377 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ