Κοινότητα
Postit
Τα μέλη μας
Blog
Forum
Ανακοινώσεις
Κλείσιμο

23/12/2018
Οσοι βρίσκεστε στο energ.gr και ασχολείστε μαζί του. Το Ομότιμο Μανιφέστο του Βασίλη Κωστάκη θα σας δωσει το δάσος του οποίο ενα δενδράκι είναι και το energ.gr.

issuu.com/voreiodytikes/docs/omotimomanifesto/31?e=0

Στον παρακάτω σύνδεσμο αν θέλετε να εμβαθυνεται υπάρχει και το βιβλίο η ομότιμη προοπτική.

voreiodytikes.blogspot.com/p/e-books.html

www.eanagnostis.gr/%CE%B4%CF%89%CF%81%CE...1%CF%83%CE%AF%CE%BB/

Για να ανοιξουν λίγο τα μάτια μας. ...
40 Θέματα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

Πρόσφατες Συζητήσεις

emo
Προβολές: 25
Απαντήσεις: 5
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της cerigo
Το θέμα άρχισε 10 Ώρες 6 Λεπτά πριν από cerigo
Καλημέρα σας! Είμαι κάτοχος μιας Qlima Rosada 10.3 kw www.qlima.com/assortment/heating/pellet-...s/rosada-103-m-line/. Την αγόρασα από τα Leroy Merlin πριν 3 χρόνια. Το τελευταίο καιρό παρουσίαζει το...
Το Άβαταρ του/της ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 1 Ώρα 45 Λεπτά πριν
Δες εμαιλ
emo
Προβολές: 10.4χιλ.
Απαντήσεις: 79
  • Σελίδα:
  • 1
  • ...
  • 4
  • 5
  • 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kaikas
Το θέμα άρχισε 6 Χρόνια 11 Μήνες πριν από kaikas
Καλησπερα σας.Αγορασαμε τη Σομπα pellet ENERGY GP 8000 8.8KW απο τον κυριο Μοσχαλη.Απο πελλετ χρεισιμοποιω το GOLDEN NUGGETS και θελω να ρωτησω τον κυριο Μοσχαλη η αν καποιος απο σας...
Το Άβαταρ του/της Fokion
Τελευταία Δημοσίευση από Fokion 2 Ώρες 14 Λεπτά πριν
στο αναμα και στο σβησιμο βγαζει. λιγο αλλα βγαζει. μετα ειναι αορατο και μυριζει σα ξυλο. ε μη του τη μοστραρεις και μεσα στη μουρη :) :)
emo
Προβολές: 2.13εκατ.
Απαντήσεις: 3772
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της jnet
Το θέμα άρχισε 7 Χρόνια 4 Εβδομάδες πριν από jnet
. Τιμές Pellet on Line Επιπλέον πρόσφατες τιμές βλέπουμε και καταχωρούμε ελεύθερα και με τα στοιχεία της επιχείρησης στον παρακάτω σύνδεσμο Τιμές Pellet Αναφορά Το θέμα Τιμή Pellet...
Το Άβαταρ του/της sdancer75
Τελευταία Δημοσίευση από sdancer75 8 Ώρες 52 Λεπτά πριν
Αναφορά καλησπέρα μια ερώτηση θέλω να κάνω αν γνωρίζετε. Πήρα ένα τόνο gruneholz αλλά μυρίζει πολύ έντονα. Δεν το έχω παρατηρήσει αυτό στο Swai και στο Μαίναλο. Ισχύει αυτό που μου...
emo
Προβολές: 29
Απαντήσεις: 3
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της meletis
Το θέμα άρχισε 23 Ώρες 21 Λεπτά πριν από meletis
Καλησπέρα, Έχω ένα λέβητα ξύλου , και θα ήθελα να του αγοράσω ένα ηλεκτρονικό πίνακα. Το είχα ψάξει παλιότερα , και είχα επικοινωνήσει με το Κυριαζή αλλα μετά το...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 10 Ώρες 4 Λεπτά πριν
Το καλύτερο είναι να μιλήσεις με την εταιρία διότι έχει και άλλα μοντέλα που τα έχει για πέλλετ αλλά με κάποια παραμετροποίηση πιθανόν να κάνουν και για τα...
emo
Προβολές: 52
Απαντήσεις: 4
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της bitbit
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 3 Ώρες πριν από bitbit
Καλησπέρα σας, Έβαλα αρχές Απρίλη έναν Kozlusan Slimpel Easy 25 Kw Pellet [attachment] Είναι ημιαυτόματος (δεν ξερω τι εννοεί, δεν τον βρήκα εγώ, η μητέρα μου και ο μηχανικός κατέληξαν σε...
Το Άβαταρ του/της bitbit
Τελευταία Δημοσίευση από bitbit 12 Ώρες 50 Λεπτά πριν
Καλημέρα, φυσικά και έχεις δίκιο (και εγώ αυτά λεώ για αγορές στον τομέα μου). Να δω πως θα ξεμπερδέψω (μπερδέματα άλλων) και ας μην ειμαι ο υπεύθυνος. Να είσαι καλά...
emo
Προβολές: 397
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της aigaio
Το θέμα άρχισε 1 Χρόνος 3 Εβδομάδες πριν από aigaio
Καλησπέρα σε όλους Μήπως έχει κάποιος εμπειρία για αυτή την σόμπα.Την βρίσκω ΕΔΩ
Το Άβαταρ του/της takiscrist
Τελευταία Δημοσίευση από takiscrist 22 Ώρες 51 Λεπτά πριν
Έχω ζαχαρώσει κι εγώ την συγκεκριμένη για ενιαίο χώρο 45τμ....κάποιος που να την έχει και να μας πει εμπειρίες, απόδοση κλπ; Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας...
emo
Προβολές: 56
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Ροπκας
Το θέμα άρχισε 1 Ημέρα 9 Ώρες πριν από Ροπκας
Εχω εν αθεμα με τον λεβητα μου τον lp 14 της nordica....παρακλω πολυ οποιος εχει το συγκεκριμενο μοντελο παρακαλω ας μοη στηλει email στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. //
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 1 Ημέρα 3 Ώρες πριν
ΤΟ ΚΟΝΤΡΟΛΕΡ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...
emo
Προβολές: 60.6χιλ.
Απαντήσεις: 495
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της katsar
Το θέμα άρχισε 7 Χρόνια 2 Εβδομάδες πριν από katsar
Καλησπέρα σας φίλοι μου. Είμαι τεχνικός για τις σόμπες pellet και συγκεκριμένα στις Ravelli.Ήμουν τεχνικός σε ένα κατάστημα στη Θεσσαλονίκη αλλά έφυγα από εκεί και τώρα...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 2 Ημέρες 6 Ώρες πριν
Αν περνεις αερα οξυγονο απο μεσα πιθανον με την ανακυκοφωρια αερα μεσω καμιναδας να σου βγαζει απο εκει την μυρουδια.ταπωσε τη σωληνα οξυγονου για να δεις αν στο...
emo
Προβολές: 120
Απαντήσεις: 12
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της KYRMI
Το θέμα άρχισε 5 Ημέρες 1 Ώρα πριν από KYRMI
Καλησπέρα θέλω να ρωτήσω ποια ρύθμιση κάνω για να λειτουργεί ο θερμοστάτης που έβαλα στο σαλονη. Συνδέθηκε σωστά το καλώδιο στη σόμπα. Έχει ρύθμιση η σόμπα για θερ....
Το Άβαταρ του/της dimitris11
Τελευταία Δημοσίευση από dimitris11 2 Ημέρες 8 Ώρες πριν
Επέλεξε το air.
emo
Προβολές: 118χιλ.
Απαντήσεις: 1280
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της sakic
Το θέμα άρχισε 7 Χρόνια 1 Μήνας πριν από sakic
Καλησπερα Ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του συγκεκριμενου λεβητα www.termodinamik.com.tr/index.php?termodinamik=11&id=10 Τιμη 2700 με τα περαστικα ετοιμος για χρηση Αυτο που θελω να...
Το Άβαταρ του/της manosvitacar
Τελευταία Δημοσίευση από manosvitacar 3 Ημέρες 16 Λεπτά πριν
Αναφορά Καλησπέρα πωλείται εν λόγω λέβητας πυρήνας είναι σε άριστη κατάσταση ,βρίσκομαι Κρήτη στο Άγιο Νικόλαος αν κάποιος είναι από εδώ κοντά και τον ενδιαφέρει ας μου...
emo
Προβολές: 454
Απαντήσεις: 19
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της hellion
Το θέμα άρχισε 4 Μήνες 2 Εβδομάδες πριν από hellion
Χαιρετω τους φιλους ειδικούς... Λοιπόν θέλω την βοηθεια σας. Εχω μια αεροθερμη ELEDI CRYSTAL απο το 2013 που μας ζεσταινει μια χαρα, αλλα τον απριλιο κατι επαθε το κουμπι +...
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 3 Ημέρες 10 Ώρες πριν
Οκ εσύ αποφασιζεις
emo
Προβολές: 65
Απαντήσεις: 6
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της michaelkas
Το θέμα άρχισε 4 Ημέρες 6 Ώρες πριν από michaelkas
Καλησπέρα σε όλους , κάτοχος μιας ιταλικής palladio έκανα το λάθος και έβαλα φτηνό πελλετ περσι και βουλωσε. Αφου την έκανα σέρβις και αδειάσαμε τα πάντα μου πετάει το...
Το Άβαταρ του/της michaelkas
Τελευταία Δημοσίευση από michaelkas 4 Ημέρες 1 Ώρα πριν
Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. //
emo
Προβολές: 53
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Kostandino1
Το θέμα άρχισε 4 Ημέρες 22 Ώρες πριν από Kostandino1
Καλησπέρα παίδες. Ψάχνω εδώ και μήνες να βρω στην αγορά κάποια ξυλοσομπα - κουζίνα (ΌΧΙ όρθια, αλλά επίπεδη, ώστε να είναι εφικτό να βράζω νερό κτλ στην επιφάνεια...
emo
Προβολές: 265
Απαντήσεις: 17
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της panmag
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 5 Ημέρες πριν από panmag
Καλήσπέρα νέος στο forum.Είμαι προς αναζήτηση άλλου τρόπου θέρμανσης μιας και τα 500-600 το μήνα για πετρέλαιο δεν ....Εχει κάποιος άποψη για thermiki tsalikis hydro pellet 33.Χώρος...
Το Άβαταρ του/της PAPADAKIS
Τελευταία Δημοσίευση από PAPADAKIS 6 Ημέρες 3 Ώρες πριν
Αναφορά περιοχη ευβοια, μονοκατοικια στον 2 οροφο του 2000 κατασκευη,διπλα τξαμια,μονωση νορμαλ.καταναλωση 5 ΚΙΛΑ ΤΗΝ ΩΡΑ περιπου αναλογα τι θελεις. υπ'οψιν ότι εχω και buffer tank...
emo
Προβολές: 559
Απαντήσεις: 22
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της kuriakosspuridis
Το θέμα άρχισε 1 Μήνας 1 Εβδομάδα πριν από kuriakosspuridis
Καλησπέρα έχω λεβητα πελλετ της opop τον Black star 30kw και μου βγάζει στην οθόνη μήνυμα error sensor boiler. Αν έχει κάποιος τον ίδιο λέβητα μπορεί να μου πει που βρίσκεται αυτός ο...
Το Άβαταρ του/της Nasikas
Τελευταία Δημοσίευση από Nasikas 6 Ημέρες 5 Ώρες πριν
Αναφορά Ποια ήταν η διάγνωση και τι επισκευή έγινε; Δεν μπήκα σε λεπτομέρειες στην γρήγορη τηλεφωνική συνομιλία μαζί του. (βρισκόμουν σε γκισέ Τράπεζας εκείνη την ώρα. ) Αν...
emo
Προβολές: 57
Απαντήσεις: 1
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της KYRMI
Το θέμα άρχισε 6 Ημέρες 22 Ώρες πριν από KYRMI
Για σας ξέρει κάποιος τον κωδικό rds της ravelli HRV 120. Δεν είναι C2
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 6 Ημέρες 15 Ώρες πριν
ΑΝ εννοεις στο κρυφο μενου μπαινεις με Α9 ΚΩΔΙΚΟ.ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ RDS ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΙΚΑ (κανε μεταφραση) This particular RDS adjustment method allows for the calibration of the parameters related to the oxygen intake for...
emo
Προβολές: 80
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της KYRMI
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 23 Ώρες πριν από KYRMI
Για σας. Θέλω την βοήθεια σας έχω Μια ravelli HRV120 ξαφνικά γυρησε ανάποδα η οθόνη και τα βλέπω ανάποδα,!!! το βισμα είναι σωστά συνδεμένο και τα κουμπιά λειτουργούν άψογα.
Τελευταία Δημοσίευση από ΚΩΣΤΑΣ ΠΗΧΑΣ 1 Εβδομάδα 56 Λεπτά πριν
Επειδη εχει ξανασυμβει και στο μανιουαλ που εχω το γραφει πατημενο το ΟΚ γι αυτο σου το ειπα να το κανεις κατευθειαν.οσο αφορα default ειναι επαναφορα των ρυθμισεων...
emo
Προβολές: 235
Απαντήσεις: 9
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της Marios64
Το θέμα άρχισε 2 Εβδομάδες 8 Ώρες πριν από Marios64
Έχω ήδη αγοράσει το La Nordica FOCOLARE 70 PIANO EVO CRYSTAL www.lanordica-extraflame.com/en/products...70-piano-evo-crystal και βρίσκομαι στη φάση της τοποθέτησης. Έχω χτίσει εξωτερικό...
Το Άβαταρ του/της dimlyk
Τελευταία Δημοσίευση από dimlyk 1 Εβδομάδα 22 Ώρες πριν
τα 1000 και 750 αναφερονται στην πανω κατω περσιδα που πρεπει να κανεις η αλλη περσιδα που δειχνει εκει και συνδεεεται με το τζακι και ανεμιστηρα ειναι μικρη ασχετα απ...
emo
Προβολές: 51
Απαντήσεις: 0
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της AndreasK
Το θέμα άρχισε 1 Εβδομάδα 1 Ημέρα πριν από AndreasK
Πωλείται λεβητας πετρελαιου 35.000 θερμιδες 120€ λογω αντικατάστασης με αεριο. Και λεβητας πετρελαίου 30.000 θερμιδες 100€. Ανδρέας Καραγιαννοπουλος 6977345185 Θεσσαλονίκη
emo
Προβολές: 121χιλ.
Απαντήσεις: 338
Προεπισκόπηση
Το Άβαταρ του/της alex
Το θέμα άρχισε 7 Χρόνια 7 Μήνες πριν από alex
Προτείνω να παραθέτουμε τιμές για Briquettes από κάθε μέρος της Ελλάδος!!!
Το Άβαταρ του/της dryianni
Τελευταία Δημοσίευση από dryianni 1 Εβδομάδα 2 Ημέρες πριν
Αναφορά Η Α1 που λές την βρήκα 290 με μεταφορικά. Η ποιο φτηνή που βρήκα είναι Ταγκλής 230+30 μεταφορικά ο τόνος, για Αθήνα Πέρυσι είχα πάρει Βολκάνο (δεν θυμάμαι πόσο, φέτος έχει...
40 Θέματα
  • Σελίδα:
  • 1
  • 2

Ποιός Είναι Συνδεδεμένος

Συνολικά συνδεδεμένοι χρήστες :: 0 μέλη και 20 επισκέπτες Συνδεδεμένοι
Επεξηγήσεις:  Διαχειριστής Ιστότοπου Γενικός Συντονιστής Συντονιστής Αποκλεισμένος Χρήστης Επισκέπτης
  • Σύνολο μηνυμάτων: 152560 | Σύνολο θεμάτων: 5349
  • Σύνολο ενοτήτων: 9 | Σύνολο κατηγοριών: 82
  • Νέα θέματα σήμερα: 1 | Νέα θέματα χθες: 3
  • Σημερινές απαντήσεις: 14 | Χθεσινές απαντήσεις: 11
Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.546 δευτερόλεπτα