Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

23/12/2018
Οσοι βρίσκεστε στο energ.gr και ασχολείστε μαζί του. Το Ομότιμο Μανιφέστο του Βασίλη Κωστάκη θα σας δωσει το δάσος του οποίο ενα δενδράκι είναι και το energ.gr.

issuu.com/voreiodytikes/docs/omotimomanifesto/31?e=0

Στον παρακάτω σύνδεσμο αν θέλετε να εμβαθυνεται υπάρχει και το βιβλίο η ομότιμη προοπτική.

voreiodytikes.blogspot.com/p/e-books.html

www.eanagnostis.gr/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE...1%CF%83%CE%AF%CE%BB/

Για να ανοιξουν λίγο τα μάτια μας. ...
111 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 139
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της τανυκακι
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν από τανυκακι
Γεια σας Εχω ενα sun p7 kai με το πελλετ που καιω ( pelletisimo) δεν ανεβαζει πανω απο 65 βαθμους Το ιδιο πελλετ την προηγουμενη χρονια εφτανε 76 βαθμους και σταματουσε ο...
Το Άβαταρ του/της xrysafis72
Τελευταία Δημοσίευση από xrysafis72 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
[attachment]
emo
Προβολές: 162
Απαντήσεις: 7
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της aliki
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν από aliki
Καλησπέρα κ Χρόνια Πολλά. Αγόρασα μια σόμπα πελλετ την Burnit comfort Plus 25kw έχει τον πίνακα ελέγχου της φωτογραφίας. Ποιος μπορεί να με βοηθήσει για την ρύθμιση της;;; να...
Το Άβαταρ του/της aliki
Τελευταία Δημοσίευση από aliki 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Καλησπέρα ευχαριστώ πολύ για τις άμεσες απαντήσεις. Μόλις σχόλασα και θα κάτσω να τα δω αναλυτικά όλα. Σας ευχαριστώ πολύ κ πάλι για την βοήθεια.
emo
Προβολές: 204
Απαντήσεις: 7
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ApostolisD
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 3 Ημέρες πριν από ApostolisD
Καλημέρα. Έχω τη σόμπα του τίτλου σε σπίτι 100 τμ. Το μόνο μου παράπονο είναι ότι έχει βεντιλατέρ σόμπας πέλλετ (αυτά τα διαμήκη στο συνημμένο) το οποίο βγάζει πολύ...
Το Άβαταρ του/της ApostolisD
Τελευταία Δημοσίευση από ApostolisD 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Μπήκε και ο θερμοστάτης στο σημείο που δείχνω στο σκαρίφημα. Πιο σωστό θα ήταν να έμπαινε μπροστά κοντά στην έξοδο, αλλά προτίμησα στην πίσω πλευρά για εργονομία (να...
emo
Προβολές: 12.3χιλ.
Απαντήσεις: 67
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της dikoulen
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 1 Μήνας πριν από dikoulen
Σήμερα δοκίμασα τον ξυλολέβητά μου και είχα πολλές υγροποιήσεις. Είναι φυσιολογικό;
Το Άβαταρ του/της mariostso
Τελευταία Δημοσίευση από mariostso 2 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Εχω τον ίδιο 6 χρόνια κανένα πρόβλημα.Εννοείται ότι έχεις βάλει δεύτερο κυκλοφορητή ανακυκλοφορίας με θερμοστάτη δικό του στους 30 βαθμούς.Τον προτείνει το ίδιο το...
emo
Προβολές: 460
Απαντήσεις: 22
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της giorgos1967
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 3 Ημέρες πριν από giorgos1967
ΠΩΛΕΙΤΑΙ ΞΥΛΟΛΕΒΗΤΑΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ 2 ΜΗΝΩΝ 40KW THOKAS ΧΩΡΙΣ ΠΙΝΑΚΑ-ΦΥΣΕΡΟ 800EURO 6972516129 [attachment] [attachment]
Το Άβαταρ του/της Valo
Τελευταία Δημοσίευση από Valo 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
[attachment] Χρόνια Πολλά με υγεία ! Τον πήρα το 2013 , 1300 ευρώ αν θυμάμαι καλά. Είναι ονομαστικής 40kw και ζεσταίνω 2 σπίτια με καλή μόνωση και με σύνολο 200 τμ καθώς και...
emo
Προβολές: 3107
Απαντήσεις: 113
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της GEORGIOSK-DRAMA
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 2 Ημέρες πριν από GEORGIOSK-DRAMA
Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους.σας παραθετω φωτο απο την κατασκευη και περιμενω,απορειες και βοηθεια απο εσας για να τον κανω καλητερο.
Το Άβαταρ του/της GEORGIOSK-DRAMA
Τελευταία Δημοσίευση από GEORGIOSK-DRAMA 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
εχθες -7 εως+2 το καταναλωση 50 κυλα με 22 βαθ. μεσα και 205 τετρ σπιτι μοντελο 80 με τις 3 πλευρες μονοση 5αρη
emo
Προβολές: 159
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της louris1234
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 16 Ώρες πριν από louris1234
Καλησπέρα σε όλους κ χρόνια πολλά έχω μια απορία έχω ένα ξυλολεβητα με καμίναδα μονομενη 6 μέτρα θα ήθελα να ρωτήσω είναι φυσιολογικο να βγάζει μαυραδια κ να μου...
Τελευταία Δημοσίευση από louris1234 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
Αναφορά Τι λέβητας είναι ? Αν έχει τούμπος - χωρίς επιβραδυντές καυσαερίων Αν έχεις δυνατά τον αέρα Αν έχει υψηλό ελκυσμό - πάνω απο 15 pascal - και έχει πιάσει κρεόζοτον η...
emo
Προβολές: 303
Απαντήσεις: 14
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Yiannisx3
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 4 Εβδομάδες πριν από Yiannisx3
Γειά σας και από εμένα νέος κάτοχος μίας Burnit Comfort PM 25Kw που φορά control της Fumis πλέον. Οπότε ότι είχα διαβάσει για ρυθμίσεις, κρυφό μενού ,σύνδεση με θερμοστάτη πάνε...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 21 Ώρες πριν
Το καθάρισμα είναι το ΠΑΝ=ΑΠΟΔΟΣΗ.
emo
Προβολές: 118
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της antoineher
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν από antoineher
Γεια σας νέος χρήστης εδώ στην ομάδα.. θα ήθελα την βοήθεια σας! Φτιάχνω σπίτι Κ ήρθε η ώρα για το τζακι. Λοιπόν είμαι από Ηράκλειο το σπίτι μ είναι 120τμ ο ενιαίος...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 3 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
αν και θαπρεπε να προτιμαμε τα ελληνικα γενικα ...λεφτα για πεταμα στην εποχη μας δεν υπαρχουν . μαρκες δεν προτεινουμε γενικα αλλα την γνωμη μας την λεμε με βαση τις...
emo
Προβολές: 3383
Απαντήσεις: 23
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της johnnybo
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 1 Μήνας πριν από johnnybo
Καλησπερα συμφορουμιτες.Θα θελα να ρωτησω εαν εχει καποιος εμπειρια απο τον Λέβητας πελλετ-ξυλου Mareli CB25kw.Το ονομα αν και ιταλοφερνει ο λεβητας πρεπει να ειναι...
Το Άβαταρ του/της giorgos1967
Τελευταία Δημοσίευση από giorgos1967 3 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
2
emo
Προβολές: 465
Απαντήσεις: 21
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 3 Εβδομάδες πριν από louris1234
Καλημέρα σε όλους έχω ένα θέμα με έναν ξυλολεβητα όταν τον ανάβω κ φτάνει μια θερμοκρασία 75 βαθμούς η και πιο κάτω η πόρτα του μπροστά ζεματάει κ στο σειμιο που...
Τελευταία Δημοσίευση από louris1234 3 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν
Αναφορά καλησπερα φιλε μου τελικα την μονωσεs την πορτα? Καλησπέρα κ χρόνια πολλά Δεν βρησκω βερμικουλιτη φιλε μου Κέρκυρα Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας...
emo
Προβολές: 286
Απαντήσεις: 12
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της lovepellet
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 3 Ημέρες πριν από lovepellet
Αγόρασα μεταχειρησμενη περσι τη σομπα με σκοπό να είναι βοηθητικη στα πολλά κρύα στο χωριο. παρατηρώ ότι δουλεύει πολύ καλά με πελλετ Α1 ενω στο Α2 το ποτηράκι...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν
Προσοχή τώρα που θα κρυώσει ο καιρός να μην σε πάρουν τα ζουμια!!!άσε τις ρυθμίσεις εξαιρετικά που πρέπει και αν δεν ξέρεις κάνε επαναφορά αρχικών ρυθμίσεων.μην τα...
emo
Προβολές: 1354
Απαντήσεις: 30
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της iceland
Το θέμα άρχισε 2 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν από iceland
καλησπέρα και από εμένα έφτασε στα χέρια μου αυτή η σόμπα την έκανα εγκατάσταση μόνος μου. έβγαλα την εξαγωγή της σόμπας με μια γωνιά 90 μοιρών προς τα επάνω έβαλα...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 3 Ημέρες πριν
Καλημερα στειλτε μου ενα μυνημα στο FB μεσσετζερ www.facebook.com/kostas.pixas ενας απο εσας που εχει αυτη τη σομπα.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
emo
Προβολές: 153
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Otto
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από Otto
Καλησπέρα σε όλους και ελπίζω η απορία μου να είναι εντός θέματος. Είμαι κάτοχος μιας σόμπας GFH (Golden Flame Hellas) η εταιρεία της οποίας έχει κλείσει και η όποια υποστήριξη...
Το Άβαταρ του/της Fokion
Τελευταία Δημοσίευση από Fokion 3 Εβδομάδες 3 Ημέρες πριν
Κατ' αρχην η σομπα ειναι υδραυλική? Κατα δευτερον αν οντως εχει fumis controler εχεις πολυ περισσότερες επιλογές. Ο τεχνικός κουμπωνε λαπτοπ απλά για να κανει την δουλειά...
emo
Προβολές: 216
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Thankorov
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Ημέρα πριν από Thankorov
Αγόρασα τον Ιανουάριο του 2018 από το Πρακτικερ τη σόμπα πελλετ DELKA MOD. FREE για το χωριό Κόμαρα στην Ορεστιάδα. έμεινα ευχαριστημένος τον περασμένο χειμώνα αλλά φέτος...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν
Να σαι καλα Θαναση για τα καλα σου λογια !!!!!!!ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗΣ ;) ;) ;)
emo
Προβολές: 116
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Πανικας
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από Πανικας
Παιδιά καλησπέρα έχω πάρει μια πελλετ καλορ 12 και ενώ δούλευε μια χαρά μου βγάζει fail and alarm και δε ανάβει. Είναι λέει ενδηξει καπνού είδα καμινάδα είναι καθαρή.μπορει...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Δες μυνημα Δες το σωληνάκι διάφανο υποπίεσης βγάλε (αφού το σημαδέψεις ).και από τη μεριά που πάει στον αισθητήρα και από την άλλη που πάει στην καμινάδα.ΦΥΣΙΞΕ ΤΟ...
emo
Προβολές: 177
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Kar.
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από Kar.
Καλημέρα και από έμενα και καλές γιορτές σε όλους. Είμαι κάτοχος αερόθερμης σόμπας πέλλετ και έχω την εξής ερώτηση: Η τάπα στο ταφ του μπουριού είναι στεγανή και...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Είναι απλά τα πράματα βάζετε τάπα με ρουξούνι ένα λάστιχο με σφυγκτηρα και βάλτε το λάστιχο σε ένα άδειο πετονι 4 κιλό να μην το αδειάζετε κάθε μέρα.εγω που έχω διπλή...
emo
Προβολές: 236
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kostas kap
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν από kostas kap
Πωλειται λεβητας πελλετ THALIA PLUS 35 KW 1900 ευρω συζητησημη Κωστας τηλ. 6944430369
Το Άβαταρ του/της kostas kap
Τελευταία Δημοσίευση από kostas kap 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Ενταξη ο θερμοστατης. Οχι σε καθαρη πυρινα,οταν δεν βρησκο κουκουτση πελλετ παντος οχι.Εδω ειναι ακρηβο.
emo
Προβολές: 3659
Απαντήσεις: 31
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της nick833
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν από nick833
Καλησπέρα σας. Αναφορά σας διαβάζω καιρό τώρα και με βοηθήσατε αρκετά ώστε να επιλέξω την θέρμανση για τα 105τμ της μονοκατοικίας μου στην κεντρική Μακεδονία, κατασκευή 1968....
Το Άβαταρ του/της jamiespoursas
Τελευταία Δημοσίευση από jamiespoursas 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Τα ξύλα που καίω τώρα είναι προπέρσινα, αυτά που θα κάψω από Ιανουάριο περσινά, οπότε από ξύλα είμαι εντάξει. Θα τολμήσω να την αλλάξω και θα παρατηρήσω συμπεριφορά...
emo
Προβολές: 160
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
111 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 18 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 154854 | Σύνολο θεμάτων: 5199
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 5
  • Σημερινές απαντήσεις: 7 | Χθεσινές απαντήσεις: 34
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.468 δευτερόλεπτα