EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #49814 από veziris
Η καταναλωση νομιζω ειναι συναρτηση οσων συζηταμε. Μπορεις να δεις τι τιμη εχεις στο Pr23 ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #49815 από avlissi
Δηλαδη αν βαλει τον κυκλοφορητη στουσ 60 μετα με τα επιστρεφομενα δεν θα πεσει παλι η θερμοκρασια? Θα σταματησει ο κυκλοφορητης και θα ξαναξεκινησει στους 61. Μεχρι τοτε τα νερα που ηδη εχει στειλει δεν θα χασουν μερος της θερμοκρασιασ? Μην παρεξηγηθω αλλα απλως ρωταω γιατι μου φαινεται παραξενο το πωσ θα βοηθησει αυτο.
Απο μονωση? πριν βαλεις πελλετ τι καταναλωσεις ειχες? (αεριο πετρελαιο)

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #49817 από pianoteacher

veziris έγραψε: Η καταναλωση νομιζω ειναι συναρτηση οσων συζηταμε. Μπορεις να δεις τι τιμη εχεις στο Pr23 ;

PR 23 έχω 60
Με πετρέλαιο έκαιγα 1,7 τόνους το χρόνο. Σύμφωνα με τη φυσική (που ξεσκονισα αυτό τον καιρό) αν κάψω 3,4 τόνους θα είμαι οκ!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #49819 από veziris
ο κυκλοφορητης θα κλεισει κανονικα στους 57 αν πεσουν τοσο τα νερα, αλλα ειναι δυσκολο αυτο αφου ηδη η σομπα θα εχει μεγαλη ενεργεια. Φαντασου τωρα που ανοιγει στους 50 βαθμους τι επιστροφη εχει για να μπορεσει να φτασει τουσ 60. Ουτε εγω ειμαι υδραυλικος φυσικα, απλα μιλαω συμφωνα με οτι συναντησα στη ρυθμιση της δικης μου. Επισης εγω με τον pianoteacher εχουμε την εξωτερικου χωρου, ενω εσυ εσωτερικου πραγμα που σου δινει αμεσα 3Kw επιπλεον .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #49821 από veziris
Αρα η σομπα δουλευε για 60 λεπτα και μετα ακολουθουσε cooling και εναυση. Σε εκεινο το διαστημα χανεται μεγαλο μερος ενεργειας αφου η σομπα πρεπει να ξεκινησει απο την αρχη και να εχουν κρυωσει τα νερα. Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με ρυθμιση απο το εργοστασιο 2(!!!) λεπτα. Τωρα το εχω ανεβασει στα 90.
Συμφωνα με αυτα παντως η σομπα δεν δουλεψε 3 ωρες στους 60. 1,5 ωρα εκανε να πιασει το 60αρι, μετα δουλεψε κανονικα για μια ωρα (αν μπορουσες να παρατηρησεις τη θερμοκρασια νερου σ αυτη τη μια ωρα θα ηταν χρησιμο) , μετα ακολουθησε cooling και εναυση γυρω στα 15-20 λεπτα τουλαχιστον και μετα προσπαθεια για κανα μισαωρο για να πιασει παλι το 60αρι.
Συγγνωμη για την πολυλογια αλλα μια και βρεθηκαμε εδω νομιζω ειναι θεμιτο να προσπαθει ο ενας να βοηθησει τον αλλο.
Last edit: 11 Χρόνια 6 Μήνες πριν by veziris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #49825 από pianoteacher

veziris έγραψε: Αρα η σομπα δουλευε για 60 λεπτα και μετα ακολουθουσε cooling και εναυση. Σε εκεινο το διαστημα χανεται μεγαλο μερος ενεργειας αφου η σομπα πρεπει να ξεκινησει απο την αρχη και να εχουν κρυωσει τα νερα. Το ιδιο προβλημα ειχα κι εγω με ρυθμιση απο το εργοστασιο 2(!!!) λεπτα. Τωρα το εχω ανεβασει στα 90.

Μιλάς για το pr23 έτσι; Θα το δοκιμάσω στο 90

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.187 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ