Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118391 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Aaaaa :P Τότε όλα έχουν μία εξήγηση. Η λειτουργία συντήρησης μπήκε από τους τούρκους στην version λογισμικού 2.12GR (όπως στο δικό μου) και νεότερες. Οπότε ο δικός σου δεν κάνει συντήρηση φλόγας. Αυτό που λες 70 σε 65 το κάνουν όλοι οι λέβητες όταν ο θερμοστάτης είναι ανοικτός, δηλαδή όταν ζητάς θέρμανση. Ανοικτός θερμοστάτης, ζητάς θέρμανση, ανεβαίνει η θερμοκρασία μέχρι 70 βαθμούς κόβει ο λέβητας (ο κυκλοφορητής δουλεύει κανονικά), πέφτει η θερμοκρασία στους 65 ξεκινάει ο λέβητας πάλι και συνεχίζεται αυτό μέχρι να κλείσει ο θερμοστάτης. Αλλά αυτό δεν είναι η συντήρηση. Στο πυρηνόξυλο η συντήρηση δεν πολυχρειάζεται διότι κρατάει τουλάχιστον 6-8 ώρες θράκα. Στο πέλλετ όμως χρειάζεται γιατί το πελλετ συνεχίζει και σιγοκαίγεται γρηγορότερα, λογω ότι σχηματίζει κενά από όπου παίρνει αέρα.

Οπότε έχεις 2 λύσεις :

α) Ζητάς από έναν ηλεκτρολόγο να σου παρεμβάλλει ένα χρονικό λειτουργίας όταν ο θερμοστάτης είναι κλειστός ώστε να κάνει μία λειτουργία ο λέβητας κάθε 3-4 ώρες για 3-4 λεπτά.
ή
β) ζητάς από τον έμπορο που τον αγόρασες να σου παραγγείλει μία πλακέτα για τον πίνακα με version λογισμικού 2.15 ή 2.16GR.

Αυτά.. B)

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118392 από manosvitacar
Απαντήθηκε από manosvitacar στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Σας ευχαριστώ παρά πολύ θα κάνω ένα τηλέφωνο απο εκεί που τον αγόρασα και σας λέω .

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118408 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Βαγγελη τον πηρες τον καινουργιο πινακα;;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118424 από vag1234
Απαντήθηκε από vag1234 στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Ευελπιστώ να τον εχω αυριο το μεσημέρι στα χέρια μου !!

Ομορφάντρα μου ΔΕΝ πειράζει, που πήρες τόσο ακριβό μηχάνημα, τώρα παρακάλα μην ακριβύνει και αλλό το καυσιμό σου!!!
Θέλουμε φθηνό Ελληνικό & ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ PELLET!!!!!!!!!...[IMG][/IMG][IMG]...[/IMG]
...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118431 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας

vag1234 έγραψε: Ευελπιστώ να τον εχω αυριο το μεσημέρι στα χέρια μου !!



Να τον εχεις Σαββατιατικα στα χερια σου δινω αποδοση 7!!!!! :-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 6 Μήνες πριν #118432 από Jole
Απαντήθηκε από Jole στο θέμα Re:Λέβητας Termodinamik Τουρκίας
Βαγγελη οποτε εχεις διαθεση κ χρονο δωσε μου οδηγιες πώς να κανω "αερομονωση" στο καπακι του σιλο (πχ τί μονωτικο να βαλω/κολλησω στο καπακι σε επαφη με το σιλό, πώς κ ποσες πεταλουδες να τοποθετησω στο "σφραγισμα" του καπακιου με το σιλο, κτλ ό, τι εσυ θεωρεις απαραιτητο).
Ενω περυσι εκαιγα μονο βιομαζα Ζαχαριουδακη κ ειχα καθολου εως ελαχιστο καπνο, εβαλα φετος καθαρο πυρηνα Νταβακου κ εβγαλε πολυ καπνο.
Θελω επισης να πειραματιστω κ με πελετ, οποτε ειναι βασικη προυποθεση η εξαλειψη εισαγωγης αερα απο το σιλο για να αποφυγω τυχον επιστροφη φλογας!
Ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.197 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ