Starfire Maxi 30

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #86964 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Starfire Maxi 30

agge72 έγραψε:

AngelsGR έγραψε:

agge72 έγραψε: Γιασου και απο μενα και ελπιζω τα χρηματα που εδωσες να εχουν αποτελεσμα και να μηνεις ευχαριστημενος.
Να ρωτησω το δοχειο αδρανειας που σε χριαζεται και ποσο σου βγηκε ολο το λεβητοστασιο?


γεια και σε σενα agge72. Βασικα για λογους οικονομιας κατεληξα στο πελλετ, οπως και ολοι μας φυσικα. Ελπιζω να δουλεψει καλα ο λεβητας και να τα βγαλει τα λεφτα του. Το δοχειο το χρειαζομαι γιατι εχω 4 διαφορετικα κυκλωματα στο σπιτι μου, για λογους ισορροπιας του συστηματος. Ενα κυκλωμα επιδαπεδιας, δυο κυκλωματα με σωματα καλοριφερ και ενα κυκλωμα για τα ζεστα νερα χρησης. Θα μου προσφερει και μια μικρη οικονομια επειδη θα αναβει λιγοτερες φορες ο λεβητας, μιας και το δοχειο θα κραταει ζεστα τα νερα. Το λεβητοστασιο μου κοστισε περιπου 5500Ε, ομως δεν υπηρχε τιποτα μεσα!! Δηλαδη στην τιμη υπολογισε τον λεβητα, δοχειο αδρανειας 500 λιτρα, κιτ επιδαπεδιας, χαλκοσωληνες, δοχειο διαστολης, βανες, κτλ κτλ. :)



Μεσα στην τιμη ειναι και η εργασια του υδραυλικου?

Κιτ επιδαπεδιας ενωεις την αντισταθμιση?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #86967 από AngelsGR
Απαντήθηκε από AngelsGR στο θέμα Starfire Maxi 30

agge72 έγραψε: Μεσα στην τιμη ειναι και η εργασια του υδραυλικου?


και η εργασια του υδραυλικου και ο ΦΠΑ και οτι μπορεις να φανταστεις. Εκτος τιμης ηταν ο καπνοδοχος που ειχα βαλλει πιο νωρις και οι κυκλοφορητες που ειχα. Χρειαστηκε να αγορασω μονο 2 επιπλεον κυκλοφορητες.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #86968 από AngelsGR
Απαντήθηκε από AngelsGR στο θέμα Starfire Maxi 30

agge72 έγραψε: Κιτ επιδαπεδιας ενωεις την αντισταθμιση?


οχι, δεν εχω αντισταθμιση. Κιτ επιδαπεδιας ειναι ενα υδραυλικο εξαρτημα με κυκλοφορητη και τετραοδη που απαιτει η επιδαπεδια για να κραταει την θερμοκρασια του νερου στους 45 βαθμους. Στις φωτογραφιες που εχω βαλλει, (στην πρωτη) φαινεται πισω απο τον λεβητα, στον τοιχο.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #86973 από agge72
Απαντήθηκε από agge72 στο θέμα Starfire Maxi 30

AngelsGR έγραψε:

agge72 έγραψε: Κιτ επιδαπεδιας ενωεις την αντισταθμιση?


οχι, δεν εχω αντισταθμιση. Κιτ επιδαπεδιας ειναι ενα υδραυλικο εξαρτημα με κυκλοφορητη και τετραοδη που απαιτει η επιδαπεδια για να κραταει την θερμοκρασια του νερου στους 45 βαθμους. Στις φωτογραφιες που εχω βαλλει, (στην πρωτη) φαινεται πισω απο τον λεβητα, στον τοιχο.



Ο.Κ Μια ακομη ερωτηση αν γνωριζεις ποσα λιτρα νερο περνει ο λεβητας και αν μπωρεις με καπιο τροπο
να βαλεις στον λεβητα αλλον καυστηρα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #86978 από χρηστος8
Απαντήθηκε από χρηστος8 στο θέμα Starfire Maxi 30
"AngelsGR"





Κωσταντινε καλοριζικος ο λεβητας, να τον χαρεις χωρις προβληματα.

Δυο παρατηρησεις μονο...το δοχειο διαστολης ειναι 80 λιτρα;;;

Επισης καλο το κιτ της επιδαπεδιας, αν χαλασει ομως τι θα παθει η επιδαπεδια;;;

Απλα θα παρει νερο μεγαλυτερης θερμοκρασιας και τα πατωματα θα χορεψουν τσιφτετελι...με καταλαβαινεις πιστευω τι εννοω.

Η λυση ειναι ενας απλος εμβαπτιζομενος υδροστατης των 17 ευρω.

Μπαινει μετα τον κυκλοφορητη προς επιδαπεδια και λειτουργει ως επιτηρητης θερμοκρασιας...αν ανιχνευσει για οποιονδηποτε λογο θερμοκρασια πανω απο 45-48 βαθμους κοβει τον κυκλοφορητη και το πατωμα μενει στην θεση του.

Αν ειχες ηλεκτροβανα θα εκλεινε τον κυκλοφορητη + την ηλεκτροβανα για περισσοτερη ασφαλεια.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": AngelsGR

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #86980 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Απαντήθηκε από ΘΕΟΔΟΣΗΣ στο θέμα Starfire Maxi 30

AngelsGR έγραψε:

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Ποιο πέλλετ καις;


εχω το Ameco και οι θερμοστατες ειναι σταθερα σε μια θερμοκρασια, μερα νυχτα.


ΟΚ! Να ξέρεις πως υπάρχουν κάποια πέλλετ που βγάζουν πολύ περισσότερη στάχτη απ' το Ameco, RZ, Golden Nuggets ...
Καλές καύσεις να έχεις!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.119 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ