Αγορά ενεργειακής εστίας τζακιού

Περισσότερα
2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #181746 από Νικος261
Καλησπέρα στην πολύ καλή ομάδα ενημέρωσης και υποστήριξης. 
Νέος και εγώ στο σπορ έχω διαβάσει και μάθει αρκετά από δω μέσα. 
Έχω ένα καινούριο διαμέρισμα 75τμ και θέλω να βάλω ένα ενεργειακό τζάκι για δευτερεύουσα θέρμανση και συντροφιά. Έχω δει τα invicta-salgueda και το kfd και μερικά kratki. Όλα μέχρι 1.500€
Η πρώτη ερώτηση μου είναι η τοποθέτηση πλέον γίνεται με πλάκες πυριτίου, γιατί ένας μάστορας που μου τον προτείνουν σαν πολύ αξιόπιστο μου λέει πετροβάμβακα αφοβα. Να βάλω τζάκι φυσικης ροής η με μοτέρ; Κασέτα η foyer; Με ενδιαφέρει Να έχει αεροκουρτινα της προκοπής να μην μαυρίζει το τζαμι.
Νομίζω για την τοποθέτηση έχω βρει δύο καλούς τεχνίτες, στην εστία είμαι μπερδεμενος

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #181747 από Νικος261
Στο μάτι μου γεμίζει περισσότερο από όλα το Invicta 700 foyer grand vision αλλά ο τζακας που μου το έδειξε μου είπε ότι δεν χρειάζεται αέρα από έξω και με απογοήτευσε. Νομίζω ότι σαν εστία με κάλυπτει και διαβάζω καλές κριτικές για απόδοση και αεροκουρτινα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #181749 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Αγορά ενεργειακής εστίας τζακιού
τομ πραγμα με τους αερηδες ειναι απλο ειτε βαζεις αερα απ εξω για την καυση ...ειτε ανοιγεις καμμια τρυπα στο ντουβαρι να μπαινει απο κει ...αυτο κυριως προτεινουν καποιοι ιταλοι κατασκευαστες σε καθε περιπτωση μισα τρυπα την θες εκτος κι αν τα πορτοπαραθυρα σου μπαζουν απο παντου 
οποτε διαγραφεις τον τζακα εκτος κι αν εννοουσε κατι αλλο 
οσο αφορα τα υλικα ...και τα 2 θελουν σωστη τοποθετηση κι οσο αφορα τα πθριτικα κανονικα θελουν διπλη πλακα δηλ 6εκ παχος ...κι απο πετροβαμβακα μονο ειδκο για τζακια η κατα προτιμηση κεραμοβαμβακα 
το βασικοτερο ολων στην κατασκευη να τηρηθουν οσο οριζει ο κατασκευαστης (κι οχι ο πολυξερος τεχνιτης) για να ισχυει και η οποια εγγυηση 
αν σε ενοχλει ο θορυβος η εχεις διακπες ρευματος προτιμησε foyer γενικα ειναι προτιμοτερα αλλα οχι απ αυτα που και δεχοντα ανεμιστηρες και οχι καθαροαιμο χωρις ανεμιστηρες 


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Νικος261

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
2 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν #181750 από Νικος261
Καταρχάς σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ο τεχνικός αυτος μου λέει πετροβάμβακα knauf chimenea ειδικό για τζάκι σωστά τοποθετημένο δεν υπάρχει περίπτωση για μυρωδιές. Εστία κατά τη γνώμη σου να μην επιλέξω την Invicta που από ότι θυμάμαι μου είπαν ότι παίρνει και ανεμιστήρες αν θέλω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.145 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ