Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118456 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Jole έγραψε: Βαγγελη οποτε εχεις διαθεση κ χρονο δωσε μου οδηγιες πώς να κανω "αερομονωση" στο καπακι του σιλο (πχ τί μονωτικο να βαλω/κολλησω στο καπακι σε επαφη με το σιλό, πώς κ ποσες πεταλουδες να τοποθετησω στο "σφραγισμα" του καπακιου με το σιλο, κτλ ό, τι εσυ θεωρεις απαραιτητο).
Ενω περυσι εκαιγα μονο βιομαζα Ζαχαριουδακη κ ειχα καθολου εως ελαχιστο καπνο, εβαλα φετος καθαρο πυρηνα Νταβακου κ εβγαλε πολυ καπνο.
Θελω επισης να πειραματιστω κ με πελετ, οποτε ειναι βασικη προυποθεση η εξαλειψη εισαγωγης αερα απο το σιλο για να αποφυγω τυχον επιστροφη φλογας!
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!


Επειδή είσαι καθηγητής μουσικής, θα καλέσεις έναν σιδερά να σου βάλει 2 μεντεσέδες με πεταλούδα (πεταλούδα για να μπορείς να τα σφίγγεις όσο γίνεται) στο καπάκι και στο σώμα στις 2 άκρες του σιλό. Εξήγησέ του ότι θέλεις να σου προσαρμόσει ένα καλό λάστιχο στην κάτω μεριά του καπάκιου στο σημείο που πατάει στο χείλος του σιλό (με μία δυνατή κόλλα) ώστε σφίγγοντας τις πεταλούδες να πατάει αεροστεγώς πλέον το καπάκι. Οι μεντεσέδες δεν έχουν κόστος πάνω από 25€. Επίσης να ελέγξεις ότι το κάτω μέρος του σιλό είναι καλά σφιγμένο και δεν παίρνει αέρα. Μπορείς αντίστοιχα να πεις και του Σπύρου να στο φτιάξει αλλά είναι καλύτερα να στο φτιάξει ένας σιδεράς που το κατέχει το αντικείμενο.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118461 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε:

Jole έγραψε: Βαγγελη οποτε εχεις διαθεση κ χρονο δωσε μου οδηγιες πώς να κανω "αερομονωση" στο καπακι του σιλο (πχ τί μονωτικο να βαλω/κολλησω στο καπακι σε επαφη με το σιλό, πώς κ ποσες πεταλουδες να τοποθετησω στο "σφραγισμα" του καπακιου με το σιλο, κτλ ό, τι εσυ θεωρεις απαραιτητο).
Ενω περυσι εκαιγα μονο βιομαζα Ζαχαριουδακη κ ειχα καθολου εως ελαχιστο καπνο, εβαλα φετος καθαρο πυρηνα Νταβακου κ εβγαλε πολυ καπνο.
Θελω επισης να πειραματιστω κ με πελετ, οποτε ειναι βασικη προυποθεση η εξαλειψη εισαγωγης αερα απο το σιλο για να αποφυγω τυχον επιστροφη φλογας!
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!


Επειδή είσαι καθηγητής μουσικής, θα καλέσεις έναν σιδερά να σου βάλει 2 μεντεσέδες με πεταλούδα (πεταλούδα για να μπορείς να τα σφίγγεις όσο γίνεται) στο καπάκι και στο σώμα στις 2 άκρες του σιλό. Εξήγησέ του ότι θέλεις να σου προσαρμόσει ένα καλό λάστιχο στην κάτω μεριά του καπάκιου στο σημείο που πατάει στο χείλος του σιλό (με μία δυνατή κόλλα) ώστε σφίγγοντας τις πεταλούδες να πατάει αεροστεγώς πλέον το καπάκι. Οι μεντεσέδες δεν έχουν κόστος πάνω από 25€. Επίσης να ελέγξεις ότι το κάτω μέρος του σιλό είναι καλά σφιγμένο και δεν παίρνει αέρα. Μπορείς αντίστοιχα να πεις και του Σπύρου να στο φτιάξει αλλά είναι καλύτερα να στο φτιάξει ένας σιδεράς που το κατέχει το αντικείμενο.



Καλημερα Βαγγελη κ σ´ ευχαριστω πολυ!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118469 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Jole έγραψε:

vag1234 έγραψε: Ευελπιστώ να τον εχω αυριο το μεσημέρι στα χέρια μου !!



Να τον εχεις Σαββατιατικα στα χερια σου δινω αποδοση 7!!!!! :-)

\

Μόλις την παρέλαβα.. :)

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118480 από manosvitacar
Απαντήθηκε από manosvitacar στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Τιμή ;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118481 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
100 με φπα.

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118482 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε:

Jole έγραψε:

vag1234 έγραψε: Ευελπιστώ να τον εχω αυριο το μεσημέρι στα χέρια μου !!



Να τον εχεις Σαββατιατικα στα χερια σου δινω αποδοση 7!!!!! :-)

\

Μόλις την παρέλαβα.. :)



Καλοριζικη!!!
Γί ´ αυτο δεν παιζω στοιχημα!!!
Περιμενουμε τις ρυθμισεις για την συντηρηση φλογας!
Πηρες την εκδοση 2.15;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.183 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ