Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

energeiakotzaki.gr

18/10/2016
Ξεκίνησε η περίοδος διανομής πετρελαίου με τιμές 93-95 λεπτά το λίτρο. Να ευχηθούμε ενα ελαφρύ χειμώνα... ...
106 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 85.1χιλ.
Απαντήσεις: 1252
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της sakic
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 5 Μήνες πριν από sakic
Καλησπερα Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του συγκεκριμενου λεβητα www.termodinamik.com.tr/index.php?termodinamik=11&id=10 Τιμη 2700 με τα περαστικα ετοιμος για χρηση Αυτο που θελω να...
Το Άβαταρ του/της kan10
Τελευταία Δημοσίευση από kan10 5 Ώρες 21 Λεπτά πριν
κόψε το ρεύμα για λίγα λεπτά,να κάνει επανεκκίνηση ο πίνακας. Οταν λες κολαει ο κοχλίας και σου ρίχνει το πελλετ στον καυστήρα εννοείς δεν σταματά στον χρόνο που...
emo
Προβολές: 1701
Απαντήσεις: 34
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kalyvia80
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 2 Μήνες πριν από kalyvia80
Μετά από αρκετό καιρό και απογοητευμένος από ένα ελληνικής κατασκευής τζάκι αποφάσισα να βάλω ένα γαλλικό ενεργειακό τζάκι το οποίο και θα παρουσιάσω. Είναι το...
Το Άβαταρ του/της kalyvia1980
Τελευταία Δημοσίευση από kalyvia1980 10 Ώρες 28 Λεπτά πριν
Αναφορά imgur.com/a/f4hnz Εκτός από τις φωτογραφίες του βαρυτικού τάμπερ έχω κι ένα βιντεάκι από τη λειτουργία του. Επικρατεί νότιος άνεμος 2 με 3 μποφόρ....
emo
Προβολές: 1457
Απαντήσεις: 42
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Tito
Το θέμα άρχισε 5 Μήνες 2 Ημέρες πριν από Tito
Καλησπερα στους φιλους του ωραιου και χρησιμου φορουμ .Θα ηθελα σε αυτο το θεμα να πειτε ο καθενας σομπα kw μαρκα σομπας τι μαρκα πελλετ και σε πια ταχυτητα...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 11 Ώρες 57 Λεπτά πριν
Δες εδω www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=60074&Itemid=384
emo
Προβολές: 2858
Απαντήσεις: 41
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της patrinosla
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 6 Μήνες πριν από patrinosla
Καλημέρα σας, Αγόρασα μια σόμπα πέλλετ και έχει τον επισυναπτόμενο πίνακα ελέγχου. έχει κανείς κάποιο manual ? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 12 Ώρες 4 Λεπτά πριν
Να σαι καλα και οτι ξερει και μπορει να βοηθαει ο καθενας καλο κανει.ειναι και γι αυτο το FORUM πιστευω!!!!!! ;) ικανοποιητικα ειναι.σκεψου σπανια λενε ποσα πρεπει να...
emo
Προβολές: 1029
Απαντήσεις: 71
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 3
  • 4
  • 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της georgegk
Το θέμα άρχισε 2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν από georgegk
Καλησπερα στο forum, και συγχαρητηρια σε οσους συμβαλουν για εμας τους ''ασχετους'', στην σωστη ενημερωση οσον αφορα τα πελλετ. Εδω και μια μια βδομαδα ειμαι κατοχος...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 12 Ώρες 13 Λεπτά πριν
ΤΟ ΚΛΑΣΙΚΟ μενου ειναι αλλιως. ισως για αεροθερμες ειναι αυτο αλλα για τις ισχυς 2 3 4 στο κοχλια και για το μοτερ καμιναδας δεν βλεπω κατι!!!!!δεν το ξερω γιατι το εχουν...
emo
Προβολές: 32
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΧΡΥΣΑ
Το θέμα άρχισε 13 Ώρες 34 Λεπτά πριν από ΧΡΥΣΑ
Παιδιά μου συμβαίνει αυτό στην σόμπα νερου πέλλετ Burnit 23KW Ανάβω την σόμπα Και βγαίνει η ένδειξη AL 7 SAFETY THERMAL ΜΕΜΟRY ALARM τι μπορει να ειναι
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 12 Ώρες 22 Λεπτά πριν
Θερμικο ασφαλειας δες εδω www.energ.gr/index.php?option=com_kunena...&id=60074&Itemid=384
emo
Προβολές: 35
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της andreas72
Το θέμα άρχισε 13 Ώρες 36 Λεπτά πριν από andreas72
Παιδιά μου συμβαίνει αυτό στην σόμπα νερου πέλλετ Burnit 23KW Ανάβω την σόμπα Και βγαίνει η ένδειξη AL 7 SAFETY THERMAL [attachment] ΜΕΜΟRY ALARM τι μπορει να ειναι;
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 12 Ώρες 25 Λεπτά πριν
Εχει ενα μαυρο καπακι η θερμικη ασφαλεια και ενα κοκκινο μπουτον το πατας μεσα και κουμπωνει. πας με το σετ στο μενου settigs technic πατας σετ και με αριστερο πανω βελακι...
emo
Προβολές: 81
Απαντήσεις: 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της moutsos
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 6 Ώρες πριν από moutsos
Καλησπέρα, πρόσφατα ολοκληρώθηκε αυτόνομη εγκατάσταση ΦΑ σε διαμέρισμα 118τμ στη Ν. Σμύρνη. Ο επίτοιχος λέβητας που εγκατέστησα είναι ο Bosch Condens 3000...
Το Άβαταρ του/της moutsos
Τελευταία Δημοσίευση από moutsos 15 Ώρες 40 Λεπτά πριν
Καλημέρα, ο ηλιακός συνδέεται απευθείας στους σωλήνες του ζεστού νερού, ωστόσο οι ίδιο σωλήνες στην άλλη άκρη συνδέονται και με τον λέβητα(για τα ζεστά νερά...
emo
Προβολές: 1000
Απαντήσεις: 44
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jamiespoursas
Το θέμα άρχισε 2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν από jamiespoursas
Καλησπέρα στην κοινότητα. Είμαι νέο μέλος και η αλήθεια είναι πως έχω βοηθηθεί πάρα πολύ από τα γραφόμενά σας. Φέτος τον Νοέμβριο εγκατέστησα έναν ξυλολέβητα...
Το Άβαταρ του/της jamiespoursas
Τελευταία Δημοσίευση από jamiespoursas 1 Ημέρα 7 Ώρες πριν
Το κλαπέ σφραγίζει καλά, γιατί πριν το τοποθετήσω είχα επιστροφές καπναερίων από τον λέβητα πετρελαίου μέσα στο λεβητοστάσιο, ενώ μετά την τοποθέτησή του ουδέν. Η...
emo
Προβολές: 1859
Απαντήσεις: 26
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της nick833
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 3 Μήνες πριν από nick833
Καλησπέρα σας. Όπως είπα και εδώ σας διαβάζω καιρό τώρα και με βοηθήσατε αρκετά ώστε να επιλέξω την θέρμανση για τα 105τμ της μονοκατοικίας μου στην κεντρική...
Το Άβαταρ του/της nick833
Τελευταία Δημοσίευση από nick833 1 Ημέρα 9 Ώρες πριν
Πλησιάζω τους 4,5 τόνους. Με βλέπω να φτάνω τους 6 φέτος !!!!
emo
Προβολές: 1.81εκατ.
Απαντήσεις: 2130
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της PRIMUS 45
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 11 Μήνες πριν από PRIMUS 45
ΑΠΟ ΤΙΣ 10 ΓΕΝΑΡΗ ΚΑΙΩ ΤΩΝ PRIMUS 45 ΤΙΣ MAVIL. ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΛΕΒΗΤΑΣ. ΕΒΑΛΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ PELLET KAI ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΑΙΩ ΠΥΡΗΝΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ
Το Άβαταρ του/της george cc
Τελευταία Δημοσίευση από george cc 1 Ημέρα 16 Ώρες πριν
Του εβαλα την ιδια ασφάλεια και εβαλα και 8Α.Μολις ξεκινάει να δουλεύει ο κοχλίας σαν να βρίσκει εμπόδιο και σταματάει.Θα το ανοίξω μήπως ζορίζεται κάπου ο κοχλίας....
emo
Προβολές: 250
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της georgegk
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 4 Ημέρες πριν από georgegk
Παιδια, εχω βαλει προσφατα μια πελλετ σομπα στο σαλονι μου, και πλεον το κλιματιστικο στον χωρο εκεινο ειναι αχρειαστο (με ροζ χρωμα). Που θα μπορουσα να το βαλω να...
Το Άβαταρ του/της paradisos
Τελευταία Δημοσίευση από paradisos 1 Ημέρα 19 Ώρες πριν
Νομίζω θα κάνει δουλειά... εγώ το κάνω αυτό με τον ιονιστη χώρου και βλέπω αποτελέσματα ..!!
emo
Προβολές: 130
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της panarab
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 15 Ώρες πριν από panarab
Καλησπέρα παιδιά, τον τελευταίο καιρό ύπαρχει μια έλλειψη σε Schweighofer και Golden nuggets pellet, τουλάχιστον στη Θεσσαλονίκη. Γνωρίζετε που μπορώ να βρω περίπου 25-30 τσουβάλια...
Το Άβαταρ του/της panarab
Τελευταία Δημοσίευση από panarab 2 Ημέρες 1 Ώρα πριν
Έχω μία αερόθερμη σόμπα ΗΡ-60 Στάλθηκε από το X9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
emo
Προβολές: 154χιλ.
Απαντήσεις: 745
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της N1k0s
Το θέμα άρχισε 5 Χρόνια 2 Μήνες πριν από N1k0s
Σήμερα έκανα παραγγελία μία σκούπα Wiltec στάχτης γιατί δεν το μπορώ το φτυάρισμα ... εσείς τι κάνετε σε αυτόν το τομέα ;
Το Άβαταρ του/της ianis
Τελευταία Δημοσίευση από ianis 2 Ημέρες 4 Ώρες πριν
Την χρησιμοποιώ για σόμπα. Κ ναι, με ενοχλεί κ μένα που θέλει τόσο συχνά καθάρισμα. Αλλά πιστεύω οτι είναι πρόβλημα των HEPA αυτό όπως πολύ σωστά αναφέρεται σε...
emo
Προβολές: 249
Απαντήσεις: 26
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της petros992
Το θέμα άρχισε 6 Ημέρες 6 Ώρες πριν από petros992
καλησπερα, θα ηθελα να μαθω το κρυφο μενου της σομπας κ κυριως πως αυξανω τη δυναμη του αερα στο χωρο καυσης, καθως πιανει καρβουνο στο τασακι με αποτελεσμα να...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 2 Ημέρες 7 Ώρες πριν
Αναφορά Δημήτρη στον δικο μου λέβητα είναι κάθε 15λεπτά το καθάρισμα του δοχείο καύσης. Πέτρο ανέβασες τους χρόνους στην έναρξη και στο σβήσιμο??Είδες διαφορά?? Υπάρχει...
emo
Προβολές: 568
Απαντήσεις: 20
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΠΑΤΕΝΤΑΣ
Το θέμα άρχισε 2 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν από ΠΑΤΕΝΤΑΣ
γιατί ο κοχλίας τις σόμπας που εχω μόλις ζορίζετε φέρνει ανάποδη κίνηση NB-P15. είναι βλάβη μοτέρ - πυκνωτή η έτσι πρέπει να κάνει. παρακαλώ βοηθηστε με ευχαριστω.
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ημέρες 21 Ώρες πριν
Δεν εχει να κανει με το ποσο γρηγορα η αργα.το βημα του κοχλια ειναι αναλογα του μοτερ που εχει. ειναι το ποση ποσοτητα παραπανω η παρακαταω θα ριξει.δευτερολεπτα...
emo
Προβολές: 692
Απαντήσεις: 59
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν από jnet
Αγαπητά μέλη του energ.gr, Καλή Χρονιά, το energ.gr είναι στην ευχάριστη θέση να προχωρήσει σε διαδικασία κλήρωσης συσκευης Power Bank 8000mA. [attachment] Μπορεί να συνδεθεί με ολα τα...
Το Άβαταρ του/της geodag
Τελευταία Δημοσίευση από geodag 4 Ημέρες 4 Ώρες πριν
Συγχαρητήρια αδερφέ.... Πάντα τυχερός να είσαι!!
emo
Προβολές: 408χιλ.
Απαντήσεις: 2843
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 4 Μήνες πριν από jnet
. Τιμές Pellet on Line Επιπλέον πρόσφατες τιμές βλέπουμε και καταχωρούμε ελεύθερα και με τα στοιχεία της επιχείρησης στον παρακάτω σύνδεσμο Τιμές Pellet Αναφορά Το θέμα Τιμή Pellet...
Το Άβαταρ του/της Pasxalis
Τελευταία Δημοσίευση από Pasxalis 4 Ημέρες 5 Ώρες πριν
Θεσ/νικη και ηταν τελευταια μαλλον για φετος δεν ξερω αν θα βρω
emo
Προβολές: 1213
Απαντήσεις: 22
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της geopar
Το θέμα άρχισε 11 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν από geopar
Καλησπέρα νέος στο σιτε αλλά παρακολουθώ εδώ και καιρό τις συζητήσεις . Θα ήθελα την βοήθεια σας για το τη θέρμανση να επιλέξω στο σπίτι μου που βρίσκεται στα Δίδυμα...
Το Άβαταρ του/της etsa67
Τελευταία Δημοσίευση από etsa67 4 Ημέρες 10 Ώρες πριν
24000 θερμίδες ειναι θεωρω πολυ λίγο για 134 η έστω 100 τμ χωρις μόνωση. Κανε έναν πρόχειρο υπολογισμό απο τα σώματα του καλοριφέρ για δεις πόσες θερμίδες θα βγάλεις. Όσο...
emo
Προβολές: 57.4χιλ.
Απαντήσεις: 319
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της michalisgr
Το θέμα άρχισε 4 Χρόνια 6 Μήνες πριν από michalisgr
Προς το συντονιστη και προμηθευτες..Μιας και ενδιαφερει σε παρα πολλους εδω μεσα...Σκεφτηκα να γινει και μια ειδικη τιμη - προσφορα ΦΙΛΤΡΟΥ σομπας πελλετ.. Ας...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 4 Ημέρες 11 Ώρες πριν
η λογικη ειναι να ακολουθουμε οσα λεει ο κατασκευαστης γενικα ... και φυσικα μπορειτε να δοκιμασετε ...αλλα το ολα δεν ισχυει
106 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 7 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 157890 | Σύνολο θεμάτων: 4585
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 2
  • Σημερινές απαντήσεις: 0 | Χθεσινές απαντήσεις: 21
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.867 δευτερόλεπτα