Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #15098 από georgebest
Απαντήθηκε από georgebest στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

Asteris έγραψε: Θα καθήσετε ένα απόγευμα με τον μπατζανάκη και θα διαβάσετε το topic από την αρχή, τα έχουμε γράψει όλα αναλυτικά.

Το 700 έχει πιό μικρή πόρτα από το Grande vision, αλλά έχει έτοιμες υποδοχές αέρα από κάτω, ώστε να μην χρειάζεται τόσο μεγάλη κάτω εισαγωγή. Τα υπόλοιπα είναι παραλλαγές στην πρόσοψη (στογγυλά, πρισματικά, με ανασυρόμενη πόρτα κλπ).

Εναλλάκτη ξέρω ότι έχει στην Θέρμη, απέναντι από την κρεαταγορά. Πιθανόν να έχει και ο Μακρής Μότορς στην Αφροδίτης, στον Βαρδάρη. Εκεί έχει και μοτέρ και controllers.


Επειδή είμαι ψιλοασχετος, υπάρχει θέμα αν είναι μεγάλη η εισαγωγή κάτω ?? Εσύ ποιο θα πρότεινες από τα invicta?? Έχω χτιστό και θα το γκρεμίσω.
Το μοτερ ακούγεται πολύ είναι ενοχλητικό? Στις πόσες στροφές να το πάρω?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν #15102 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Μέσα στο user manual, αναφέρει τι εισαγωγή και εξαγωγή πρέπει να κάνεις. Selenic και Grande Vision είναι τα πιό συνηθισμένα και είναι μιά χαρά στην λειτουργία τους. Αν θες το κάτι παραπάνω, δες αυτά με την ανασυρόμενη πόρτα, καθαρά για το λειτουργικό της υπόθεσης, μιά και θα το φτιάξεις από την αρχή.

Μοτέρ θα πας στον Μακρή και θα πάρεις ένα 500-600άρι που έχει, τελείως αθόρυβο στο αέρα. Λογικά θα το δουλεύεις στο 30-40% της ισχύος του και με το ζόρι θα ακούγεται (ακούγονται ελαφρώς όταν συνδεθούν σε αεραγωγούς).

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15112 από vasilisgr
Απαντήθηκε από vasilisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα,ειμαι νεος στο forum και χρειαζομαι επειγοντος τη βοηθεια σας.Ξεκινησα πριν λιγες μερες την κατασκευη τζακιου.


Εστια 80αρα ενεργειακη laudel με εξαφανιζομενη πορτα,για μονοκατοικια 80-85 τετραγωνικα.Ο μαστορας εχει ντυσει ολη την εστια με ytong αντι για πετροβαμβακα και μου λεει οτι θα ζεσταθει ολο το σπιτι με φυσικη ροη.Ειναι ετσι??? εγω σκεφτομαι και την εγκαταστση ενναλακτη με αεραγωγους και μοτερ για τα υπνοδωματια.Τι προτεινετε???
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15113 από vasilisgr
Απαντήθηκε από vasilisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Καλημερα,ειμαι νεος στο forum και χρειαζομαι επειγοντος τη βοηθεια σας.Ξεκινησα πριν λιγες μερες την κατασκευη τζακιου.
[attachment:1]P1857[01]_22-05-12.JPG[/attachment]

Εστια 80αρα ενεργειακη laudel με εξαφανιζομενη πορτα,για μονοκατοικια 80-85 τετραγωνικα.Ο μαστορας εχει ντυσει ολη την εστια με ytong αντι για πετροβαμβακα και μου λεει οτι θα ζεσταθει ολο το σπιτι με φυσικη ροη.Ειναι ετσι??? εγω σκεφτομαι και την εγκαταστση ενναλακτη με αεραγωγους και μοτερ για τα υπνοδωματια.Τι προτεινετε??? Ειμαι ασχετος με τα τζακια και πιθανον να εχει δικιο αλλα θα ηθελα και τις δικες σας αποψεις.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15114 από vasilisgr
Απαντήθηκε από vasilisgr στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά

vasilisgr έγραψε: Καλημερα,ειμαι νεος στο forum και χρειαζομαι επειγοντος τη βοηθεια σας.Ξεκινησα πριν λιγες μερες την κατασκευη τζακιου.





Εστια 80αρα ενεργειακη laudel με εξαφανιζομενη πορτα,για μονοκατοικια 80-85 τετραγωνικα.Ο μαστορας εχει ντυσει ολη την εστια με ytong αντι για πετροβαμβακα και μου λεει οτι θα ζεσταθει ολο το σπιτι με φυσικη ροη.Ειναι ετσι??? εγω σκεφτομαι και την εγκαταστση ενναλακτη με αεραγωγους και μοτερ για τα υπνοδωματια.Τι προτεινετε??? Ειμαι ασχετος με τα τζακια και πιθανον να εχει δικιο αλλα θα ηθελα και τις δικες σας αποψεις.

Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Εβδομάδες πριν #15123 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
βασιλη κατα εμενα δωσε κατι παραπανω αλλα τωρα που εισαι στα μαστορεματα βαλε και εναλλακτη με βεντιλατερ ασχετα τι σου λεει ο μαστορας.Αμα δεν μεινεις ευχαριστημενος μετα θα κανεις διπλη δουλεια φιλε
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vasilisgr

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.623 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ