Υπέρυθρα πάνελ

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #67638 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Οταν ερθει η ΔΕΗ θα γινει χορηγηση κορτιζονης και λοιπως χαλαρωτικων χαπιων στους κατοχους υπερυθρων πανελ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #69976 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ

dimlyk έγραψε: το πανελ σου καιει 0,13 την ωρα και ο θερμοπομπος περιπου 0,50
αλλα το δωματιο σιγουρα θα στο ζεστανει και με αρκετα λιγοτερα


...................................................................................................
ΔΗΜΉΤΡΗ
Για ένα παιδικο δωμάτιο γύρω στα 10 τμ που η σομπα πελλετ δε το ζεσταινει καλα λογω της θεσης του ,ψάχνω για καποια ηλεκρικη συσκευη που θα το βοηθησει να εχει και αυτο την ιδια θερμοκρασια .Με ενδιαφερει η χρηση κυριως το βραδυ αυτο που θα μπει να εχει θερμοστατη αι να μπορει να εχει μια σταθερη θερμοκρασια στο χωρο.Δε θέλω a/c που εχω ηδη ,γιατι ενοχλει ο θορυβος στον υπνο και ξεραινει τον αερα.Είμαι αναμεσα σε θερμοπομπο και πανελ.Τι να προτιμησω απο τα δυο και ποσα watt.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #71042 από lakis123
Απαντήθηκε από lakis123 στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Καλησπέρα και από μένα . Προσφατα πριν 10 μερες αγορα υπερυθρο πανελ.
αυτης της μορφής ( οχι το κλασσικο καδρο που ξέρετε ) αλλα αυτο το περιεργο και μικρο σε μεγεθος .
www.ceramicsun.gr/gallery.html
Επισημαινω ότι δεν αγορασα το προιον απο την εν λογω εταιρία. Ειμαι ιδιωτης δεν πουλώ, και θέλω να μάθω ένα πράγμα. Επειδή η ακτινοβολία του είναι εντυπωσιακη αγορασα πάνω απο 1000 W και την νοιωθω και απο αποσταση 8 μέτρων, ( το εχω βαλει στο σαλόνι ) φοβάμαι για την υγεία μας και ειδικά για τα μάτια - καταράκτη εχω ακούσει.
Ξέρει κανείς σίγουρα να μου απαντήσει; Σαν πληροφορία προσωπικά με καίει . Η διαφορά με τα κλασσικά panel όσον αφορα την αισθηση ειναι μεγάλη . Δεν με ενδιαφέρει να μαθω αν ζεσταινει ή οχι. Βλέπω μονος μου τα αποτελεσματα. Με ενδιαφερει να μάθω αν υπάρχουν έγκυρες πληροφορίες για αυτά για ζητηματα υγείας... Αυτο που με τρομάζει είναι ότι δεν βρήκα πουθενά στο κόσμο το συγκεκριμένο είδος να χρησιμοποιείται...

Ευχαριστώ...
Last edit: 11 Χρόνια 5 Μήνες πριν by lakis123. Αιτία: λαθακι

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #71044 από παλτακης
Απαντήθηκε από παλτακης στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
Αν βλεπω καλα στις φωτο ειναι με λαμπες ; Αν ναι κατι αντιστοιχο εχω στο μπανιο μου χρονια τωρα ...βεβαια μικρης διαρκειας χρησης λογο οτι ειναι μπανιο αλλα χρονια τοποθετημενο δεν νομιζω οτι παιζει θεμα υγειας .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #71058 από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48
Απαντήθηκε από ΗΠΕΙΡΩΤΗΣ48 στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ

lakis123 έγραψε: Καλησπέρα και από μένα . Προσφατα πριν 10 μερες αγορα υπερυθρο πανελ.
αυτης της μορφής ( οχι το κλασσικο καδρο που ξέρετε ) αλλα αυτο το περιεργο και μικρο σε μεγεθος .
www.ceramicsun.gr/gallery.html
Επισημαινω ότι δεν αγορασα το προιον απο την εν λογω εταιρία. ..............
Δεν με ενδιαφέρει να μαθω αν ζεσταινει ή οχι. Βλέπω μονος μου τα αποτελεσματα. Με ενδιαφερει να μάθω αν υπάρχουν έγκυρες πληροφορίες για αυτά για ζητηματα υγείας... Αυτο που με τρομάζει είναι ότι δεν βρήκα πουθενά στο κόσμο το συγκεκριμένο είδος να χρησιμοποιείται...

Ευχαριστώ...

.............................................................................

Απο ότι ειδα στη φωτο όσο φαινεται λειτουργει με αντισταση ??? που πυρακτωνεται.Καιει οσο και οι θερμοπομποι ,οσο και τα καλοριφερ λαδιου με τα αντιστοιχα watt.Aκτινοβολει περισσοτερο γιαυτο αισθανεσαι τη διαφορα.Ποσο το αγορασες και ποσα watt??To συνδεσες με θερμοστατη και με πριζα??Περιμένω νεα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #71060 από dimlyk
Απαντήθηκε από dimlyk στο θέμα Υπέρυθρα πάνελ
αυτο λακη ειναι πιο κλασικο απο τα κλασικα ...ειναι απο τις πρωτες μορφες υπαρυθρης θερμανσης που χρησιμοποιηθηκε (πριν δεκαετιες) και μπορεις να το δεις σε καφετεριες και μεγαλους χωρους .
για θεμα υγειας κανεις δεν μπορει να σου απαντησει σιγουρα ...κατι εχει ακουστει για το μηκος κυματος εκπομπης τους (διαφερει αναλογα με το υλικο) αλλα μαλλον τιποτα τεκμηριωμενο ,,οσο για τον καταρακτη ...καλα γυαλια ηλιου ακομα και τον χειμωνα :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.113 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ