Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

23/12/2018
Οσοι βρίσκεστε στο energ.gr και ασχολείστε μαζί του. Το Ομότιμο Μανιφέστο του Βασίλη Κωστάκη θα σας δωσει το δάσος του οποίο ενα δενδράκι είναι και το energ.gr.

issuu.com/voreiodytikes/docs/omotimomanifesto/31?e=0

Στον παρακάτω σύνδεσμο αν θέλετε να εμβαθυνεται υπάρχει και το βιβλίο η ομότιμη προοπτική.

voreiodytikes.blogspot.com/p/e-books.html

www.eanagnostis.gr/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE...1%CF%83%CE%AF%CE%BB/

Για να ανοιξουν λίγο τα μάτια μας. ...
110 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 196
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΓΡΙΒΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 4 Εβδομάδες πριν από ΓΡΙΒΟΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ
Τελικά δεν ήταν ο ανεμιστήρας στον Atmos DC32S. Ήταν ο ίδιος ο διακόπτης αερίων αυτός που ενεργοποιεί και το LADDOMATE και ξεκινά την κυκλοφορεία των νερών μεταξύ λέβητα και...
Το Άβαταρ του/της nick833
Τελευταία Δημοσίευση από nick833 4 Εβδομάδες 12 Ώρες πριν
Προφανώς δεν έφταιγε ο διακόπτης, αλλά ο αισθητήρας που δίνει εντολή στον διακόπτη. Εγώ το λάντοματ το έχω συνδεμένο μόνο με τον υδροστάτη, ώστε να ξεκινάει η...
emo
Προβολές: 200
Απαντήσεις: 11
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της stelios46
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 4 Ημέρες πριν από stelios46
γεια σας και παλι....αν μπορει καποιος να βοηθησει για την συγκεκριμενη αεροθερμη μπας και βρουμε τις ρυθμιεις στο κρυφο μενου γιατι ο πωλητης μου λεει οτι δεν εχει...
Το Άβαταρ του/της stelios46
Τελευταία Δημοσίευση από stelios46 4 Εβδομάδες 15 Ώρες πριν
Αναφορά Φυσιολογικό είναι να κάνει σκαμπανεβάσματα η φλόγα. - Αυτό που βλέπω στην φωτογραφία, φαντάζομαι ότι είναι κάποιος μέσος όρος φλόγας ?- και ότι ανεβαίνει και πέφτει...
emo
Προβολές: 5370
Απαντήσεις: 45
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kalyvia80
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 1 Μήνας πριν από kalyvia80
Μετά από αρκετό καιρό και απογοητευμένος από ένα ελληνικής κατασκευής τζάκι αποφάσισα να βάλω ένα γαλλικό ενεργειακό τζάκι το οποίο και θα παρουσιάσω. Είναι το...
Το Άβαταρ του/της kalyvia1980
Τελευταία Δημοσίευση από kalyvia1980 4 Εβδομάδες 17 Ώρες πριν
Λιγη δευτερογενη καυση απο μενα απο ξερο κορμο μουριας! Αν και παραξηγημενο ξυλο βγαζει αρκετη ζεστη αλλα κι αρκετη σταχτη. Αλλο ενα καλο που εχει ειναι οτι δεν...
emo
Προβολές: 523
Απαντήσεις: 20
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jamiespoursas
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 6 Ημέρες πριν από jamiespoursas
Παιδιά, επείγον. Γύρισα πριν λίγο σπίτι και είδα νερά στο λεβητοστάσιο. Δακρύζει το δοχείο διαστολής, το εξαεριστικό του δοχείου αδράνειας, το εξαεριστικό του...
Το Άβαταρ του/της jamiespoursas
Τελευταία Δημοσίευση από jamiespoursas 4 Εβδομάδες 18 Ώρες πριν
Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές και τις πολύ χρήσιμες πληροφορίες. Το επάνω δοχείο αδράνειας, πατώντας την βαλβίδα του, έβγαλε αέρα, λογικά είναι...
emo
Προβολές: 176
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Dimitris6
Το θέμα άρχισε 4 Εβδομάδες 22 Ώρες πριν από Dimitris6
Καλημέρα. Φέτος δεν ξέρω τι συμβαίνει και ο κοχλίας από τη σόμπα πέλλετ(αεροθερμη arikton 10kw) που έχω δαγκώνει τα πέλλετ και σταματάει η τροφοδοσία. Έχω βάλει...
Το Άβαταρ του/της Dimitris6
Τελευταία Δημοσίευση από Dimitris6 4 Εβδομάδες 20 Ώρες πριν
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Ο κοχλίας είναι καινούριος γιατί ο προηγούμενος στραβωσαν τα πτερυγια από Βίδα (παιδιά τι να κάνεις) και κόλλησα ένα...
emo
Προβολές: 264
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της nikdes
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Ημέρα πριν από nikdes
εχω μια ξυλοσομπα και σκεφτομαι να τοποθετησω ενα καλαθι πελλετ μεσα για μια ενναλακτικη λυση σε περιπτωση που δεν εχω ξυλα...ξερει κανεις ποση καταναλωση εχει το...
Το Άβαταρ του/της Nasikas
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 4 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Την περίοδο έντονων αναζητήσεων και πειραμάτων σχετικά με πέλλετ (2007-2010) , είχα κάνει κι εγώ ένα καλό καλάθι πέλλετ για την ξυλόσομπα- μασίνα μαγειρικής- της μητέρας...
emo
Προβολές: 52χιλ.
Απαντήσεις: 278
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 11 Μήνες πριν από jnet
4 μήνες σχεδόν μετά το ξεκίνημα της αναζητησης για ευρεση μιας φθηνότερης λύσης για την Θέρμανση του σπιτιού μου κατελήξα στην αγορά του παραπάνω λέβητα. Σημερα...
Το Άβαταρ του/της jnet
Τελευταία Δημοσίευση από jnet 4 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Πιασαμε 0. Απο την εφαρμογη για κινητο της αντισταθμισης[image] Στάλθηκε από το SM-J730F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
emo
Προβολές: 243
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Zagio
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 15 Ώρες πριν από Zagio
Σε γωνιακό τζάκι Ιnvicta, ενώ το τζάμι το μπροστά της πόρτας δεν μαζεύει κάπνα (υπάρχει αεροκουρτίνα), το άλλο το σταθερό λερώνει. Δεν έχω κάνει αεροκουρτίνα και σ' αυτό...
Το Άβαταρ του/της Zagio
Τελευταία Δημοσίευση από Zagio 4 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Eυχαριστώ dimlyk. Οι επιλογές ήταν δύο, η μία να βάλω υαλοκόρδονο 3 έως 4 mm, με αποτέλεσμα να προεξέχει το πλαίσιο και να φαίνεται το υαλοκόρδονο μέσα στο τζάκι από το...
emo
Προβολές: 10.3χιλ.
Απαντήσεις: 55
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της barbanikos
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 2 Μήνες πριν από barbanikos
Η ιστορία ξεκάνει κάπως έτσι. Το τζάκι ήταν αυτό. IMGP6181.JPG [attachment] Το σχέδιο ήταν κλεμμένο από προσπέκτ επώνυμου(δεν θυμάμαι από ποιο) και υλοποιήθηκε από τον πατέρα...
Το Άβαταρ του/της barbanikos
Τελευταία Δημοσίευση από barbanikos 4 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
έξι χρόνια μετά απο την εγκατασταση του εν λόγο τζακιου νομίζω πως πρέπει να δωσω μία εικόνα με τα συμπεράσματα, Όλο αυτο το διάστημα ζεσταθήκαμε μονο απο αυτο. Αν...
emo
Προβολές: 16.1χιλ.
Απαντήσεις: 177
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Fokion
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 2 Μήνες πριν από Fokion
Μετα την πωληση των αερόθερμων GP8000 :( η αποφαση παρθηκε για αυτή www.energy-economy.eu/el/589-%CF%83%CE%B...rt-pm-plus-25kw.html προσοχή είναι νέο...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 4 Εβδομάδες 1 Ημέρα πριν
Ναι το κατάλαβα αλλά τη φωτό με το πέλλετ σχολιάσω!!!χαχαχα
110 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 9 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 154855 | Σύνολο θεμάτων: 5199
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 5
  • Σημερινές απαντήσεις: 8 | Χθεσινές απαντήσεις: 34
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.388 δευτερόλεπτα