EcoSpar: Ερωτήσεις - Προβλήματα λειτουργίας

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #51526 από mikede
Μια ερωτηση.
Μου βγαζει αλαρμ κατα την εναυση.
Το κανει καθε 23 μερες αν και την καθαριζω.
Τι μπορει να φταιει;
Να μειωσω το χρονο εναυσης η να τον αυξησω;
Υπαρχει καποιος τροπος καθαρισματος του αναπτηρ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #51709 από pianoteacher

panagiotis έγραψε: παιδια μερικες φορες ενω δουλευει κανονικα εχει φτασει θερμοκρασια νερου 66 βαθμους ειναι στο mod και θελει 0.5βαθμους για να την σταματησει ο θερμοστατης χωρου με βγαζει alarm no fire σβησιμο κατα την λειτουργεια,γιατι τι μπορει να φταιει.

To alarm no fire λέει το manual δηλώνει οτι : 1. Δεν έκανε έναυση 2. Έσβησε κατά τη λειτουργεία της.
Πόσο έχεις βάλει την εσωτερική θερμοκρασία; Μήπως ήρθε και έβρασε το νερό, έφτασε στα όρια που έχεις δηλώσει, αλλά η εσωτερική θερμοκρασία για κάποιο λόγο δεν μπορούσε να ανέβει όσο έχεις επιλέξει; Δεν είμαι υδραυλικός! ΑΠλά λέω μια ιδέα.

¨οσον αφορά τα μπερδέματα με τις αυξομοιώσεις κατανάλωσης, βρήκα τη λύση σήμερα! Στον πάτο της δεξαμενής υπήρχαν υπολοίματα αυστριακού πέλλετ τα οποία όταν ίσιωνα τα πέλλετ για να δω τι καίω (έχω ένα μέτρο στην πλάτη της δεξαμενής!) αυτά πως τη γλίτωναν χωμένα στο πάτο και μια έπεφταν μέσα και μια όχι! :silly:
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ αξίζει τα 5€ (5.09)το τσουβαλάκι το ξένο πέλλετ.Κρατάει περισσότερο. Άσε που πέρυσι 5€ μου είχε δώσει αυτός που αγόρασα τη σόμπα το πέλλετ ΜΑΚΗ. Καμία σχέση το ένα με το άλλο! (Τότε δεν είχαν μπει τα πολυκαταστήματα στο παιχνίδι και μας πούλαγαν ό,τι ήθελαν και όσο ήθελαν οι δικοί μας.Τότε το Αυστριακό μου το έδινε 6.5 και το Σεπτέμβρη πριν φέρουν στα πολυκαταστήματα το είχαν 7 με 7.5€ :evil: )

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #51760 από panagiotis
δεν ξερω ισως παντως, νομιζω αν πατησεις συνεχωμενα το P4 επανερχεται και συνεχιζει να δουλευει.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #51770 από avlissi

panagiotis έγραψε: παιδια μερικες φορες ενω δουλευει κανονικα εχει φτασει θερμοκρασια νερου 66 βαθμους ειναι στο mod και θελει 0.5βαθμους για να την σταματησει ο θερμοστατης χωρου με βγαζει alarm no fire σβησιμο κατα την λειτουργεια,γιατι τι μπορει να φταιει.


Την στιγμη που βγαζει το μυνημα no fire τι θερμοκρασια καυσαεριων σου δειχνει και τι ρυθμιση εχεις στο Pr13;

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #51811 από mikede
Μια ερωτηση.
Μου βγαζει αλαρμ κατα την εναυση.
Το κανει καθε 23 μερες αν και την καθαριζω.
Τι μπορει να φταιει;
Να μειωσω το χρονο εναυσης η να τον αυξησω;
Υπαρχει καποιος τροπος καθαρισματος του αναπτηρ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 6 Μήνες πριν #51837 από avlissi

mikede έγραψε: Μια ερωτηση.
Μου βγαζει αλαρμ κατα την εναυση.
Το κανει καθε 23 μερες αν και την καθαριζω.
Τι μπορει να φταιει;
Να μειωσω το χρονο εναυσης η να τον αυξησω;
Υπαρχει καποιος τροπος καθαρισματος του αναπτηρ;


Το καθε 23 μερες μου κανει εντυπωση.
Στην δικια μου το ποτηρι καυσης το καθαριζω πάντα πριν την αναψω.
Την αντισταση απλως την καθαριζω με πανι απο τυχον σταχτες.
Οταν βγαζει αλαρμ ποσο πελλετ εχει μεσα στο ποτηρι; Ειδες αν η αντισταση εχει προλαβει να αναψει καποιο κομματι πελλετ;
Πριν απο μερικες μερες και η δικια μου αργησε να αναψει. (ειχα πελλετ με υγρασια και πριν αναψει, το πελλετ στο ποτηρι ειχε φτασει σχεδον στη μεση. Μιλαμε για πολυ καπνα μεχρι να παρει.)

Χψρις να ειμαι απολυτα σιγουρος θα ελεγα να αυξησεις τον χρονο εναυσης αλλα μονο κατα 1 με 2 λεπτα.

Το ψευδεσθαι ανελευθερον,ή αληθεια γενναιον
(Το να ψεύδεται κανείς είναι ανελεύθερο. Το να λέει την αλήθεια είναι γενναίο)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.105 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ