Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

energeiakotzaki.gr

03/01/2018
energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...&id=60377&Itemid=384
Οποιος ενδιαφέρεται να συμμετάσχει σε αυτό το εγχειρημα μπορεί να στείλει email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. με θέμα "Κοινωνικό και Αλληλέγυο energ.gr" δίνοντας ονοματεπωνυμο και τηλέφωνο. ...
104 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 279
Απαντήσεις: 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 1 Ώρα πριν από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Σας ανεβαζω το μενου του κοντρολερ με 3 πληκτρα με το μενου UT04 με κωδικο Α9 εχει απο το PR01 ΕΩΣ PR28.ειναι στα Ιταλικα με μεταφραση στο GOOGLE βγαζετε ανετα ακρη.εχει...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
Βρες με στο facebook ΠΗΧΑΣ ΚΩΣΤΑΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ και στειλε αιτημα φιλιας να μιλησουμε με βιντεοκληση
emo
Προβολές: 1827
Απαντήσεις: 13
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Χρηστος Αγρινιο
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 1 Μήνας πριν από Χρηστος Αγρινιο
Γεια σε όλους Θα ήθελα να προσθέσω στη ξυλοσομπα μου ενα δοχείο για σύνδεση του με το υπάρχων δίκτυο καλοριφέρ, η εύκολη λύση είναι να κάνω ενα πρόσθετο καζάνι στη...
Το Άβαταρ του/της A.K
Τελευταία Δημοσίευση από A.K 3 Εβδομάδες 16 Ώρες πριν
Γεια σας και χρονια πολλα! Επειδη ψαχνω κι εγω να κανω κατι αντιστοιχο με τον Χρηστο, τελικα τι να εκανε? Παρομοια σομπα εχω κι εγω με φουρνο απο πανω και θελω να ξερω...
emo
Προβολές: 285
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Fireplace
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 19 Ώρες πριν από Fireplace
Καλησπέρα, έχουμε από το 2012 ένα τζάκι γαλλικής κατασκευής και έχουμε κάψει 5 τόνους ξύλα αυτά τα χρόνια. Το τζάκι συνδέεται με αγωγό με το διπλανό δωμάτιο. Από την...
emo
Προβολές: 261
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της zeniakin
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν από zeniakin
Καλησπέρα σας ,χρονιά σας πολλά, Δυστυχώς έχω πάρει μια μεταχηρησμενη σόμπα και μετανιώνω την ώρα που την πείρα αλά δεν γίνετε να κάνω και διαφορετικά τώρα με...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Φιλε Διονυση καλημερα το εχω διαβασει ξανα το ιδιο μανιουαλ δεν γραφει και τιποτα ιδιαιτερο για βοηθεια σε ρυθμισεις.οτι καναμε μαζι στο τηλεφωνο.ειναι...
emo
Προβολές: 923
Απαντήσεις: 9
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της vagelakis19841
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 11 Μήνες πριν από vagelakis19841
Αγόρασα πρόσφατα μια σομπα πελλετ veneta sthue valbella, σημερα μου εβγαλε ενδειξη warning,( Airflow sensor failure) τι φταιει ξερετε? και αν υπαρχει κανενας τεχνικος στο σουφλι ή στο...
Το Άβαταρ του/της zeniakin
Τελευταία Δημοσίευση από zeniakin 3 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Βαγγέλη καλησπερα θα μπορουσες να με βοηθήσεις να ρυθμίσω ι ριμάδα τη σόμπα με έβγαλε τη ψυχή ιδια σομπα με εσας εχω το facebook μου www.facebook.com/denis.zeniakin
emo
Προβολές: 3622
Απαντήσεις: 28
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της nick833
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 2 Μήνες πριν από nick833
Καλησπέρα σας. Όπως είπα και εδώ σας διαβάζω καιρό τώρα και με βοηθήσατε αρκετά ώστε να επιλέξω την θέρμανση για τα 105τμ της μονοκατοικίας μου στην κεντρική...
Το Άβαταρ του/της nick833
Τελευταία Δημοσίευση από nick833 3 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Πέρισυ τελικά έκαψα 6 τόνους ξερά ξύλα. Φέτος να δούμε... Έκανα και κάτι ψιλοαλλαγές... energ.gr/index.php?option=com_kunena&vie...43&Itemid=384#162123
emo
Προβολές: 311
Απαντήσεις: 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της valantisg4
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν από valantisg4
Καλημέρα σας και χρόνια πολλά, Σε έναν Vesta 40kw βγάζει (ελληνικό menu) σφ01 που σημαίνει πρόβλημα στο θερμοστάτη. Μετά από το πάτημα του κουμπιού ασφαλείας που βρίσκεται...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν
Τελικα τι ηταν στο λεβητα?το ελυσες το προβλημα δεν μας ειπες?
emo
Προβολές: 343
Απαντήσεις: 14
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της p1982k
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από p1982k
Καλησπέρα σας, σχετικά με την grace nb-p01, μόλις άναψε και ενώ λειτουργούσε κανονικά,με την ένδειξη σταθεροποίηση στην οθόνη,και ενώ είχε αρκετό πέλλετ, ξαφνικά άκουσα...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν
βαλε φωτο το πανελ.τα τεστ με σβυστη τη σομπα στο off
emo
Προβολές: 3220
Απαντήσεις: 33
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Dami
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 3 Μήνες πριν από Dami
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη!!! Παλιότερα είχα διαβάσει πολλά άρθρα στο site που με βοήθησαν αρκετα. Τώρα όμως έχω βρεθεί σε αδιέξοδο και θα χρειαστω τα φώτα σας.Εχω εναν...
Το Άβαταρ του/της etsa67
Τελευταία Δημοσίευση από etsa67 3 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν
δηλ. έχεις καυστήρα πέλλετ ο οποίος είναι αναρτημένος στη μπροστινή πόρτα του λέβητα? και σκέτο το κουκούτσι όπως εξέρχεται από τα ελαιοτριβεία η επεξεργαζμένο...
emo
Προβολές: 3161
Απαντήσεις: 39
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της χρηστος77
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 2 Μήνες πριν από χρηστος77
Καλησπερα σας, εχω παρει μια σομπα hp22 (κεδρος) και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει η δυνατοτητα να ρυθμισω τον κοχλια ,ετσι ωστε να μη ριχνει τοσο συχνα πελλετ.δεν εχω...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν
Καλημερα και χρονια πολλα .πρωτα καθαρισε καμιναδα και ταφ εαν εχεις βαλει.βγαλτη απο το ρευμα αφου την εχεις σβυσει πρωτα.βρες που εχει το αισθητηρα υποπιεσης...
emo
Προβολές: 290
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της AGIALAS
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από AGIALAS
χρονια πολλα σε ολους!!! καλη χρονια!!! χρησιμοποιω απο περσυ τον bmax digital και εχω πραγνματικα αγανακτησει,στεναχωρηθει,παγωσει!!! καιεω κουκουτσι ελιας(αφθονο στην...
Το Άβαταρ του/της dragonfly
Τελευταία Δημοσίευση από dragonfly 3 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν
Χρονια πολλα καλες γιορτες. Οι καλυτεροι καυστηρες γιαυτα τα καυσιμα (κουκουτσια -πυρινοξυλα-αγροπελετ) ειναι τυπου volcano που εχουν μεν χαμηλοτερη αποδοση δεν εχουν...
emo
Προβολές: 636
Απαντήσεις: 7
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της makisil
Το θέμα άρχισε 3 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν από makisil
Καλησπερα στο φορουμ σας παρουσιαζω την εγκατασταση της GRACE NB-PA 13KW στο σπιτι μου των 65τμ. Ειμαι ανοικτος σε παρατηρησεις-προτασεις-αλλαγες που μπορω να κανω καθως...
Το Άβαταρ του/της gougoulas
Τελευταία Δημοσίευση από gougoulas 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Καλησπερα. Προσπαθησα για επαναφορα εργ.ρυθμισεων και σε λειτουργια και σβηστη αλλα δεν εχει γινει τιποτα.μου βγαζει συνεχως Ε6 που στο εγχειριδιο λεει οτι...
emo
Προβολές: 324
Απαντήσεις: 7
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της slygizos
Το θέμα άρχισε 4 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν από slygizos
Παιδια καλησπέρα και χρόνια πολλά. Από χθες αντιμετωπίζω πρόβλημα με το μοτέρ του κοχλια σε έναν ferroli sun p12 μετά από 6 χρόνια χρήσης. Εκεί που δουλεύει κανονικά...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Χρονια σας πολλα με υγεια και αφου ελυσες το προβλημα σου καλες καυσεις και εμαθες.βαλε ετσι για την ιστορια μια φωτο το μοτερ με το μειωτειρα να το δουμε
emo
Προβολές: 323
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της giorgos157
Το θέμα άρχισε 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν από giorgos157
Έχω σομπα πελλετ θελω να ρωτήσω το εξής εκτός απο πελλετ μπορει να κάψει κουκούτσι πύρινοξύλο γιατι θα το πάρω απο φίλο που εχει εργοστάσιο σε πολυ χαμηλή τιμη.αν το...
Ο Χ Ι. :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: μονο αν ηταν παμφαγο το μηχανημα με διπλο κοχλια και αλλα!ουτε π.χ 70%πελλετ ξυλου και 30% οτι αλλο.πολυ η βρωμια...
emo
Προβολές: 317
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Aelaras88
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 12 Ώρες πριν από Aelaras88
Καλησπέρα έχω αγοράσει την PELLET PRONTOCALDO AIR SLIM 8KW το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι στην καύση και στις πέντε σκάλες η φλόγα έχει αυξομοιώσεις με αποτέλεσμα να μην...
ΟΚ χρονια πολλα με υγεια να σαι καλα και ευχαριστω για τα καλα σου λογια και να ζεστενεσαι οπως πρεπει.το πηρα αλλα οι κουφα...ες δεν γραφουν τιποτα για ρυθμισεις η...
emo
Προβολές: 344
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 4 Εβδομάδες 2 Ημέρες πριν από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Ενημερωση για το λυσιμο του μοτερ η αντικατασταση του και λυσιμο του κοχλια για καθαρισμο η αλλαγη κουζινετα, [attachment] [attachment] [attachment] [attachment] ... [attachment] [attachment] [attachment] [attachment]
Το Άβαταρ του/της Fokion
Τελευταία Δημοσίευση από Fokion 3 Εβδομάδες 5 Ημέρες πριν
Χρονια πολλά σε ολους.... Θεωρητικά αν κανεις αυτο μεταλικό θα την ακουσουν καποιο(α) αλλο(α) πλαστικό καθωτη η δυναμη που εφαγε το πρωτο θα μεταφερθεί παρακατω
emo
Προβολές: 1114
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της spartah3ad
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν από spartah3ad
Παραθέτω το αρχείο πλήρως μεταφρασμένο στα Ελληνικά. Δεν είμαι ούτε ο μεταφραστής, ούτε εκδότης του συγκεκριμένου manual. Θεωρητικά καλύπτει σε γνώσεις τον χρήστη για...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
Καλημερα σου εχω στειλει μυνημα στο FB
emo
Προβολές: 4826
Απαντήσεις: 44
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της apohxos
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 11 Μήνες πριν από apohxos
Πριν από 2 μήνες περίπου αγόρασα την εστία nordpeis ni25 χωρίς τις έτοιμες επενδύσεις της εταιρίας. Η εστία τοποθετήθηκε σαν κασέτα, φτιάχτηκε θερμοθάλαμος με πεπιεσμένο...
Το Άβαταρ του/της george_74
Τελευταία Δημοσίευση από george_74 3 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
Αναφορά Η πρόσοψη του τζακιού θα αλλαχτεί ούτος ή άλλος. έγινε για ένα χειμώνα για να ελέγξω αποδώσεις ή τυχόν προβλήματα και την άνοιξη θα μπεις γρανίτης.εσωτερικα του...
emo
Προβολές: 306
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της michalisgr
Το θέμα άρχισε 4 Εβδομάδες 12 Ώρες πριν από michalisgr
Καλησπέρα.. Επειδή εδώ στη περιοχή μας έχουμε θέμα με τη σκληρότητα του νερού και τα άλατα ψάχνω ένα φίλτρο κεντρικής παροχής νερού που να κάνει δουλειά με τα άλατα.....
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 3 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν
κανει δουλεια για να προστατευει συσκευες αν ομως θες να πινεις απο το ιδιο καλο ειναι να βαλεις κι ενα φιλτρο ενεργου ανθρακα στην βρυση
emo
Προβολές: 310
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της nakoulas
Το θέμα άρχισε 4 Εβδομάδες 9 Ώρες πριν από nakoulas
Γεια σας και συγχαρητήρια για το forum και την πολύτιμη συμβολή του στα απανταχού μέλη του. Εδώ και αρκετά χρόνια (περίπου 7) θερμαίνω το σπίτι μου με έναν καυστήρα P7 σε...
Το Άβαταρ του/της alto
Τελευταία Δημοσίευση από alto 4 Εβδομάδες 8 Ώρες πριν
Κάποια φωτό θα βοηθούσε λίγο
104 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 16 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 154356 | Σύνολο θεμάτων: 4900
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 1 | Νέα θέματα χθες: 1
  • Σημερινές απαντήσεις: 0 | Χθεσινές απαντήσεις: 6
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.679 δευτερόλεπτα