Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #120081 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
www.caleffi.com/en_IT/caleffi/Files/giudes/files/03181_en.pdf

σελ 6 του καταλόγου, αν έχεις κυκλοφορητή στην προσαγωγή το ταυ για την επιστροφή στην τριοδη θα γίνει μετά τον κυκλοφορητή. Αν ο κυκλοφορητής σου είναι στην επιστροφή η τρίοδη θα τοποθετηθεί πριν τον κυκλοφορητή όπως στο σχεδίο που βλέπεις στον κατάλογο..

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": makiskat

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #120082 από DIAS
Απαντήθηκε από DIAS στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Λοιπόν σήμερα βρήκα απο ένα φίλο μια πρόσφατη ενημέρωση της εταιρείας που αφορά όλες τις εκδόσςις των πινάκων μέχρι τώρα.
Απο ότι φένεται τα λογισμικά των πινάκων τα αλλάζουν σαν τα πουκάμισα.
Συνημμένα:
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DIAS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": Jole, vag1234, makiskat

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #120117 από DIAS
Απαντήθηκε από DIAS στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Λοιπον βαγγέλη εμείς όλοι οι νέοι termodinakides ,πρέπει να κάνουμε ένα κουμπαρά και κάθε φορά που μας δίνεις τις συμβουλές σου να καταθέτουμε τον οβολόν μας :P

Για την τρίοδη galeffi 55 C και μένα όπως μου είπες, την έβαλε ο μάστορας στο by bas μετά τον κυκλοφορητή που είναι στην έξοδο του λέβητα,και δουλευει μια χαρά (δεν έχω υγροποιησεις)
Μόνο δυσκολευτηκε λιγάκι στην αρχή να βρεί προς τα που πρέπει να συνδεθεί η κάθε πλευρά της τρίοδης.
¨Οπως δείχνει το σχέδιο που έβαλες στη σελ.6 (το έχει μέσα και το κουτι με την τρίοδη),σε καθε πλευρά έχει ένα σημαδι, κόκκινο, μπλέ και στην άλλη κάτι σαν φλόγα.

Επιπλέον μου έιπαν , τωρα που έβαλα την τρίοδη να μην συνδέσω στο κύκλομα ανωδια ,γιατί αυτό το μέταλλο που φεύγει απο τα ανώδεια πάεικαι κολάει στην τρίοδη και δεν δουλεύει για αυτό ππρέπει για κάθε περίπτωση να υπάρχουν βάνες και στις 3 πλευρές τις τρίοδης , για πιθανή αντικατάσταση ή καθάρισμα.

Εμένα μου έβαλε ο υδραυλικός ένα νέο όπως είπε ηλεκτρικό ανωδειο ,το οποίο συνδέεται πολύ ευκολα και μετά την εγκατάσταση . εχει δύο καλώδια το ένα συνδέεται σε μια σωλήνα στο κύκλωμα του λέβητα και το άλο άκρο στο έδαφος.
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by DIAS.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": vag1234

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #120127 από ΝΧΟΝΤΖ
Απαντήθηκε από ΝΧΟΝΤΖ στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε:

vag1234 έγραψε: Αν δεν χωράει να βγει ο κοχλιας η ο καπνό συλλέκτης στο πίσω μέρος του λεβητα θα εχεις θέμα κάποια στιγμη ..


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


Να σε ρωτήσω και εσένα φίλε μου ( την ίδια ερώτηση με τον Jole ) τι διαστάσεις να υπολογίσω, εκτός από τις διαστάσεις του λέβητα
Ο κοχλίας ή ο καπνοσυλλέκτης είναι στο πίσω μέρος;πόσο επί πλέον πρέπει να υπολογίσω ( Αν κουράζω και με pm)
Ευχαριστώ πολύ :)


Στο πλάτος το ολικό μήκος που χρειάζεσαι είναι περίπου 2,00 m (δηλαδή από την μεριά του σιλό χρειάζεσαι έναν αέρα 60 πόντους για να μπορείς να βγάλεις τον κοχλία σε μία πείπτωση ανάγκης).

Πίσω από τον καπνοσυλλέκτη (δηλαδή πίσω από την έξοδο της καμινάδας) χρειάζεται να έχεις έναν αέρα τουλάχιστον 30-40 πόντους για να μπορείς να αφαιρέσεις με ευκολία τον καπνοσυλλέκτη..

..


Να σε ενοχλήσω και πάλι και να σε ξαναρωτήσω για το πλάτος είναι τα 2.00μ που λές ή τα 1.64 που φάίνονται στο σχέδιο
πού έχει 1 θέμα πρίν ο Jole; Και σύμφωνα με αυτό το συνολικό μήκος ( με τις πόρτες ανοιχτές και την καμινάδα πίσω) είναι 1,72
Σωστά ή όχι;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry που έκανα παρέμβαση στην συζήτησή σας!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #120130 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε:

vag1234 έγραψε:

ΝΧΟΝΤΖ έγραψε:

vag1234 έγραψε: Αν δεν χωράει να βγει ο κοχλιας η ο καπνό συλλέκτης στο πίσω μέρος του λεβητα θα εχεις θέμα κάποια στιγμη ..


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free


Να σε ρωτήσω και εσένα φίλε μου ( την ίδια ερώτηση με τον Jole ) τι διαστάσεις να υπολογίσω, εκτός από τις διαστάσεις του λέβητα
Ο κοχλίας ή ο καπνοσυλλέκτης είναι στο πίσω μέρος;πόσο επί πλέον πρέπει να υπολογίσω ( Αν κουράζω και με pm)
Ευχαριστώ πολύ :)


Στο πλάτος το ολικό μήκος που χρειάζεσαι είναι περίπου 2,00 m (δηλαδή από την μεριά του σιλό χρειάζεσαι έναν αέρα 60 πόντους για να μπορείς να βγάλεις τον κοχλία σε μία πείπτωση ανάγκης).

Πίσω από τον καπνοσυλλέκτη (δηλαδή πίσω από την έξοδο της καμινάδας) χρειάζεται να έχεις έναν αέρα τουλάχιστον 30-40 πόντους για να μπορείς να αφαιρέσεις με ευκολία τον καπνοσυλλέκτη..

..


Να σε ενοχλήσω και πάλι και να σε ξαναρωτήσω για το πλάτος είναι τα 2.00μ που λές ή τα 1.64 που φάίνονται στο σχέδιο
πού έχει 1 θέμα πρίν ο Jole; Και σύμφωνα με αυτό το συνολικό μήκος ( με τις πόρτες ανοιχτές και την καμινάδα πίσω) είναι 1,72
Σωστά ή όχι;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και sorry που έκανα παρέμβαση στην συζήτησή σας!


Ειναι το μήκος κ που φαίνεται στα σχέδια αλλά αν μπορείς άφησε άλλους 30 πόντους αέρα !;

Για το άλλο που λες νομιζω οτι το 1,72 ειναι σωστό για τις πόρτες και τον καπνόσυλλεκτη ..


Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...
Last edit: 10 Χρόνια 6 Μήνες πριν by vag1234.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΝΧΟΝΤΖ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #120196 από makiskat
Απαντήθηκε από makiskat στο θέμα Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
βαγγελη η τριοδη 55βαθμων ειναι λιγο μεγαλη? μηπως θελει 45αρα?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.179 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ