Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

energeiakotzaki.gr

06/10/2017
2017-2018 Ευχόμαστε ένα ζεστό χειμώνα σε ολους ...
111 Θέματα

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 217
Απαντήσεις: 13
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kostas kap
Το θέμα άρχισε 4 Ημέρες 22 Ώρες πριν από kostas kap
Γεια σας. Εχω την thalia plus 35 kw,και θελω να επεμβο στο βασικο μενου θεορο οτι στο ξεκινιμα της περνανε 15 λεπτα ασκοπα,οσπου να παι στην κανονικη λειτουργια της. Αφτο το...
Το Άβαταρ του/της kostas kap
Τελευταία Δημοσίευση από kostas kap 15 Λεπτά πριν
Καλημερα Γιωργο,ανεβηκα τωρα πανο και δεν βρηκα την αναμονη ον.Εμενα εχει menou eco on kai off δεν βρηκα χρονο για να ρυθμησο.
emo
Προβολές: 4206
Απαντήσεις: 34
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της apohxos
Το θέμα άρχισε 3 Χρόνια 10 Μήνες πριν από apohxos
Πριν από 2 μήνες περίπου αγόρασα την εστία nordpeis ni25 χωρίς τις έτοιμες επενδύσεις της εταιρίας. Η εστία τοποθετήθηκε σαν κασέτα, φτιάχτηκε θερμοθάλαμος με πεπιεσμένο...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 1 Ώρα 59 Λεπτά πριν
οτι διαμετρο εχει το τζακι τουλαχιστον 4 μετρα συνολικο υψος κι 1 μετρο πανω απ την σκεπη αν ο κορφιας ειναι μακρυα
emo
Προβολές: 168
Απαντήσεις: 18
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της emmanouil
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 13 Ώρες πριν από emmanouil
Καλησπερα , θελω να αγορασω το συγκεκριμενο μοντελο για σπιτι 65τμ ενιαια σαλονοκουζινα ενα δωματιο και μπανιο... Ισως σε 2 χρονια μετακομισω σε μεγαλυτερο σπιτι...
Το Άβαταρ του/της georgegk
Τελευταία Δημοσίευση από georgegk 2 Ώρες 3 Λεπτά πριν
Dimlyk,απολυτα κατανοητος φιλε μου και ευχαριστω!!!! Απ'οτι καταλαβα πειραζουμε τροφοδοσιες κτλ., μονο σε περιπτωση που εχουμε κλινκερ η δεν γινεται σωστη καυση.
emo
Προβολές: 15.5χιλ.
Απαντήσεις: 116
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 6
  • 7
  • 8
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της valsam
Το θέμα άρχισε 5 Χρόνια 1 Εβδομάδα πριν από valsam
Eφτασε η ωρα να κανω μια μινι παρουσιαση του λεβητα μου και'γω, μαξι ειναι μαλλον αλλα μινι λεω γιατι απο καταναλωσεις και προβληματα ολοκληρωμενη αποψη θα εχω στο...
Το Άβαταρ του/της valsam
Τελευταία Δημοσίευση από valsam 2 Ώρες 39 Λεπτά πριν
Αναφορά Αναφορά Φιλε ξυλα ειχα 4 τονους από παλια οταν εβαλα τον λεβητα (110 ευρω ο τονος που αναθεμα μου αν ηταν τονος αρα 440 ευρω στο συνολο)πηρα την επομενη χρονια μια νταλικα από...
emo
Προβολές: 785
Απαντήσεις: 7
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kostasion78
Το θέμα άρχισε 11 Μήνες 1 Εβδομάδα πριν από kostasion78
Καλησπέρα σε όλους. Μήπως έχει κάποιος Τεχνικό Εγχειρίδιο για σομπα πελλετ King 10kw στα ελληνικά είτε και στα αγγλικά!! Και το κρυφό μενού? Στάλθηκε από το SM-A300FU μου...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 4 Ώρες 47 Λεπτά πριν
PRODOCALDO FILO AIR 6KW.εισοδο μενου επεξηγησεις και παραμετροι [attachment] [attachment] [attachment]
emo
Προβολές: 1078
Απαντήσεις: 25
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της MENIOS
Το θέμα άρχισε 11 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν από MENIOS
Καλησπερα η καλημερα καλυτερα. Μπηκα κι ελογου μου στην παρεα των σφαιρανθρωπων(πελλετανθρωπων) και θα ηθελα να ρωτησω λογο του οτι ειμαι (φρεσκος) στο θεμα: σομπα...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 4 Ώρες 56 Λεπτά πριν
Καλημερα.επειδη οι prodocaldo αναλογα τα μοντελα σε kw εχουν διαφορετικο μενου και τιμες σας ανεβαζω εδω η οποιος θελει του τα στειλω σε μαιλ . μενου N8-1 ΚΑΙ Ν8-2 ειναι οι...
emo
Προβολές: 32
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της κωστας1975
Το θέμα άρχισε 12 Ώρες 51 Λεπτά πριν από κωστας1975
Προβλημα σε σομπα πελλετ ECO GROUP ECO AIR10kw.αν μπορει καποιο μελος να με βοηθηση ριχνει πολλα πελλετ στο ποτηρακι με αποτελεσμα να μπουκωνη και να μην περνει φωτια η...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 5 Ώρες 21 Λεπτά πριν
Καλημερα.στο κανει μονο στο ξεκινημα που γεμιζει πελλετ για 1η φορα το κουπακι?η αντισταση εισαι σιγουρος δουλευει?αν θες να το δουμε παρε με τηλ μετα τις 7 το...
emo
Προβολές: 111
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ZORAN
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 19 Ώρες πριν από ZORAN
χαιρετω ολα τα μελη! σας αναφερω την περιπτωση της εγκαταστασης του τζακιου μηπως κ μπορεσετε να με βοηθησετε.εγινε αντικατασταση του παλιου τζακιου με πυροτουβλο...
Το Άβαταρ του/της ZORAN
Τελευταία Δημοσίευση από ZORAN 13 Ώρες 58 Λεπτά πριν
δηλαδη πρεπει να ξαναγκρεμισω το τζακι για να μπει το βαρυτικο ταμπερ? :angry: :angry: πανω εχω χτιστη καμιναδα,δεν υπαρχει κατι να μειωσω τον ελκυσμο απο πανω?
emo
Προβολές: 37
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Δημοσθένης Λ
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 1 Ώρα πριν από Δημοσθένης Λ
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορώ να επαναφέρω την προαναφερθέν σόμπα στις εργοστάσιακες ρυθμίσεις με κάποιο τρόπο για να διορθώσω όλες τις παραμέτρους που από λάθος...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 18 Ώρες 34 Λεπτά πριν
παρε με τηλ 6942065727
emo
Προβολές: 110
Απαντήσεις: 10
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Δημοσθένης Λ
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 17 Ώρες πριν από Δημοσθένης Λ
Καλησπέρα παιδιά έχω ένα πρόβλημα από χαζομάρα προσπαθώντας να ανεβάσω της στροφές στα καυσαέρια από λάθος απορρύθμισα την αντίσταση και πλέον δεν ανάβει η σόμπα...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 18 Ώρες 55 Λεπτά πριν
Καλησπερα θα σου το στειλω τι κανει το καθενα.το αλλαρμ που σου βγαζει ειναι ALARM DEP FAIL ?αν ναι ειναι η η καμιναδα σου φραγμενη(σπανια) αλλα πιστευω ειναι μπουκωνενο...
emo
Προβολές: 8520
Απαντήσεις: 89
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της dimitris11
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν από dimitris11
Πηρε φωτια η καμιναδα εντος σπιτιου κατα το σβησιμο της σόμπας. Οποιος εχει καμια ιδεα απο τι μπορει να προκληθει κατι τετοιο θα με βοηθουσε για να αποφευχθει...
Το Άβαταρ του/της dimitris11
Τελευταία Δημοσίευση από dimitris11 21 Ώρες 5 Λεπτά πριν
Αναφορά [attachment] [attachment] [attachment] [attachment] [attachment] [attachment] [attachment] Τα τουμπα. [attachment] ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΟΛΗ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΙΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΒΡΕΘΗΚΕ Η ΛΥΣΗ,ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΡΙΟΔΗ. Η ΛΥΣΗ...
emo
Προβολές: 699
Απαντήσεις: 19
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 2 Ημέρες πριν από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
[attachment] Ανοιγω ενα ποστ με φωτο και ιδεες για τα λεβητοστασια μας.εικονα χωρος εργαλεια συντηρυσης ηλεκτρολογικα αυτοματισμοι και οτι αλλο ειναι για την...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 1 Ημέρα 5 Ώρες πριν
Διαβαστε εδω λεει αρκετα ενδιαφεροντα πραγματα για θερμανση λεβητοστασιο κ.α www.ti-soft.com/el/support/help/thermocad/project/boilerroom
emo
Προβολές: 69
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της akisstam
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 15 Ώρες πριν από akisstam
Ανοιχτηκε κατω περσιδα και μακρυνα λιγο την πανω αλλα τα ιδια...και εκλεισα την περσιδα μπαλκονιου...η ιδια μυρωδια παλι στον ιδιο βαθμο...Μαλλον πρεπει να ξεκολλησει...
emo
Προβολές: 256
Απαντήσεις: 28
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το θέμα άρχισε 3 Ημέρες 16 Ώρες πριν από akisstam
Καλησπέρα σε όλους, Διαβάζοντας τις τελευταίες ημέρες το forum διαπίστωσα πόσο χρήσιμο είναι σε ανθρώπους έχοντας και όχι γνώση περί ενεργειακών τζακιών. Συνεχίστε...
Τελευταία Δημοσίευση από akisstam 1 Ημέρα 15 Ώρες πριν
Αναφορά Αναφορά Αναφορά Αναφορά Θα έκανα ότι γράφει ο Πάνο αλλα ίσως θα άφηνα το κλείσιμο της εξωτερικής τρύπας για πιό μετά. Μία αεροβαλβίδα εκεί μπορεί να ήταν καλύτερη επιλογή, ώστε να μην έχει...
emo
Προβολές: 5675
Απαντήσεις: 45
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της andreas72
Το θέμα άρχισε 2 Χρόνια 11 Μήνες πριν από andreas72
ΣΟΜΠΑ PELLET PRONTOCALDO FILO AIR 6KW ΜΑΥΡΗ . ΑΠΟ praktiker μήπως έχει κάνεις το μανουαλ με το κρυφό μενού? :blush:
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 1 Ημέρα 15 Ώρες πριν
Να σαι καλα.ευχαριστω για τα καλα σου λογια.τα συγκρινες ειναι οι ιδιες η οχι?βαλε αυτες που σου εγραψα ειναι απο τη μανα της.αλλα πουλας δωσε και τις ρυθμισεις σε...
emo
Προβολές: 530
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της PELLETSOT
Το θέμα άρχισε 2 Μήνες 3 Εβδομάδες πριν από PELLETSOT
Πωλείται αερόθερμη σόμπα πέλλετ, ιταλική, Puros Grazia, 12Kw. Ζεσταίνει άψογα και με επάρκεια μονοκατοικία 120τμ. σε περιοχή με υψηλές απαιτήσεις σε θέρμανση. Πώληση λόγω...
Το Άβαταρ του/της PELLETSOT
Τελευταία Δημοσίευση από PELLETSOT 1 Ημέρα 16 Ώρες πριν
Έχει πουληθεί
emo
Προβολές: 53
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 17 Ώρες πριν από jnet
Φιλος ψαχνει να αγορασει ξυλολεβητα για την θερμανση του σπιτιου του. Εξοχικο σε πρψτη φαση. Μου ειπε οτι προτιμαει καποιον κατασκευαστη απο ελλαδα για να εχει...
emo
Προβολές: 192
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Petran2011
Το θέμα άρχισε 6 Ημέρες πριν από Petran2011
Καλημέρα. Εχω ένα τζάκι PIAZZETTA HT600, το οποίο αγόρασα την άνοιξη που μας πέρασε. Μέχρι τώρα το έχω ανάψει 15-20 φορές. Την τελευταία φορά που το άναψα παρατήρησα πως ο...
Το Άβαταρ του/της surfer
Τελευταία Δημοσίευση από surfer 1 Ημέρα 23 Ώρες πριν
Για αυτό σε ρώτησα αν ήταν ο μοχλός ανοικτός. Στην περίπτωση αυτή είναι πιο έντονη η φλόγα και τα καυσαέρια επομένως αφού ο μοχλός περνά μέσα από την καμινάδα λογικό...
emo
Προβολές: 69
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της takislad
Το θέμα άρχισε 2 Ημέρες 16 Ώρες πριν από takislad
Γεια σας παιδια αγορασα μια κασετα salqueda 800 gv και θα την τοποθετησω μονος μου το τοποθετω σε παλαια χτιστη καμιναδα. εχω καποιες ερωτησεις 1. Πως θα κλεισω το κενο στο...
emo
Προβολές: 307
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΤΡΑ
Το θέμα άρχισε 6 Ημέρες 21 Ώρες πριν από ΑΝΤΩΝΗΣ ΠΑΤΡΑ
Μολις χθες ηρθε η σομπα που τελικα αποφασισα να βαλω Ελληνικης κατασκευης 5χιλ λαμαρινα με φουρνο, ομορφη σχετικα και στιβαρη. [attachment] [attachment] Αλλα σημερα...
Το Άβαταρ του/της Kosmas71
Τελευταία Δημοσίευση από Kosmas71 2 Ημέρες 19 Ώρες πριν
Εγω το χαμηλωνω κατα 1/3 μονο εφοσον αν φυσαει δυνατος αερας, παντα το εχω ανοιχτο. Τον αερα που εχω στο συρταρι της σταχτης τον εχω ανοιχτο μεχρι να παρουν καλα τα...
111 Θέματα

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 13 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 153474 | Σύνολο θεμάτων: 4829
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 81
  • Νέα θέματα σήμερα: 0 | Νέα θέματα χθες: 2
  • Σημερινές απαντήσεις: 10 | Χθεσινές απαντήσεις: 25
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.678 δευτερόλεπτα