Primus 45

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #47934 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Με εχουνε παρη παρα πολλοι τηλ.
Την κυριακη που μας περασε πηγα ηγουμενιτσα
σε εναν φιλο που μιλαγαμε στο forum
για να τον ρυθμισω.
Οτι θελεται παρτε τηλ.το εχω δωσει μεσα στο forum.


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #47978 από RAF
Απαντήθηκε από RAF στο θέμα Απ: Primus 45
Φιλε PRIMUS 45. Ειναι για δυο σπιτια των 150 τ.μ. εκαστο με αρκετα ανοιγματα. Το πυηνοξυλο το πηρα πριν 6μερες στη τιμη 113 ευρω ο τονος με Φ.Π.Α. ενω περισυ εδω ειχε 73 ευρω μΕ Φ.Π.Α.
Εχω 9μετρα καμιναδα απλη τετραετιας(εμεινε απο το λεβητα πετραιλεου) Φ150 ενω ο κατασκευαστης λεει Φ180. Μετρησε ο καυστηρατζης και η ελκυση ηταν πολυ καλη.
Ο εμπειρος καυστηρατζης θεωρησε, οπως και εγω που ημουν παρον, οτι ο κατασκευαστης δε ξερει τι καυσιμο θα καταναλωνεις ετσι εχει καποιες μεσες τιμες.
Επισυναπτω φωτο με το ταμπελακι.
Ευχαριστω
Συνημμένα:

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #47996 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
Tο επαιρνα 85 euro τον τονο χωρις φ.π.α.
φετος 125 euro χωρις φ.π.α.
Μεσες τιμες σε τι?
Στην καμιναδα η στην διατομη αυτα ειναι στανταρ
βαση τα κιλοβατ.



Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Συνημμένα:
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by PRIMUS 45.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #48008 από RAF
Απαντήθηκε από RAF στο θέμα Απ: Primus 45
Για τις μεσες τιμες εννοω οτι θεωρησαμε πως ηταν ρυθμισμενο σε τιμες που θα μπορουσε να καψει οτιδηποτε του εβαζες χωρις αυτο να σημαινει οτι το καθε καυσιμο δεν θέλει τη δική του ρύθμιση.
Ενας φιλος μου (λιγο ψαγμενος) που απο περισυ εχει ενα θερμοσταλ 40αρι μου ειπε οταν ειδε το δικο μου οτι μαλλον θα χρειστει κατασκευη κλαπετου για καλυτερη εκμεταλευση της θερμοτητας των καυσαεριων.
Παντως θα με ενδιεφερε να μιλησουμε τηλεφωνικα και αυριο καποια λογικη ωρα και αν δε θες να φανει το τηλ. σου στειλετο μου στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Ευχαριστω

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #48019 από PRIMUS 45
Απαντήθηκε από PRIMUS 45 στο θέμα Απ: Primus 45
ΤΟ Τηλ.το εχω στο forum
6995277866


Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #48020 από tgiannak
Απαντήθηκε από tgiannak στο θέμα Απ: Primus 45

PRIMUS 45 έγραψε: Γεια σου tgiannak
Στην σελιδα 7 του manual λεει για την σχαρα αρα και
για το τελαρο.
Ειναι αχρηστο να ειναι μεσα.
Ποσο καταναλωση εχεις με πελλετ ?
Μπορεις να μπεις στο μενου του εγκαταστατη?
Μιας και εχουμε τον ιδιο λεβητα γιατι απο τον γεναρη-φλεβαρη
η mavil του εκανε καποιες μετατροπες.
Μπορεις να μου πεις απο που εισαι?


αυτο που λες αρα και για το τελαρο δε μου κολλαει ρε παιδι!! μπορω να μπω εννοειται και στο μενου του εγκαταστατη και στο αλλο το "κρυφο κρυφο" :whistle: απο καλαβρυτα ειμαι..τι μετατροπες ακριβως εγιναν;;; εννοεις αυτο με την ασφαλεια στο σιλο;; κατι πηρε το αυτι μου..τωρα με θερμοκρασιες που εχω το βραδυ απο 1-10 βαθμους καιω 1,5- 2 τσουβαλια των 15 κιλων την ημερα..

φιλε raf νεκρος χρονος 8 ταιζει σα τρελο γιαυτο και το ντουμανι..κοιτα πιο πισω που εχουν γραψει τα παιδια που καινε πυρηνοξυλο τις δικες τους ρυθμισεις ;)
Last edit: 11 Χρόνια 7 Μήνες πριν by tgiannak.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.244 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ