Θερμομόνωση

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41460 από kosmidis80
Απαντήθηκε από kosmidis80 στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Αστερη τελικα ποσα μετρα εμειναν? Να περασω αυριο να παρω και να σου δωσω και το θερμομετρο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41463 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

erimitis έγραψε:

ELECTRICALCHIEF έγραψε: παρασκευη θα πάω προς Θεσσαλονικη, Leroy να δω τι "παιζει". Υπαρχουν εκει ετοιμοπραδοτα υλικα ή πανε με παραγγελια? Θα ήθελα πολυ να παρω πετροβαμβακα αλλά αναρωτιεμαι πως θα ειναι τοαποτέλσμα με τη πολυστερινη απο πάνω.
3 ποντοι κατοι κανουν αλλά και οι 8 θα ειναι ακομη καλύτεροι. Το πόσο χάνω και πως δεν το εχω ψάξει. Παντως σίγουρα στο χώρο που εχω τη σομπα καλα ειναι να υπάρχει η μέγιστη δυνατη μονοωση για λιγοτερες απώλειες και καλυτερη αντοχη της ζέστης.


Φιλε μου εχω βαλει στην πλακα της σοφιτας 5αρα πολυστερινη.
Εδω και δυο μερες δεν αναψα τιποτα στο σπιτι.Θερμοκρασιες απο Σαββατο με 24 πεσαμε Δευτερα στους 22.
Επανω στην πολυστερινη αμα θες χορευεις κανεις πάρτι τρέχεις εχω και ενα σκασμο πραγματα επανω.Δεν καταλαβαινει τιποτα.


Πριν τη βάλεις, πρόσεξες τι διαφορές είχες?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41465 από erimitis
Απαντήθηκε από erimitis στο θέμα Απ: Θερμομόνωση
Πριν την βάλω κάθε πρωί που ξυπναγα με αυτες τις θερμοκρασιες εβριζα γιατι το σπιτι ειχε κρυο ειδικα χαμηλα στα ποδια.
Να σημειωθεί όμως ότι έχω μονώσει ολη την πλάκα ακόμα και τα μπαλκόνια δηλαδή +10τμ περίπου από όσο είναι η πλάκα.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41467 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

kosmidis80 έγραψε: Αστερη τελικα ποσα μετρα εμειναν? Να περασω αυριο να παρω και να σου δωσω και το θερμομετρο?


Σήμερα μου τα φέρανε Θοδωρή, αλλά έχω αποφασίσει τι θα βάλω, οπότε όποτε θες έλα να τα πάρεις τα δύο πακέτα που περισσεύουν. Όταν βάλεις την δική σου παραγγελία, ίσως σου ζητήσω να βάλεις μερικές πλάκες ακόμη πολυστερίνη που χρειάζομαι.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41470 από Asteris
Απαντήθηκε από Asteris στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

erimitis έγραψε: Πριν την βάλω κάθε πρωί που ξυπναγα με αυτες τις θερμοκρασιες εβριζα γιατι το σπιτι ειχε κρυο ειδικα χαμηλα στα ποδια.
Να σημειωθεί όμως ότι έχω μονώσει ολη την πλάκα ακόμα και τα μπαλκόνια δηλαδή +10τμ περίπου από όσο είναι η πλάκα.


Τα μπαλκόνια λέμε τζάμπα τα μόνωσες. Μονώνουμε το κρύο από το ζεστό. Εσύ μόνωσες το κρύο από το κρύο...

Βγάλτα τα 10τμ και βάλτα πάνω από το δωμάτιό σου το βορεινό, να έχεις 10cm εκεί.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 7 Μήνες πριν #41476 από GT
Απαντήθηκε από GT στο θέμα Απ: Θερμομόνωση

erimitis έγραψε: Πριν την βάλω κάθε πρωί που ξυπναγα με αυτες τις θερμοκρασιες εβριζα γιατι το σπιτι ειχε κρυο ειδικα χαμηλα στα ποδια.
Να σημειωθεί όμως ότι έχω μονώσει ολη την πλάκα ακόμα και τα μπαλκόνια δηλαδή +10τμ περίπου από όσο είναι η πλάκα.



Σκεφτόμουν να περάσω και τους τοίχους και να βγω καμιά 10-20 πόντους στο μπαλκόνι, αν το έκανα.

Στα μπαλκόνια γιατί βγήκες τόσο πολύ?

Κάνει διαφορά λες?


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.253 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ