Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

energeiakotzaki.gr

129 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 1291
Απαντήσεις: 107
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της slygizos
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν από slygizos
Παιδιά καλησπέρα. Ήθελα τη βοήθεια σας, ειδικά από όσους έχετε την Idropoint της Edilkamin. Η ροή των νερών από τον κυκλοφορητή γίνεται προς τα πάνω, δηλαδή προς το λέβητα, ή...
Το Άβαταρ του/της slygizos
Τελευταία Δημοσίευση από slygizos 38 Λεπτά πριν
Έχεις δίκιο. Βρήκα ένα κομμάτι που είχε περισσέψει και το μέτρησα και είναι 18 mm. Άρα σύμφωνα με το site οι φ18 μπορούν να μεταφέρουν 5.600 θερμίδες σε ταχύτητες 0.4 m/sec. Η...
emo
Προβολές: 22
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της WAVES
Το θέμα άρχισε 9 Ώρες 20 Λεπτά πριν από WAVES
Παρακαλω πολυ αν καποιος μπορει να βοηθειση χρειαζομαι το εγχειριδιο απο σομπα καυστηρα king32kw.Αν εχει και καποιος ιδια σομπα την αποψη του. Ευχαριστω πολυ ολους εκ...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 2 Ώρες 27 Λεπτά πριν
Βαλε μια φωτο το πανελ. να ξερεις οτι δεν μας πειραζει δεν το πειραζουμε μη γινει χειροτερα αν δεν ξρουμε!!! ;)
emo
Προβολές: 522
Απαντήσεις: 41
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Sunnsmash
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν από Sunnsmash
Καλησπερα σε ολους και Χρονια Πολλα!!, Εχω μια αεροθερμη σομπα πελλετ Kalor Elena 9 Kw και το τελευταιο διαστημα εχω προβλημα με τον κοχλια της, συγκεκριμενα απο το πισω...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 2 Ώρες 32 Λεπτά πριν
Καλοκαυστη και χωρις προβληματα
emo
Προβολές: 123
Απαντήσεις: 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της harisf
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 13 Ώρες πριν από harisf
Οπως εχω γραψει σε καποιο αλλο ποστ εχω τοποθετηση μια κασσετα salgoueda σε ενα προυπαρχον τζακι και μενω Κρητη. Διαβαζοντας διαφορα εδω και βλεποντας οτι πιθανο να...
Το Άβαταρ του/της harisf
Τελευταία Δημοσίευση από harisf 6 Ώρες 54 Λεπτά πριν
[image] Στάλθηκε από το ALE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
emo
Προβολές: 225
Απαντήσεις: 42
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Vaggelis_Pap
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 13 Ώρες πριν από Vaggelis_Pap
Καλησπερα και ευχαριστω για την φιλοξενια. Συγχαρητηρια για την δουλεια που εχετε κανει ολα τα μελη του Forum βοηθωντας πολυ κοσμο. Εχω διαβασει αρκετα θεματα σας και...
Το Άβαταρ του/της Vaggelis_Pap
Τελευταία Δημοσίευση από Vaggelis_Pap 7 Ώρες 43 Λεπτά πριν
Ναι έχω ξεκινήσει ενα σαφάρι.. καλό βέβαια θα ηταν αν ηξερε καποιος που εχει κανει το ιδιο να μας προτείνε κάποιο συνεργείο/εταιρεία εδω στην Πατρα, αλλα δε ξερω κατα...
emo
Προβολές: 83.7χιλ.
Απαντήσεις: 1246
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της sakic
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν από sakic
Καλησπερα Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του συγκεκριμενου λεβητα www.termodinamik.com.tr/index.php?termodinamik=11&id=10 Τιμη 2700 με τα περαστικα ετοιμος για χρηση Αυτο που θελω να...
Το Άβαταρ του/της pXGL
Τελευταία Δημοσίευση από pXGL 8 Ώρες 9 Λεπτά πριν
Νομίζω βασική αιτία είναι η υγροποίηση που έγινε σε συνδιασμό της κακής ποιότητας του πηρύνα.
emo
Προβολές: 270
Απαντήσεις: 25
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Valo
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 3 Ημέρες πριν από Valo
[attachment] Καλημέρα και χρόνια πολλά σε όλους. Θέλω να μειώσω τον ελκυσμό απο την καμινάδα μου και να ρίξω την θερμοκρασία καυσαερίων. Ο ξυλολέβητας είναι με...
Το Άβαταρ του/της Valo
Τελευταία Δημοσίευση από Valo 9 Ώρες 19 Λεπτά πριν
Οκ . Θα τα σχεδιάσω με μήκος 350mm μαζί με την προεξοχή ,παχους 1-1.5 χιλιοστό και πλάτος 46mm ανοξείδωτο. Τρία αυτάκια στο μήκος των 300mm και θα περάσω πρώτα τα μισά , να δώ...
emo
Προβολές: 1.81εκατ.
Απαντήσεις: 2105
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της PRIMUS 45
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 10 Μήνες πριν από PRIMUS 45
ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙΩ ΤΩΝ PRIMUS 45 ΤΙΣ MAVIL. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ. ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ PELLET KAI ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙΩ ΠΥΡΗΝΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ
Το Άβαταρ του/της Καλογιάννης
Τελευταία Δημοσίευση από Καλογιάννης 9 Ώρες 23 Λεπτά πριν
Καίω πέλλετ. Σωστά όλα αυτά που λέτε παιδιά, σίγουρα ένας λόγος που αναγκάστηκα να ανεβάσω τόσο πολύ τα καυσαέρια είναι ο συνδυασμός κρύου με πολύ βρωμιά στα...
emo
Προβολές: 5414
Απαντήσεις: 30
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της DimTsak
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 11 Μήνες πριν από DimTsak
Οι εντυπώσεις από τη λειτουργία του λέβητα (5 μήνες) είναι αρκετά θετικές. Το μόνο που χρειάζεται από μένα είναι η τροφοδοσία του κάθε 3 - 4 μέρες. Είναι...
Το Άβαταρ του/της panoss
Τελευταία Δημοσίευση από panoss 9 Ώρες 52 Λεπτά πριν
Δεν τις εχω αλαξει ποτε. Φιλος με 60kw λεβητα, οταν καηκαν οι απλες που φοραγε, εβαλε κεραμικες απο novart kai δεν ξαναχε προβλημα. Περιμενε απαντηση καλυτερα! Για τιμη θα...
emo
Προβολές: 452
Απαντήσεις: 40
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της bill
Το θέμα άρχισε 5 Ημέρες 12 Ώρες πριν από bill
σπιτι στο βολο 140τμ καταναλωση 2000λ πετρ.στις καλες εποχες. Εδω και τρια χρονια εγκατασταση τζακιου invicta 700 καταναλωση 8κυβ +500λ πετρ. Ποιο λεβητα να παρω? ιδεες δικες...
Το Άβαταρ του/της etsa67
Τελευταία Δημοσίευση από etsa67 10 Ώρες 22 Λεπτά πριν
Εξαρτάται τη μόνωση του σπιτιού και τη τοποθεσία. Αν ας πούμε η μέση ελάχιστη εξωτερική είναι για το τόπο σου 0 c θα υπολογίσεις ένα ΔΤ=22 c. Ότι απώλειες βγάλει η...
emo
Προβολές: 38χιλ.
Απαντήσεις: 112
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΡΙΣΣΟΥ
Το θέμα άρχισε 5 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν από ΡΙΣΣΟΥ
ΓΕΙΑ ΣΑΣ,ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΙΔΕΑ ΑΠΟ ΞΥΛΟΛΕΒΗΤΑ KITURAMI?
Το Άβαταρ του/της johnmpeis
Τελευταία Δημοσίευση από johnmpeis 10 Ώρες 47 Λεπτά πριν
Παιδια καλησπερα.Κατ΄αρχην ευχαριστω παρα πολυ για την αμεση ανταποκριση στα ερωτηματα μου. Ειμαι εντελως ασχετος με το αντικειμενο και η βοηθεια σας...
emo
Προβολές: 304
Απαντήσεις: 25
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της orestisg4
Το θέμα άρχισε 3 Ημέρες 11 Ώρες πριν από orestisg4
Χαιρετε, Εχω μια αεροθερμη σομπα πελλετ KALOR GIORGIA 12KW και εχθες αρπαξε φωτια το μπουρακι το μικρο που βγαινει ακριβως πισω απο τη σομπα(ειναι 40 ποντους το οποιο...
Το Άβαταρ του/της dimitris11
Τελευταία Δημοσίευση από dimitris11 10 Ώρες 55 Λεπτά πριν
Αναφορά δημητρη το αρσενικο μπουρι μπαινει μεσα στο σωληνα της σομπας η εξωτερικα ? κι αυτο στο ρωταω γιατι αν μπαινει μεσα δημιουργει στο σημειο εκεινο μια πατουρα που...
emo
Προβολές: 35.9χιλ.
Απαντήσεις: 366
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της katsar
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 3 Μήνες πριν από katsar
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Είμαι τεχνικός για τις σόμπες pellet και συγκεκριμένα στις Ravelli.Ήμουν τεχνικός σε ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά έφυγα από εκεί και τώρα...
Το Άβαταρ του/της cuprakias
Τελευταία Δημοσίευση από cuprakias 11 Ώρες 16 Λεπτά πριν
[image] Παιδια τη βοηθεια σας η σομπα μου πισω εχει ενα πιεσοστατη... πιεσοστατης ειναι ενας αυτόματος ηλεκτρικός διακόπτης που...
emo
Προβολές: 668
Απαντήσεις: 75
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της geodag
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 15 Ώρες πριν από geodag
Καλησπερα στην ομορφη ομαδα... εχω ενα σπιτι στην Κατερινη 90τμ 10ετιας στο 1ο οροφο και απο κατω και πανω τα διαμερισματα ειναι γυμνα δηλαδη στο τουβλο, δηλαδη γυμνα!...
Το Άβαταρ του/της geodag
Τελευταία Δημοσίευση από geodag 11 Ώρες 41 Λεπτά πριν
Αναφορά οι τιμες εχουν σχεση με το παχος και την πυκνοτητα και διαφερουν απο μαγαζι σε μαγαζι... χοντρικα 5-6 ευρω το μ2 για πυκνοτητα 80 στα 5 εκ παχος κι αν βρεις ελαφρυ γυρω...
emo
Προβολές: 226
Απαντήσεις: 9
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της surfer
Το θέμα άρχισε 4 Ημέρες 17 Ώρες πριν από surfer
Σας χαιρετώ και εγώ, Παρουσιάζω και εγώ το τζάκι μας Piazzetta MT361 υδραυλικό απόδοσης 25,5 kw. Από αυτά 11 είναι στο χώρο και 14,5 στο νερό. Το σπίτι μας είναι 195τμ, 90τμ ισόγειο,...
Το Άβαταρ του/της surfer
Τελευταία Δημοσίευση από surfer 18 Ώρες 44 Λεπτά πριν
Αναφορά Οι περσίδες νομίζω είναι από την piazzeta. Και στο δικό μου τζάκι είχαν έρθει όλα μαζί... Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια φίλε. Το έχω δουλέψει ήδη ένα χρόνο και είμαι πολύ...
emo
Προβολές: 909
Απαντήσεις: 40
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της popovitis
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 6 Ημέρες πριν από popovitis
Καλησπέρα, μετά από πολύ ψάξιμο και διάβασμα εδώ μέσα κατέληξα στην αγορά της Oliwia της Kratki, αερόθερμο 18Kw με 79% απόδοση. Στην τοποθέτηση επέλεξα ένα πολύ καλό...
Το Άβαταρ του/της popovitis
Τελευταία Δημοσίευση από popovitis 20 Ώρες 7 Λεπτά πριν
Εχτές τελειώσαμε και το παταράκι και αρχίσαμε το ντύσιμο με πυρίμαχη γυψοσανίδα. Ανάμεσα σε γυψοσανίδα και ιζόλ και 1 ένα μέτρο περίπου από την εστία βάλαμε και...
emo
Προβολές: 357
Απαντήσεις: 11
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της avatos8
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 6 Ώρες πριν από avatos8
Γεια σας και καλος σας βρηκα.εχω μια σομπα νερου σuνδεμενη με 4 σωματα και ενα boiler(θερμοσιφωνα) το προβλημα ειναι οτι τα σωματα εκτος της πετσετοκρεμαστρας ειναι...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 22 Ώρες 12 Λεπτά πριν
μονος σου εντοπισες και το προβλημα και την λυση αρα ξερεις :) αν ολα τα σωματα εχουν προβλημα δεν κανεις κατι ...αν εχουν τα μισα δοκιμασε κλεινοντας λιγο τις βαννες...
emo
Προβολές: 561
Απαντήσεις: 43
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της deleon
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 11 Ώρες πριν από deleon
Καλησπερα σας. Εχω προβει σε αγορα ενεργειακου αεροθερμου τζακιου της edilkamin tekno3. Το προβλημα μου ειναι το εξης. Δεν ζεσταινει καθολου το σπιτι το οποιο ειναι 90...
Το Άβαταρ του/της ΑΝΕΣΤΗΣ98
Τελευταία Δημοσίευση από ΑΝΕΣΤΗΣ98 22 Ώρες 37 Λεπτά πριν
Καλημέρα Θεωρώ ότι δεν μπορουν να δουλέψουν κανονικά χωρίς μοτερ και το αιτιολογώ παρακάτω. Όταν το καίω καλά (στην αρχή της μέρας) αναιβάζει 100-110 βαθμους...
emo
Προβολές: 244
Απαντήσεις: 34
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 8 Ώρες πριν από jnet
Αγαπητά μέλη του energ.gr, Καλή Χρονιά, το energ.gr είναι στην ευχάριστη θέση να προχωρήσει σε διαδικασία κλήρωσης συσκευης Power Bank 8000mA. [attachment] Μπορεί να συνδεθεί με ολα τα...
Το Άβαταρ του/της fotisbasm
Τελευταία Δημοσίευση από fotisbasm 22 Ώρες 49 Λεπτά πριν
Fotisbasm
emo
Προβολές: 3218
Απαντήσεις: 42
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της meletis
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 4 Μήνες πριν από meletis
Καλησπέρα. Ονομάζομαι Μελέτης. Φέτος τον χειμώνα βάλαμε στο σπίτι λέβητα ξύλου. Κάψαμε περίπου 6 τόνους ξύλο. Το πρόβλημα μου είναι οτι δεν τραβάει η καμινάδα καλά...
Το Άβαταρ του/της meletis
Τελευταία Δημοσίευση από meletis 1 Ημέρα 5 Ώρες πριν
Αναφορά ενα λαθος ειναι οτι εχεις να σταματαει ο ανεμιστηρας στους 60.ΛΑΘΟΣ.θα τον βαλεις να κοβει στους 75-78 βαθμους ωστε ουτε υγροποιησης να εχεις αλλα να ζεσταινει τα...
129 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 19 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 156714 | Σύνολο θεμάτων: 4529
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 2
  • Σημερινές απαντήσεις: 4 | Χθεσινές απαντήσεις: 93
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.760 δευτερόλεπτα