K-EVO Starfire 120

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #28089 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
ερωτησεις...
1.μηπως επρεπε να μπει και κατω το ιδιο?γιατι εμενα οταν κατεβαζεις τερμα κατω την πορτα με το που την αφησω σηκωνεται ελαφρος...(μπορει να φταιει και το συρματοσχοινο αν ειναι κοντο δεν ξερω).αλλα και να την κλεισω εντελως δεν θα εχει απωλειες απο κατω?
2.το επανω κορδονι τωρα που το λες το προσεξα και ειδα οτι δεν περρισευει και πολυ εκτος αν καηκε σε μενα
3.τον ρωτησες μηπως τιποτα για την κοφτρα που ειναι τοσο μικρη?

ευχαριστω παντος για την αμεση ενημερωση B)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #28108 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120
Με προβληματισε και εμενα να σου πω για κατω, γιατι και η δικια μου πορτα ανεβαινε ελαφρως. Τωρα ομως εχει σφραγισει καλυτερα, την νοιωθο πιο 'βαρια', φυσικα λογω επαφης με τα κορδονια και οχι λογω βαρους. Α! και δεν ανεβαινει πλεον. Παρ ολα αυτα εχω δυο κομματια λαμαρινας σαν αυτα που μπηκαν ηδη και αν χρειαστει θα βαλω το ενα κατω με εναν βιδολογο.

Για την κοφτρα οχι δεν ρωτησα, αλλα ας δουμε το βραδυ το αποτελεσμα και μετα θα γινει και αυτο με καμοια λαμαρινα που θα κοψω στην δουλεια

Το βραδυ λοιπον θα ανεβασω βιντεακι!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28116 από house
Απαντήθηκε από house στο θέμα K-EVO Starfire 120

gousan έγραψε: ερωτησεις...
1.μηπως επρεπε να μπει και κατω το ιδιο?γιατι εμενα οταν κατεβαζεις τερμα κατω την πορτα με το που την αφησω σηκωνεται ελαφρος...(μπορει να φταιει και το συρματοσχοινο αν ειναι κοντο δεν ξερω).αλλα και να την κλεισω εντελως δεν θα εχει απωλειες απο κατω?
2.το επανω κορδονι τωρα που το λες το προσεξα και ειδα οτι δεν περρισευει και πολυ εκτος αν καηκε σε μενα
3.τον ρωτησες μηπως τιποτα για την κοφτρα που ειναι τοσο μικρη?

ευχαριστω παντος για την αμεση ενημερωση B)


1. Mallon βαλτε και κατω , ενα πολυ μικρο-λεπτο
Αναψε κανενα τσιγαρο σε πληρη λειτουργια , και δειτε απο που μπαζει ! Αμα μπαζει απο κατω - πανω , βουλωστε-κλειστε με υαλοκορδονο και μας λετε για την διαφορα !
2 . Τζαμπα ειναι , αιντε 2 με 4 ευρο το μετρο ! Ασε που καθε χρονο θελουν αλλαγη (υπερβολη αλλα το σωστο ) !
3. Δεν την αλλαζετε μονοι σας , να περισευει καμια κλειστει παλαμι μεχρι το τζαμι , και αλλο τοσο απ τα πλαγια !
. 4 μεγαλωστε και την κοφτρα

5 . Μην σκασει στο τελος , μπουμ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28156 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα K-EVO Starfire 120
Καλορίζικο Κοσμίδη! Πήρα κι εγώ τον κ. Ντάγκα και θα παραλάβω το ''σετ αναβάθμισης'' Δευτέρα-Τρίτη αλλά θα το περάσω μόνος μου. Ένα θέμα με την πόρτα είχα κι εγώ. Όταν έκαιγε πολλές ώρες το τζάκι η πόρτα όταν άνοιγες για να βάλεις ξύλα, έκλεινε σιγά σιγά από μόνη της. Το ψιλοδιόρθωσα προσθέτοντας λίγο βάρος στην τροχαλία. Βέβαια με το κορδόνι θα λυθεί κι αυτό το θέμα. Στην αναμονή λοιπόν για το πρώτο σου τεστ.
Παράκληση όταν μπορείς ανέβασε καμία φώτο με την ένωση παλιού με νέου κορδονιού για να ξέρω πως να το περάσω κι εγώ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28157 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα K-EVO Starfire 120

alex_nous έγραψε: Καλορίζικο Κοσμίδη! Πήρα κι εγώ τον κ. Ντάγκα και θα παραλάβω το ''σετ αναβάθμισης'' Δευτέρα-Τρίτη αλλά θα το περάσω μόνος μου. Ένα θέμα με την πόρτα είχα κι εγώ. Όταν έκαιγε πολλές ώρες το τζάκι η πόρτα όταν άνοιγες για να βάλεις ξύλα, έκλεινε σιγά σιγά από μόνη της. Το ψιλοδιόρθωσα προσθέτοντας λίγο βάρος στην τροχαλία. Βέβαια με το κορδόνι θα λυθεί κι αυτό το θέμα. Στην αναμονή λοιπόν για το πρώτο σου τεστ.
Παράκληση όταν μπορείς ανέβασε καμία φώτο με την ένωση παλιού με νέου κορδονιού για να ξέρω πως να το περάσω κι εγώ.



Εννοεις την ενωση του επανω με τα πλαινα?

Οδηγιες μιας και θα σου ερθει το κιτ
Βασικα θα σου ερθουν οι λαμες ετοιμες στις διαστασεις. Θα βγαλεις πρωτα την επανω, μετα θα βιδωσεις τις δυο πλαγιες και θα κατεβασεις την πορτα. θα ανοιξεις το τζαμι και θα δεις πως εφαρμοζουν οι δυο πλαγιες που εβαλες, αν ειναι οκ τις αφηνεις, αλλιως τις παιζεις λιγο. Ξαναανεβαζεις την πορτα και τοποθετεις αφου κοψεις πρωτα με εναν τροχο το επανω και τελος.

Παιδια το σπιτι αυτην την ωρα εχει 25.8 βαθμους, αλλα αφου το εταξα θα το αναψω πιο αργα το βραδυ (να μην παρουν χαμπαρι και οι τριγυρο και κοροιδευουν)

Αντε με το καλο alex!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": gousan, alex_nous

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 8 Μήνες πριν #28213 από gousan
Απαντήθηκε από gousan στο θέμα K-EVO Starfire 120
εισαι ηρωας ρε κοσμιδη...
δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι να βγαλουμε και να κοψουμε την επανω λαμαρινα?
το ιδιο πραγμα δεν θα ηταν αν βαζαμε τις πλαινες (στα σωστα μετρα)απο εκει που τελειωνει και κατω?
ηρθε η ωρα λοιπον να δουμε και κατα ποσο καλα δουλευει και ο αερας εισαγωγης...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.290 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ