Τζάκια Ενεργειακά

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10182 από giol
Απαντήθηκε από giol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
φίλε asterix το μαγαζί έχει μόνο ένα κομμάτι που ήταν στην έκθεση, τους ρώτησα αν μπορούν να βρουν και άλλα και θα ενημερώσω (αρχικά μου είπαν όχι). Επέτρεψε μου να βάλω την διεύθυνση μόλις κλέισει η συμφωνία γιατί φοβάμαι μήπως πάρει κανείς και μου κάνει χαλάστρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10183 από Asterix
Απαντήθηκε από Asterix στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
οκ ευχαριστω
απλα εγω ενδιαφερομαι για την maxi αν εχει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10184 από giol
Απαντήθηκε από giol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Και εγώ αυτήν έψαχνα αλλά συμβιβάστικα λόγω τιμής. Αν έχεις κανένα γνωστό στην Γερμανία βάλτον να ψάξει τους τζακάδες γιατί όλες οι εστίες κάτω από 78% απαγορεύτηκαν.
Παρεπιπτώντος ρώτησα στην εδώ αντιπροσωπεία κάτι τιμές και μου είπαν ότι χωρίς τους αεραγωγούς και χωρίς γκρέμισμα του τζακιού τα υλικά θα κοστίσουν 450 ευρώ! 3 γυψοσανίδες, 5 μέτρα ανοξείδωτη καμινάδα και 3 πλακες πετροβάμβακα με αλουμίνιο (αν και η εταιρία διαφημίζει ότι δεν χρειάζεται) δεν μου βγαίνουν 450, έχει βάλει κανείς να μου πει τι άλλο βάζουν και πάνε τα υλικά τόσο;
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by giol.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10186 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Ότι βάζουν και στα τζάκια και τα φτάνουν 3 και 4 χιλιάρικα, ενώ είδες και μόνος σου πόσο είναι το πραγματικό του κόστος από την Γερμανία (δεν φαντάζομαι να πιστεύεις ότι ο γερμανός θα μπει μέσα από την πώληση)...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10188 από giol
Απαντήθηκε από giol στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Πιστέυω ότι η τιμή που μου έδωσε είναι λίγο πάνω από το κόστος του και το λέω αυτό γιατί η τιμή που έχουν αυτά τα τζάκια σε όλη την Ευρώπη είναι η ίδια (ενώ σε άλλες μάρκες παίζουν αρκετά) και επομένως πρέπει να είναι πολιτική της εταιρίας να επιβάλει μια min τιμή.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
12 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν #10197 από NISO
Απαντήθηκε από NISO στο θέμα Τζάκια Ενεργειακά
Χαίρετε. Μήπως μπορεί κανείς να μου προτείνει ένθετες εστίες με σχετικά καλή απόδοση οι οποίες να έχουν υποδοχή για να τροφοδοτείται ο θάλαμος καύσης με αέρα από τον εξωτερικό χώρο? θέλω να αναβαθμίσω το παλιό μου τζάκι(πυρότουβλο) το οποίο αν και εχει μια παροχή Φ120, η οποία έρχεται από το φωταγωγό που ειναι διπλα στο τζάκι και καταλήγει στο κέντρο της εστίας, δεν του φτάνει και πρέπει να έχω μια ανάκλιση για να μην καπνίζει.Φοβάμαι λοιπόν οτι και κασσέτα να βάλω, ενδέχεται πάλι να χρειαστεί να αφήνω κάπου ανοιχτά για να λειτουργήσει σωστά, με αποτέλεσμά να εισέρχεται μέσα στο σπίτι κρύος αέρας.
Ευχαριστώ!
Last edit: 12 Χρόνια 3 Μήνες πριν by NISO.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 1.029 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ