Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #83823 από dimlyk
οχι μαστορα δεν νομιζω οτι η γνωμη του κοσμου ειναι μονο εδω
αλλα νασαι σιγουρος οτι ξερω πολυ καλα τι λεω
οσοι δεν διαδαχτηκαν απ τα λαθη του παρελθοντος μπορουν να συνεχιζουν
μαζι τους και οι νεοκοποι ...αρκει να μην παραπονιουνται οτι τουε φταινε ολοι οι αλλοι

και ισχυει για εμπορους παραγωγους και καταναλωτες :)


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": DOOM_NX

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84307 από giogud

mastoras έγραψε:
Οσοι έχουν σόμπες, όντως παίρνουν το "χρυσό" αλλά είναι αμελητέα η ποσότητα-αγορά με αυτούς που καίνε πέλλετ σε καυστήρες.


Μάλιστα....

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84421 από mastoras
Γιώργη μια σόμπα για να ζεστάνει χρειάζεται 1-2 σακιά την ημέρα.

Ενας καυστήρας χρειάζεται από 4-5 σακιά και πάνω ημερησίως.

Δεν ξέρω τι κατάλαβες, η τελικά αυτό που ήθελα να πω το διατύπωσα σωστά, εννοούσα όμως ότι είναι ελάχιστοι αυτοί που ψάχνουν να αγοράσουν για να κάψουν ακριβό πέλλετ στον καυστήρα τους.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84509 από DOOM_NX
Από τη μία αυτό που φαίνεται φθηνό δεν είναι πάντα πιο φθηνό, από την άλλη αν μιλάμε για κεντρική θέρμανση, το ίδιο αναμένεται να καταναλώσει μια υδραυλική σόμπα πέλλετ με ένα λέβητα πέλλετ.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84517 από veziris
Εδώ και μερικές μέρες καίω το Κεχίδης πέλλετ σε σόμπα-λέβητα. Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Η δέουσα ζέστη με πολύ λίγη στάχτη. Πριν από αυτό έκαψε μια παλέτα egger, χωρίς να βλέπω μέχρι τώρα σημαντικές διαφορές. Όσο για την μυρωδιά στον χώρο αποθήκευσης η σύζυγος μύρισε ξύλο τώρα ενώ με το egger δεν είχε εκφραστεί. Και τα δύο πάντως λειτουργούν το ίδιο καλά (τα πέλλετ εννοώ, όχι την σύζυγο ;) ).Βαθμός και στα δύο 8 γιατί δεν ξέρω τι μου επιφυλάσει το μέλλον.
Ελπίζω να μην χάλασα την διάθεση του φίλου DOOM....
Θα παρακολουθούσαμε με ενδιαφέρον πάντως ένα τεστ με πιστοποιημένα και μη πιστοποιημένα (αυτά που έχουν καλές κριτικές) για να δούμε αν υπάρχουν όντως τόσο μεγάλες διαφορές, αφού απέδειξες ότι κατέχεις το άθλημα του ελεγκτή και με το παραπάνω.
Last edit: 11 Χρόνια 3 Μήνες πριν by veziris.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 3 Μήνες πριν #84564 από dimlyk
χθες και σημερα εκαψα και το 4ο πελλετακι μου ...το γνωστο σβαι ...
ομοια εικονα γενικα με το γκολντεν με ισως λιγοτερα μαυρισματακια εξωτερικα αλλα τα ιδια στο εσωτερικο ...ισως λιγο λιγοτερη σκονη (σ αυτο ομως δεν δινω ιδιαιτερη σημασια μια και δεν γνωριζω το ιστορικο κακοποιησης του καθενα ) οσο για την καυση η αναμενομενη τελεια γρηγορο ανεβασμα θερμοκρασιας ελαχιστη σταχτη και μηδενικο κλινκερ ....και συγκριτικη βαθμολογια
εγγερ 9 (λογω τιμης 4.85 εναντι 5.5 του σβαι. θα δειξει αν εξακολουθησει και του χρονου σαν τιμη)
γκολντεν 8 ( επισης λογω τιμης προηγειται του σβαι και υπολειπεται του εγγερ μια και στην καυση τα θεωρω σχεδον ισαξια και τα 3)
σβαι 8 επισης
και αμεκο 7 και με το ζορι πλεον (χαμηλοτερες θερμοκρασιες περισσοτερη σταχτη ) και χαμηλοτερη τιμη ισως απο τα αλλα 2 (σχετικο αυτο καθοτι θεωρω πλεον οτι ειναι υπερτιμημενο)

επιφυλασομαι ελαφρως για νεες δοκιμες του γκολντεν ,,,μια και εγιναν με την σομπα αστρωτη σχετικα


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.125 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ