Πείτε τι pellet καίτε και βαθμολογήστε το (1-10)

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69844 από XAALAARAA

dimlyk έγραψε:

XAALAARAA έγραψε:

dimlyk έγραψε: καποιοι νομιζουν οτι ολοι τρωνε κουτοχορτο συνεχιζοντας να πετανε ανακριβειες ... γιατι λεβεντες μου ?...
ο κοσμος και κριση και μυαλο εχει ...και αγνοια μαζι ... ε σ αυτην πονταρουν πολλοι εμποροι και σια ...αλλα να πονταρουν και καποιοι καταναλωτες ?...μαλλον περιεργο μου φαινεται



για πες μας τι εννοείς και σε ποιον καταναλωτή απευθηνεσαι γιατί εγω απο χωριο ειμαι και δεν καταλαβαινω

:)

φιλε μου χαλαρε
ενας παληος των φορουμ δεν δικαιολογηται να μπερδευει τον απλο πληθυντικο με τον πληθυντικο της μεγαλειοτητας :)


ετσι δεν κανουμε συζητηση ομως ;)
λεμε τι λεμε μετα :sick: .πως θα το λυσουμε το θεμα? η ετσι μας βολευει?

ΡΕ ΟΥΣΤΤΤΤΤ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69855 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Στο θέμα μας
Διαβάζω αναρτήσεις στο φόρουμ, από κατόχους ξυλολεβήτων, βορειοελλαδιτών με μεγάλα σπίτια εκτεθειμένα από παντού, να καίνε το 24ωρο 30-40 κιλά ξύλα και να έχουν θερμοκρασίες στα σπίτια τους 22-24 βαθμούς συνεχώς!
Αντίστοιχα σπίτια με τα ίδια χαρακτηριστικά , αλλά με πελλετολέβητες, διαβάζω πως καίνε για να έχουν παρόμοια ζέστη όλο το 24ωρο, 45-75 κιλά πέλλετ (3-5 σακούλες)!
Συγγνώμη, τα ξύλα έχουν λιγότερη υγρασία και περισσότεες θερμίδες απ' τα πέλλετ και δεν το γνωρίζουμε;

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69858 από Sp4wN
Κάτσε Θεοδόση γιατί αντίστοιχα με αντίστοιχα έχει διαφορά .Κανένα σπίτι δεν είναι ίδιο με ένα άλλο.Από τα δομικά του υλικά μέχρι τον προσανατολισμό και τα κουφώματα .
Θεωρητικά άν είχαμε 2 ίδια σπίτια πάντως θα έπρεπε να έχουμε και 2 όμοιων αποδόσεων λέβητες και στην ίδια ισχύ και με ή χωρίς δοχεία αδράνειας και στα 2 για να μπορούμε να συγκρίνουμε τις 2 περιπτώσεις .

Πάντως γνώμη μου είναι πως ίσως μερικοί καίνε "λίγο" παραπάνω από όσο θα ήθελαν και δηλώνουν ;)
Αλλά αυτό είναι γενικά χαρακτηριστικό όλων των ανθρώπων .Ότι επιλογή κάνει ο καθένας ,είναι πάντα η καλύτερη :P

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69860 από dimlyk
εχουμε καποιο θεμα να λυσουμε ?...δεν νομιζω ,,οταν και αν αποκτησουμε νασαι σιγουρος οτι θα εχουμε να πουμε αρκετα ;)
αλλα μια και μπορει μεν εδω να γραφουμε τακτικα 20-30 ατομα αλλα μας διαβαζουν πολλοι περισσοτεροι και μια και προσπαθουμε ,αν δεν κανω λαθος ,να βοηθησουμε (και αλληλοβοηθουμε) ,να ειμαστε οσο πιο αντικειμενικοι μπορουμε και να μην αφηνουμε περιρεουσες εντυπωσεις .


Η δυστυχία αυτού του κόσμου είναι ότι οι ηλίθιοι είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση
Αγάπα τους εχθρούς σου - αυτό θα τους τρελάνει

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69863 από ΘΕΟΔΟΣΗΣ
Να καίνε λίγο παραπάνω απ' όσο δηλώνουν να το καταλάβω...
Εδώ όμως σηκώνω ψηλά τα χέρια!

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Περισσότερα
11 Χρόνια 4 Μήνες πριν - 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν #69866 από Sp4wN

ΘΕΟΔΟΣΗΣ έγραψε: Να καίνε λίγο παραπάνω απ' όσο δηλώνουν να το καταλάβω...
Εδώ όμως σηκώνω ψηλά τα χέρια!


Να τους πείς Θεοδόση : άν δεν κόψετε κανένα μέτρο από το ψάρι ,θα τα σκοτώσω όλα τα παιδάκια στο πούλμαν !! (από το γνωστό ανέκδοτο με τον ψεύτη ψαρά) :P :lol: :silly:

Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Last edit: 11 Χρόνια 4 Μήνες πριν by Sp4wN.
Οι ακόλουθοι χρήστες είπαν "Σε Ευχαριστώ": ΘΕΟΔΟΣΗΣ

Παρακαλούμε Σύνδεση ή Δημιουργία λογαριασμού για να συμμετάσχετε στη συζήτηση.

Χρόνος δημιουργίας σελίδας: 0.142 δευτερόλεπτα
Powered by Kunena Φόρουμ