Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88420 από xaloulis90
Πελλετ απο πευκο με φλοιο, χωρις πιστοποιησεις και με πολυ καλη θερμογονο δυναμη.
Και σε μενα και στον πεθερο μου κλινκερ μηδεν...σε διαφορετικους λεβητες, εγω ferroli, varmebaronen ο πεθερος κανενα προβλημα...14 τονους πηραμε απο μισους.
Σκονη στην σακουλα μηδεν στην κυριολεξια...σε ολες τις μπαλετες το ιδιο.
Μειονεκτημα η αυξημενη σταχτη που βγαζει, σε σχεση με τα πιστοποιημενα σαφεστατα.
Προσωπικα δεν με ενδιαφερει αυτο το θεμα...αλλωστε ποση ειναι η αυξημενη σταχτη;;; σημερα θα καθαρισω τον λεβητα μου μετα απο 14 μερες απο την προηγουμενη φορα...δεν βγαζουν ολες οι μπαλετες το ιδιο ποσοστο σταχτης.
Σε δυο μπαλετες, η σταχτη που βγαζω τωρα στις 14 μερες, την εβγαζα στις 8 με την ιδια καταναλωση σχεδον.
Αν καποιος θελει φτηνη τιμη, και να το καψει κυριως σε λεβητα, χωρις να ψειριζει τον κωλο της μαιμους, ας το παρει αφοβα.
Στην περιοχη μου κανει θραυση.
Αν για τον επομενο χειμωνα, δεν βρω κατι αλλο στην τιμη του progetto θα το ξαναπροτιμησω.
Ο βοηθος μου εβαλε μια σομπα νερου ΙΟΛΗ 20αρα σπιτι του, του εδωσα 20 τσουβαλια να τα δοκιμασει, με καυση χωρις κανενα προβλημα.[/quote]


καλημέρα χρήστο 14 ημέρες εννοείς γενικό καθάρισμα η απλά άδειασμα της στάχτης ?
Last edit: 11 Χρόνια 2 Μήνες πριν by xaloulis90.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88442 από kapjohn
παιδια ευχαριστα νεα πολυ καλη θερμογονο δυναμη καθολου καπνο κατα την εναυση λιγοτερη σταχτη απο το bioenergy point (70σακκια 330ε+25 μεταφορικα )διοτι στην κορινθο μας σκιζουν το Progetto Ecologia (75σακκια 300ε κοντα στην hellas can στην κορινθο)και με λιγοτερη σταχτη νομιζω τιμια προσφορα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88450 από dimlyk
εκει εχετε και κανα δυο ελληνικα ...εχετε τα υποψη σου για καμμια δοκιμη τουλαχιστον


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88456 από kapjohn
δεν ακουω καλα για τα πελλετ στην γειτονια μου πολλα παραπονα

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88467 από χρηστος8
[quote="xaloulis90"
καλημέρα χρήστο 14 ημέρες εννοείς γενικό καθάρισμα η απλά άδειασμα της στάχτης ?



Ενα ειναι το καθαρισμα και ειναι γενικο...περιλαμβανει αδειασμα σταχτης και τριψιμο ολου του λεβητα.
Η σταχτη φτανει μεχρι το σημειο που καιμε ξυλα και λιγο ψηλοτερα.
Γεμιζω εναν μεταλλικο κουβα μεχρι πανω και λιγο περισσοτερο.
Το μονο που κανω ξεχωριστα απο το γενικο καθαρισμα ειναι το αδειασμα της σχαρας καυσης.
Την αδειαζω δυο φορες την εβδομαδα κυριως προληπτικα...δεν βρισκω τιποτα...διαδικασια δευτερολεπτων.



Κύριε Ιησού Χριστέ Υιέ Θεού ελέησον με τον αμαρτωλό

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 2 Μήνες πριν #88468 από GT

kapjohn έγραψε: δεν ακουω καλα για τα πελλετ στην γειτονια μου πολλα παραπονα


Δηλαδή σας φέρνουν μάπα πέλλετ στη γειτονιά? :silly:


Ακόμα στα πετρέλαια...

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.131 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ