Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21536 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Κάνε περσίδα στον κοντινότερο στο τζάκι εξωτερικό τοίχο, ανοιγοκλειόμενες. Θα ρουφάει από κει όσο θέλει και το βράδυ θα τις κλείνεις να μην μπάζει τζάμπα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21538 από costasm
Απαντήθηκε από costasm στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
καλως αλλα ειμαι σιγουρος οτι το σπιτι γενικα μπαζει αερα οποτε πιστευω οτι ειναι περιτο.
Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν το μοντελο 800 GV της Salgueda ειναι ιδιο με αυτο της Invicta γιατι το βρισκω μονο στην ισπανικη μαρκα και βλεποντας το γαλικο ειναι ιδια.Στα ελληνικα και γαλλικα σαιτ το βρισκω να λεει οτι ειναι 18kw αλλα το ισπανικο σαιτ το δινει 16kw.Τι να πιστεψω και ειναι σαν αποδοση αρκετη για να ζεστανει εναν ενιαιο χωρο 140 τμ υμιυπογειο με παραθυρα μονο μπροστα ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21540 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Στο pdf 18 το βλέπω να το δίνει. Ίδιο είναι. Πάρε το φτηνότερο από τα δύο, υποθέτω το original από Leroy. Πόσο έχει το Ισπανικό?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21546 από costasm
Απαντήθηκε από costasm στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
το ισπανικο το εχω βρει αγορα kai paradosh spiti moyαπο σαιτ κοντα στα 1300 ευρω πηγα σημερα στο LEROY στην Πειραιως αλλα δεν ειχαν 800 μονο 700 στα 1040 αν θυμαμε καλα.Για τοποθετηση μου εχουν πει απο 400 εως 550 αλλα δεν εχω και δυσκολο χωρο.Απλως ηθελα να βεβαιωθω για την αποδοση γιατι μου φαινεται πολυ καλη για τα λεφτα του.Εχει καποιος εμπειρια απο κασετες ογδονταρες της invicta να πει αν πραγματικα βγαζουν 16 - 18 kw ?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21648 από costasm
Απαντήθηκε από costasm στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Με μια μικρη ερευνα αγορας το insert 800 gv της salgueda εχει κοντα στα 1250 με 1300 ευρω ενω ρωτησα για το Laudel 800 vision η compact που πρεπει να ειναι το ιδιο και μου ειπαν 1600.Γιατι αραγε αυτη η διαφορα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 9 Μήνες πριν #21667 από str1979
Απαντήθηκε από str1979 στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

sofix έγραψε: στο Leroy FIBRANgeo πακετο 7,2τμ ειχε 34€ .εγω χρειαζομαι 8-9τμ και μου ειπε κοματια δεν δινει,παρε 2 συσκευασίες των 7.2τμ..φυσικα δεν πηρα καθολου..
να αναφέρω ότι ειχε μόνο 3mm παχος εκεινη τη στιγμη και μου ειπε παρε αυτο το ιδιο ειναι,μην πληρωσεις τσαμπα λεφτα για 5mm παχος..

αν μας διαβαζει ο str1979 θα μπορουσε να ανεβασει μια φωτο απο το τζακι τωρα που ειναι ετοιμο?
ειδα σε προηγουμενες φωτογραφιες το εσωτερικο,πριν το κλεισεις και εχουμε παρομοια κατασκευη θερμοθαλαμου..


kalhspera exw pei oti tha anevasw foto alla den mporw na vrw ton eksoteriko disko poy tis exw apothikeymenes. zitw signomigia tin kathisterisi elpizw na exw vrei kati mexri avrio

Invicta Compact 700

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.530 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ