Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103707 από egglezos

dimlyk έγραψε: καταλαβαινω τους λογους μη δημοσιοποιησης αλλα θα ηθελα να τα δω (εννοειτε χωρις διακριτικα τιτλων) αν αυτο ειναι το κυριως προβλημα


ευχαρίστως. όποιος πελάτης μου ή μή τα θέλει είναι εδώ στην διάθεση του για να τα συμβουλευτεί...

για προβολή, δυστυχώς απαγορεύεται η μερική δημοσίευση ή αναπαραγωγή του χωρίς την άδεια του ΕΚΕΤΑ.

It would be possible to describe everything scientifically, but it would make no sense; it would be without meaning, as if you described a Beethoven symphony as a variation of wave pressure. - Albert Einstein
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by egglezos. Αιτία: πρόσθεσα ότι μπορεί να τα δεί και κάποιος που δεν είναι πελάτης μου...¨-)

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν - 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103725 από Pellet ZarisEcoEnergy

nchatzitou έγραψε: @DOOM_NX
Σ΄ευχαριστώ και σένα για το ενδιαφέρον σου , αλλά για αγορά από Θεσσαλονίκη το έχω ψάξει και δεν με συμφέρει λόγω μεταφορικών . Για Schweighofer ζητάνε 90€ για 3 τόνους μεταφορά στη Ξάνθη. Επίσης το φορτηγό δεν το φέρνει μέχρι το σπίτι μου (είναι σε δύσκολο σημείο) αλλά και αν το φέρει θα χρειαστώ άλλα 30€ για εργάτες να το κατεβάσουν και να το αποθηκεύσουν .
Οπότε την τρώω και δεν μιλάω. Εδώ βρήκα RZ 1130€ τα 3250 κιλά (0,34/κιλό) ξεχωριστά τα εργατικά για την αποθήκευση.
Για το Ameco που βρήκα με 286€/τόνος , ήθελα να ξέρω αν έχει διαφορά από το Ahira που χρησιμοποιώ ;
είναι καλύτερο ή όχι. Βασικά μ΄ενδιαφέρει η στάχτη και θερμογόνος δύναμη.


με διαφορα απο τα υπολοιπα που αναφερθηκαν, το Ameco ειναι σαφως ανωτερο και με καλυτερη τιμη!

Edit by Stavrax
Kύριε Ζαφειρόπουλε καλό θα ήταν να ρίχνατε μια ματιά στους κανόνες λειτουργίας της κοινότητας.
ΥΓ Δεν χρησιμοποίησα το κόκκινο γιατί μοιάζει πολύ δασκαλίστικο.
Last edit: 10 Χρόνια 10 Μήνες πριν by Stavrax.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103727 από Pellet ZarisEcoEnergy

john88s έγραψε: Πρόσεξε να γράφει Ameco κάθε σακούλι ξεχωριστά. Έχω δει άπειρε περιπτώσεις "Ameco" με 4 τσουβάλια πάνω πάνω με λογότυπο, ένα χαρτί και η παλέτα να έχει noname πελλετ που και καλά είναι Ameco.


θα μας πεις μια περιπτωση που το ειδες αυτο το φαινομενο?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103732 από john88s
Το είδα στον νομό Αχαΐας στα Καλάβρυτα σε φιλικό σπίτι. Δεν γνωρίζω τον έμπορο. Αυτό ήταν πέρσι.

Επίσης στον νομό Κορινθίας και συγκεκριμένα στο χωριό Βέλο, πάλι σε φιλικό σπίτι υπήρχε αυτού του είδους το Ameco. Πάλι πέρσι. Από τοπικό έμπορο είχε αγοράσει.

Τώρα τι να σου πω; Εγώ δεν έχω κάποιο λόγο να δυσφημίσω το προϊόν σου. Ούτε το έχω δοκιμάσει γιατί καίω μόνο Ελληνικά και έχω κάψει και μερικά άλλα για δοκιμή. Εδώ η μισή Ελλάδα πούλαγε thermopellet, και το άλλο πως το λέγανε ως αυστριακά. Άμα πέσει πάλι κάτι τέτοιο στην αντίληψη μου θα σε ενημερώσω.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103775 από Pellet ZarisEcoEnergy

Pellet ZarisEcoEnergy έγραψε:

nchatzitou έγραψε: @DOOM_NX
Σ΄ευχαριστώ και σένα για το ενδιαφέρον σου , αλλά για αγορά από Θεσσαλονίκη το έχω ψάξει και δεν με συμφέρει λόγω μεταφορικών . Για Schweighofer ζητάνε 90€ για 3 τόνους μεταφορά στη Ξάνθη. Επίσης το φορτηγό δεν το φέρνει μέχρι το σπίτι μου (είναι σε δύσκολο σημείο) αλλά και αν το φέρει θα χρειαστώ άλλα 30€ για εργάτες να το κατεβάσουν και να το αποθηκεύσουν .
Οπότε την τρώω και δεν μιλάω. Εδώ βρήκα RZ 1130€ τα 3250 κιλά (0,34/κιλό) ξεχωριστά τα εργατικά για την αποθήκευση.
Για το Ameco που βρήκα με 286€/τόνος , ήθελα να ξέρω αν έχει διαφορά από το Ahira που χρησιμοποιώ ;
είναι καλύτερο ή όχι. Βασικά μ΄ενδιαφέρει η στάχτη και θερμογόνος δύναμη.


με διαφορα απο τα υπολοιπα που αναφερθηκαν, το Ameco ειναι σαφως ανωτερο και με καλυτερη τιμη!

Edit by Stavrax
Kύριε Ζαφειρόπουλε καλό θα ήταν να ρίχνατε μια ματιά στους κανόνες λειτουργίας της κοινότητας.
ΥΓ Δεν χρησιμοποίησα το κόκκινο γιατί μοιάζει πολύ δασκαλίστικο.


Χιλια συγνώμη αν καταπάτησα κάποιον κανόνα. Ποιον αληθεια?
Εγώ απλα εξέφρασα την αποψή μου, όπως έκανε και άλλο μέλος νωρίτερα (ποστ 103516)
Αν απαγορεύετε να λέμε την άποψή μας, δεν θα έπρεπε να ισχύει για όλους?

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
10 Χρόνια 10 Μήνες πριν #103837 από Pellet ZarisEcoEnergy

john88s έγραψε: Το είδα στον νομό Αχαΐας στα Καλάβρυτα σε φιλικό σπίτι. Δεν γνωρίζω τον έμπορο. Αυτό ήταν πέρσι.

Επίσης στον νομό Κορινθίας και συγκεκριμένα στο χωριό Βέλο, πάλι σε φιλικό σπίτι υπήρχε αυτού του είδους το Ameco. Πάλι πέρσι. Από τοπικό έμπορο είχε αγοράσει.

Τώρα τι να σου πω; Εγώ δεν έχω κάποιο λόγο να δυσφημίσω το προϊόν σου. Ούτε το έχω δοκιμάσει γιατί καίω μόνο Ελληνικά και έχω κάψει και μερικά άλλα για δοκιμή. Εδώ η μισή Ελλάδα πούλαγε thermopellet, και το άλλο πως το λέγανε ως αυστριακά. Άμα πέσει πάλι κάτι τέτοιο στην αντίληψη μου θα σε ενημερώσω.


Δεν αισθανομαι οτι δυσφημεις το Ameco. Εμενα κατι μου λεει οτι στις δυο περιπτωσεις σου ειχε βαλει το χερι του καποιος Ελληναρας εμπορος...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.128 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ