2η Κλήρωση Οκτωβρίου 2012 Σομπα Ξύλου 6.6kW της Μοσχάλης ΑΒΕΤΕ

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40120 από nivosgr
Συγχαρητήρια στον κ. Μοσχάλη. Μπορει να την κερδισα αλλα την προτεινω ανεπιφυλακτα ως ιδανικη σχεση ποιοτητας τιμης.
Η ξυλοσοσμπα των 6.6 kw ειναι στιβαρη κατασκευη και η αποδοση της σου δινει την αισθηση μικρου τζακιου.

Την εκαψα με τον αερα της πρωτογενους κλειστο και της δευτερογενους στη μεση.
Το τζαμι δεν μαυριζει με τιποτα,η καυση ειναι τελεια, η κατασκευη της ετσι οπως ειναι μακρόστενη σου δινει τη δυνατοτητα να βαλεις καθετα, μεγαλα ξυλα, τα οποια όμως τα καιει χωρις προβλήματα.

Την δουλεψα χθες περιπου οκτω ωρες για να ξεμυρισει. Μπροστα της δεν μπορεις να σταθεις, ενω κατεφερε τελικα -οχι βεβαια ομοιομορφα- να ζεστανει όλο τον χωρο των τεσσαρων δωματιων.

Σε συνδυασμο με το ενεργειακο τζακι στον κατω οροφο, πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα με τη θερμανση αυτο τον χειμωνα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40128 από GT
Ήρθε κι έδεσε λοιπόν που λέμε!

Είναι ευχάριστο που έπιασε τόπο το δώρο!

Άντε, ούτε σταγόνα πετρέλαιο!


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40312 από DOOM_NX
Με γεια, nivosgr! Καλές ζέστες να έχεις και όρεξη να την χορταίνεις ξύλα! :)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40400 από Nasikas

Σε συνδυασμο με το ενεργειακο τζακι στον κατω οροφο, πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα με τη θερμανση αυτο τον χειμωνα

χμ....η φουκαριάρα η μανα μου που συντηρουσε επι 60 χρόνια 3 ξυλόσομπες (η μια μαγειρικής) και έχει πια σόμπα πελλετ, βλέποντας να βαζω σφιγτήρες στα μπουριά με φώναξε...."πως θα τα ξεβιδώνω να τινάζω τις σωλήνες...."

ΕΧΕΙ ΑΓΓΑΡΙΑ ΤΟ ΞΥΛΟ ΝΙΚΟΛΑ μου.
Μακάρι να βρω τρόπο να σε εφοδιάσω με 5-6 τονους φτηνη μπριγκέτα, αλλά...τα είπαμε...


Χαίρομαι που όλοι έγιναν ειδικοί στο πέλλετ.
Χαίρομαι που βλέπουν με δέος καθε ξενικό όνομα που κυκλοφορεί.
Επιβεβαιώνομαι.
Πάντα...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40482 από DOOM_NX

Nasikas έγραψε:

Σε συνδυασμο με το ενεργειακο τζακι στον κατω οροφο, πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα με τη θερμανση αυτο τον χειμωνα

χμ....η φουκαριάρα η μανα μου που συντηρουσε επι 60 χρόνια 3 ξυλόσομπες (η μια μαγειρικής) και έχει πια σόμπα πελλετ, βλέποντας να βαζω σφιγτήρες στα μπουριά με φώναξε...."πως θα τα ξεβιδώνω να τινάζω τις σωλήνες...."

ΕΧΕΙ ΑΓΓΑΡΙΑ ΤΟ ΞΥΛΟ ΝΙΚΟΛΑ μου.
Μακάρι να βρω τρόπο να σε εφοδιάσω με 5-6 τονους φτηνη μπριγκέτα, αλλά...τα είπαμε...


Μια και το έφερε η κουβέντα, οι σωλήνες σε λέβητα πέλλετ θέλουν τίναγμα; Δε βλέπω να βγάζουν καπνό και ανησυχώ :P

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 5 Μήνες πριν #40489 από stergiosbik

DOOM_NX έγραψε:

Nasikas έγραψε:

Σε συνδυασμο με το ενεργειακο τζακι στον κατω οροφο, πιστευω οτι δεν θα εχω προβλημα με τη θερμανση αυτο τον χειμωνα

χμ....η φουκαριάρα η μανα μου που συντηρουσε επι 60 χρόνια 3 ξυλόσομπες (η μια μαγειρικής) και έχει πια σόμπα πελλετ, βλέποντας να βαζω σφιγτήρες στα μπουριά με φώναξε...."πως θα τα ξεβιδώνω να τινάζω τις σωλήνες...."

ΕΧΕΙ ΑΓΓΑΡΙΑ ΤΟ ΞΥΛΟ ΝΙΚΟΛΑ μου.
Μακάρι να βρω τρόπο να σε εφοδιάσω με 5-6 τονους φτηνη μπριγκέτα, αλλά...τα είπαμε...


Μια και το έφερε η κουβέντα, οι σωλήνες σε λέβητα πέλλετ θέλουν τίναγμα; Δε βλέπω να βγάζουν καπνό και ανησυχώ :P


Mην ανησυχεις!
θα τον κανεις κι εσυ τον καπνοδοχοκαθαριστη! ;)

Δεν είναι ότι δεν είμαστε επαναστάτες. Απλά είμαστε άτυχοι που δεν είναι όπλο ο καναπές!!!


Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.092 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ