Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #84718 από thanasis65
Απαντήθηκε από thanasis65 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Είμαι κι εγώ εδώ και λίγες μέρες κάτοχος ενός Invicta 700 Grande Vision Relevable και τις επόμενες μέρες σκοπεύω να ξεκινήσω την εγκαταστασή του με βάση τις οδηγίες του κατασκευαστή και τις πολύτιμες πληροφορίες που έχω συλέξει διαβάζοντας το forum. Ψάχνοντας πληροφορίες για τους καπναγωγούς σε κάποιο site διάβασα τα εξής :
« Όλα τα τμήματα έχουν στεγανοποιητικό δακτύλιο στο θηλυκό άκρο. Στις εφαρμογές για τζάκια οι δακτύλιοι πρέπει να αφαιρείται λόγω των υψηλών θερμοκρασιών που αναπτύσσουν τα προϊόντα της καύσης.»
« Απαγορεύεται η χρήση προϊόντων της σειράς ATRITUBE CH LD CE σε συστήματα θέρμανσης με θερμοκρασία εξόδου καυσαερίων μεγαλύτερη από 200ο C, όταν χρησιμοποιείται με τους δακτυλίους θερμοσιλικόνης, με ελάχιστη απόσταση από εύφλεκτα υλικά 40mm. Χωρίς τους δακτυλίους, σε συνθήκες αρνητικής πίεσης και με ελάχιστη απόσταση από εύφλεκτα υλικά 150mm, η θερμοκρασία δεν πρέπει να ξεπερνά τους 450ο C.»
Απο την εμπειριά όσων έχουν κάνει εγκατάσταση τέτοιων καπναγωγών είτε μόνοι είτε με κάποιον τεχνικό
ισχύουν στην πράξη τα ανωτέρω? αφαιρούνται ο δακτύλιοι σιλικόνης?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #84721 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλώς τον Θανάση! Καλή ευκολία φίλε στην εγκατάσταση! Τζακάρα πήρες! Στην ερώτησή σου ας απαντήσει κάποιος άλλος γιατί εγώ δεν το γνωρίζω. Πάντως προσωπικά τους έβγαλα γιατί με δυσκόλευαν και δεν είχα θέμα. Ούτως ή άλλως η εφαρμογή είναι καλή! Και πάλι όμως θα πω πως καλύτερα να απαντήσει κάποιος που ξέρει με σιγουριά! Καλές ζέστες!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thanasis65

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #84952 από COSTASTREE
Απαντήθηκε από COSTASTREE στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλημερα
εχω τζακιτο οποιο εχει αναβαθμιστει με αεροθερμη καμιναδα
πριν λιγεσ μερεσ τοποθετηθηκε μεγαλυτερο βεντυλατερ 550 κμ
ο τζακασ εκανε αλλαγη και πηρε αερα μεσα απο το χωρο για να ζεσταινει περισοτερο
οντωσ ο αερασ ειναι πιο ζεστοσ
το προβλημα ειναι οτι ο θορυβοσ απο την εισαγωγη του αερα {αυτησ που περνει τον αερα απο το χωρο }ειναι ανυποφοροσ
υπαρχει τροποσ να χαμηλωσει ?
η πρεπει να παιρνει αερα απο τον εξω χωρο οπωσ πριν?
ευχαριστω
?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #84973 από Stavrax
Απαντήθηκε από Stavrax στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

COSTASTREE έγραψε: καλημερα
εχω τζακιτο οποιο εχει αναβαθμιστει .....

Σε αυτό το τόπικ έχει πολλές πληροφορίες για το πρόβλημα με τον θόρυβο.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": COSTASTREE

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #85135 από thanasis65
Απαντήθηκε από thanasis65 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Alex ευχαριστώ πολύ ελπίζω να μην ξενυχτάμε για τους ίδιους λόγους...
Βασικά ενώ είχα καταλήξει στο συγκεκριμένο τζάκι είχα ακόμη κάποιους ενδοιασμούς μέχρι που είδα την εγκατάσταση σου και διάβασα τα σχολιά σου!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #85137 από alex_nous
Απαντήθηκε από alex_nous στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ότι απορία έχεις στην διάθεσή σου φίλε! Ελπίζω να μπορέσω να βοηθήσω! Με τα μπουριά έβγαλες άκρη? Αν όχι ξαναρώτα μήπως σε διαφωτίσει κάποιος, αλλά καλύτερα απογευματινή ώρα που είναι συνδεδεμένοι οι περισσότεροι ''τζακάδες''. Καλή ευκολία και πάλι και πίστεψέ με, αυτήν την αγορά, δεν θα την μετανοιώσεις!
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": thanasis65

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.577 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ